انتصاب هیات امناء جدید سازمان تامین اجتماعی

مطالب مرتبط

۹ دیدگاه‌

 1. همکار گفت:

  با سلام خیر باشد انشالله. جای دکتر ستاری فر در جمع فوق خالی است. تامین پرس نیز کار قشنگی در ارائه این خبر انجام داده ولی به نظر من نماینده کارفرما در جمع فوق اگر چه در ظاهر یک نفر است ولی در باطن بیشتر از یک نفر است. به هر شکل اگر قرار است این هیات امنا خط مشی و راهبردهای کلان سازمان تامین اجتماعی را تصویب کند باید رویکرد ها و مواضع رسمی خویش در قبال سازمان تامین اجتماعی را بیان کند تا تکلیف همگان از شناخت خط مشی هیات امنا جدید مشخص شود. از تامین پرس درخواست داریم اگر برایش مقدور است با این آقایان مصاحبه کند تا نقطه نظرات آنها مشخص شود. متشکرم

 2. سید حشمت اله حسینی گفت:

  ترکیب با خط مشی سازمان همسو می باشد زیرا نفراتی چون مهدی کرباسیان، محمد نهاوندیان، محسن خلیلی با مسائل سازمانی غریبