آئین یادمان زنده یاد دکتر مظفر کریمی

مطالب مرتبط

۱۴ دیدگاه‌

 1. ابوالفضل رنجبر گفت:

  تقدیم به خانواده همکار گرامی مرحوم جناب آقای مظفر کریمی
  روح شاد
  “وقتی تو نیستی
  نه هست‌های ما
  چونانکه بایدند
  نه بایدها
  مثل همیشه آخر حرفم
  و حرف آخرم را
  با بغض می‌خورم
  عمـری است
  لبخندهای لاغر خود را
  در دل ذخیره می‌کنم: باشد برای روز مبادا
  اما
  در صفحه‌های تقویم
  روزی به نام روز مبادا نیست
  آن روز هر چه باشد
  روزی شبیه دیروز
  روزی شبیه فردا
  روزی درست مثل همین روزهای ماست
  اما کسی چه می‌داند؟
  شاید
  امروز نیز روز مبادا
  باشد
  وقتی تو نیستی
  نه هست‌های ما
  چونانکه بایدند
  نه بایدها
  هر روز بی‌تو
  روز مباداست”
  قیصر امین‌پور, آینه‌های ناگهان

 2. خداوند روحش را قرین رحمت واسعه خویش قرار دهد

 3. مهدی اسفندیار گفت:

  خدا رحمتشون کنه, سعدیا مرد نکو نام نمیرد هرگز

 4. همكار گفت:

  با سلام واحترام خدمت سروران ارجمند
  ضمن عرض تسلیت مجدد به خانواده زنده یاد دکتر مظفری وآرزوی علو درجات از حضرت حق جهت آن مرحوم ، در اینکه با اوصافی که از آن مرحوم در این مدت نقل گردید برگزاری مراسمهای مشابه جهت تجلیل از خدمات دکتر مظفری فقید ودلجویی از خانواده ایشان امری پسندیده وشایسته می باشد شکی نبوده و بجا می باشد. ولیکن نکته ای که در این میان به ذهن متبادر می شود اینکه:آیا سازمان در موارد مشابه در خصوص از دست رفتن همکاران سازمانی (براساس حکمت خداوندی) آیا در تمام سطوح و تمامی نقاط جغرافیایی در شان خانواده وبازماندگان وزنده کردن یاد همکاران اقدامی مدون صورت می دهد یا صرفا جهت بز رگوارانیکه به سبب مناصب و نزدیکی با مدیران ارشد که داشته اند پس از این که از کره خاکی پر می کشند اینگونه مراسمها ویادبود ها برگزار می گردد .ای بسا همکاران پرتلاشی که در سطح شهرها ومناطق دیگر از جمع ما زمینیان جدا می شوند ولیکن حتی نزدیکترین همکارانشان اطلاعی از عروجشان نمی یابند تا ادای احترام و دینی به بازماندگان داشته باشند.ضمن تشکر از مدیران سازمانی به سبب تلاشها وتدابیری که در این مدت رفته از زمان انتصابشان در خصوص مسایل مادی وانگیزشی همکاران داشته اند ولیکن با رصد اوضاع و احوال به نظر می رسد در خصوص پرداختن به ارتباطات غیر رسمی و رسیدگی به منویات معنوی همکاران در سطح کشور تاکنون اقدام مدون وجامعی صورت نگرفته وکما فی السابق شاهد شکاف عمیقی در خصوص برگزاری مراسمهای اعیاد و…با حضور مدیران ارشد سازمان صرفا در تهران می باشیم و استانهای دیگر هیچ گونه بهره ای از داشتن چنین مراسمهایی نداشته واحتمالا نخواهند داشت.وحتی در استانها معدود مجالسی که به هربهانه ای برگزار می گردد متمرکز در مراکز استان بوده وهمکاران دور از مرکز کماکان به صورت انفعالی نگریسته شده و هیچ بر نامه ریزی در خصوص ارج نهادن به شخصیت معنوی همکاران مشاهده نمی شودو انگار می بایست کما فی السابق شاهد شکاف عظیم میان پایتخت ومراکز استان وهم چنین مراکز استان و شهرستانها باشیم .
  یاحق.

 5. ابوالفضل رنجبر گفت:

  همکار محترم
  سلام
  از سال ۱۳۸۰ که در خدمت سازمان هستم تا کنون تعدادی از همکاران ما در این استان به رحمت ایزدی پیوسته اند و دعوت حق را لبیک گفته اند. برای هرکدام در هربخشی که فعالیت داشتند مراسم یادبودی حتی با برگزاری یک زیارت عاشورا یادی از آنان شده است. بنابراین تنها کمیت ملاک یاد همکاران محترم نیست بلکه کیفیت آن هم مهم است که می توان با فرستادن یک فاتحه یا صلوات، روح آنان را تسلی داد.
  مطلب شما هرچند که در ابتدا تسلیت گفته اید به جز آزرده خاطر نمودن بازماندگان پیامی دیگری نداشت.
  اینطور نوشتن صحیح نیست بیشتر به یک تسویه حساب یا عقده گشائی شخصی می ماند.
  در آن قسمتی که فرمودید: “ای بسا همکاران پرتلاشی که در سطح شهرها ومناطق دیگر از جمع ما زمینیان جدا می شوند ولیکن حتی نزدیکترین همکارانشان اطلاعی از عروجشان نمی یابند تا ادای احترام و دینی به بازماندگان داشته باشند”. حتماً فرد از نزدیک ترین همکاران متوفی نیست چرا که آنقدرابزارهای مختلف اطلاع رسانی وجود دارد که همگان در کوتاه ترین زمان ممکن در جریان کم اهمیت ترین تا پر اهمیت ترین اخبارها قرار می گیرند.
  همیشه لازم نیست تا یک برنامه مدونی برای برگزاری یک مراسم، وجود داشته باشد ؛ در این زمینه یک اقدام خودجوش همکاران به خودی خود به یک برنامه مدون تبدیل می گردد و آن هم بستگی به آن دارد که فرد در رفتار اداری خود با همکاران از چه نوع ویژگی های شخصیتی برخوردار بوده است.
  در پایان اینکه از شکاف بین شهرستان و استان با پایتخت در ارج نهادن به مقام شامخ همکاران در سطوح و رده های مختلف شغلی گله مند شده اید، قیاس صحیحی را انتخاب نکرده اید.
  موفق باشید و دلتان دریایی

 6. صادقی گفت:

  با سلام
  خداوند روح نازنین دکتر کریمی را که تا زنده بود قلبش برای سامان امور محرومین می تپید، قرین رحمت نماید.
  اما بعد: خدمت آقای رنجبر- آقای اسفندیار- آقای حیدری- آقای همکار و سایر همکاران گرامی سازمان خدا قوت و ارادات
  مدیران عالی سازمان بشنوند:
  سازمان تامین اجتماعی با منابع انسانی خویش مهربان نیست. حداقل در دهه اخیر بسیار بی مهری ها به منابع انسانی دیده ایم که هم اکنون نیز ادامه دارد. این بی مهری ها صرفا خاص کارکنان رده پائین نیست و در سطح مدیران نیز مشاهده می شود. نمی خواهم الان به طرح این موضوع و کالبد شکافی آن بپردازم که مثنوی هفتاد من کاغذ است. فقط میخواهم بگویم کریمی رفت، کریمی ها را دریابید.
  هنوز بی مهری هایی که به مرحوم کریمی روا شد را یادمان نرفته است. و موضع انفعالی بخشی از مسئولینی را که در این بی مهری ها نقش داشتند، قابل مشاهده است که در التیام عذاب وجدان خویش تلاش به کسب وجاهت فردی و سازمانی دارند.
  خدا ایشان را رحمت کند. ایشان واقعا به دنبال پست و مقام نبودند و خالصانه خدمت میکردند. ولی وقتی بعضی از این چهره های دوست نمای مزور را می بینم که قصد مصادره خاطرات ایشان و مصادره منافع حاصل از پیوند با ایشان را دارند و در زمان حیات آنمرحوم از سنگ اندازی در مسیر ترقی ایشان شرم نمی نمودند، خونم به جوش می آید.
  و درود به وجدان کسانی که این ایام آخری حرمت آن مرحوم را در حد بضاعت خود حفظ نمودند.
  خداوند همه ما را بیامرزد.

  • ابوالفضل رنجبر گفت:

   سلام علیکم
   جناب آقای صادقی عزیز
   بنده هیچ وقت مرحوم مظفر کریمی عزیز ندیده بودم و نمی شناختم. برای شناخت افراد هم نیازی به دیدن آنان نیست بلکه از طریق دست نوشته ها و مکنونات درونی می توان افراد را شناخت. بنده از طریق همین سایت، نشریه تامین و آتیه نو به آراء و افکار ایشان پی بردم و ایشان را شخصیتی دلسوز که هدفش حفظ تمامیت و یکپارچگی سازمان بوده است، یافتم. جداً با اینکه حوزه تخصی ایشان بیمه هم نبوده و یک شخصیت درمانی بوده اند الحق والانصاف در ارائه مطالب شان همچون یک شخصیت بیمه ای جنبه های تخصصی را لحاظ می کردند.
   اینکه بیان فرمودید:”سازمان با منابع انسانی خود مهربان نیست”. یکی از شاخص های اصلی عدالت در پرداخت حقوق و مزایا به کارکنان است که می تواند بصورت مالی و غیرمالی در اختیار آنان قرار گیرد و این مباحث به نظریه برابری و استلزامات شغلی کارکنان برمی گردد یعنی مابه سازمان چه داده ایم و درقبال آن سازمان به ما چه داده است؟ که نتیجه آن احساس رضایت یا عدم رضایت از سازمان می باشد.
   به نظر سازمان دین خود را در قبال کارکنان خود به خوبی ادا می نماید. حالا داخل این سیستم اگر یکسری رفتارهای جهت دار و منعفت طلبانه توسط برخی از افراد معدودی صورت می پذیرد، این گناه سازمان نیست و اگر اخلاق اداری پایدار گردد مجالی برای این افراد فرصت طلب نخواهد بود.
   اگر در مسیر ارتقاء و تکامل یک سیستم مثل سازمان تامین اجتماعی رفتار اخلاقی کنار گذاشته شود، سیستم در تحقق اهداف درچار تاخیر زمانی می شود و فرصت های رشد و پیشرفت از بین خواهد رفت و یا به تاخیر خواهد افتاد.
   اگر بتوانیم چارچوبی برای فساد رفتاری تبیین نمائیم حتماً سازمان به سمت فلاح حرکت خواهد نمود. آن وقت همه چیز و همه کس در جایگاه خود قرار خواهد گرفت.
   در این باره حضرت امیرمومنان حضرت علی علیه السلام می فرمایند:
   “تَوَلِّی ألاَراذِلِ وَ الاَحداثِ الدُّوَلَ دَلیلٌ عَلی اِنحلالِها و اِدبارِها”
   هرگاه آدم های پست و کم تجربه، دولت ها را به دست گیرند، نشان انحلال و شکست آن دولت ها خواهد بود.
   «غرر الحکم، ص ۳۴۵»
   و درجای دیگری فرمودند:”یستَدَلَّ عَلَی ادبارِ الدُّوَلِ بِاَربَعٍ: تَضییعِ الاُصولِ وَ التَّمَسُّکِ بِالفُرُوعِ وَ َتقدیمِ الاَراذِلِ وَ تَاخیرِ الاَفاضِلِ”
   چهار چیز باعث شکست دولت ها می شود: ضایع کردن اصول (مسائل مهم) و سرگرم شدن به فروع (امور کم اهمیت) و به کار گماردن آدم های پست و کنار گذاردن انسان های فاضل.
   «غرر الحکم، ص ۳۴۲»
   امید است بتوانیم سالک کوی حق و حقیقت باشیم آن وقت هر حلیت نمایند خود در گرداب آن غوطه ور خواهند شد.
   والسلام -ارادتمند کوچک شما ابوالفضل رنجبر

 7. همكار گفت:

  جناب رنجبر بنده انتقادی به مراسمهای برگزار شده جهت همکار فقید آقای دکتر مظفری نداشته وندارم واگر حضرتعالی با دقت سطور را مطالعه فر مایید به سادگی متوجه این امر خواهید شد ونیازی به مغلطه وخلط مبحث نمی باشد.مطمئنا در استان شما اوضاع به گونه ای می باشد که شما می فرمایید در استان ما نیز تا حدودی اقداماتی صورت می گیر د ولیکن عرض بنده در این قسمت موضوع می باشد که نمی بایست در موارد مشابه این حس به همکاران القا شود که جایگاه افراد باعث تبعیض گردد(همانگونه که در مشاهده برگزاری مراسمهای اعیاد و…جهت اینجانب وبسیاری از همکارانیکه با ایشان مراوده دارم این حس القا می شود مگر اینکه حضرتعالی منکر همکار بودن اینجانبان باشید) و هر همکار سازمانی دارای کرامت بوده ومی بایست اگر اقدامی سازمانی صورت می گیرد در شان تمامی همکاران تعمیم یابد.

  • ابوالفضل رنجبر گفت:

   همکار گرامی سلام علیکم
   بنده هم با هرنوع رفتار تبعیض آمیز مخالفم و هرگز تملق کسی را نمی گویم و به شدت از افراد متملق دوری می کنم.
   عرض بنده این است که یادمان این مرحوم جای این گله گذاری ها نیست.
   اردتمند شما-رنجبر

 8. سلام چند سال قبل ایده خامی به ذهنم رسید و به بعضی از دوستان گفتم و قرار بود در قالب NGOتسنیم به آن جامه عمل بپوشانیم وآن عبارت بود از ایجاد یک “قبرستان یا بهشت یا آرامگاه یا مزار مجازی در فضای اینترنت در قالب یک سایت برای یادمان همکاران فقید و همینطور اعلام مراسم تدفین و ترحیم همکاران و امکان ثبت خاطرات و….در ذیل مقبره یا مزار مجازی هر فرد و پیوست نمودن مطالب و مقالات و…فرد مرحوم در یادمان مجازی اش…نمیدانم شاید تامین پرس بتواند این امر را محقق کند.اطلاع رسانی مراسمات خیلی موثر است و قطعا همکاران اگر مطلع باشند مشارکت میکنند و حضور خواهند یافت.خداوند همه رفتگان و نیز این حقیر را بیامرزد و قرین رحمت و مغفرت واسعه خویش سازد

  • admin گفت:

   جناب حیدری با سلام
   ایده بسیار بجا و خوبی است. انشالله عملیاتی خواهیم نمود. از دوستانی که در این زمینه به تامین پرس در بخش طراحی وب و یا ساختار اجرائی شدن پیشنهاد می توانند کمک کنند درخواست می کردد با نشانی info.taminpress@gmail.com مکاتبه فرمایند.
   با آرزوی توفیق الهی
   تامین پرس

 9. ف_موغاری گفت:

  خداوند روح ایشان قرین رحمت خود نماید وبه خانواده محترم آن مرحوم در سوگ از دست دادن عزیزشان صبر عطا فرماید آمین

 10. مزجی .شعبه یک مشهد گفت:

  خدایش بیامرزد .
  جناب حیدری ایده بسیار خوبی است . تبریک میگم .

 11. همکار گفت:

  با سلام
  ضمن آرزوی قبولی طاعات تمامی بزرگواران و هم چنین تسلیت مجددبه خانواده همکار فقید آقای دکتر کریمی و آرزوی رحمت واسعه الهی در این ماه پر فضیلت.از ایده بسیار کارا وبجای جناب حیدری کمال امتنان و تشکر را داریم وامیدواریم به نحوی اجرایی شود ،ضمن اعلام آمادگی جهت هرگونه یاری.ضمنا از سرورانی که مباحث گذشته را به مدیران مربوطه انعکاس دادند وشاهد صدور دستور مرکز در خصوص اعلام در گذشت همکاران وصدور پیام تسلیت از سوی مدیر عامل محترم مطمئنا این عمل پسندیده وانسانی از دید همکاران فهیم دور نخواهد نماند ضمن تشکر مجدد از انعکاس مطالب وپیگیری مطالب از سوی مدیران مربوطه علی الخصوص مدیریت محترم سایت وجناب آقای حیدری بزرگوار.در پناه خداوند محفوظ باشید.یا علی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.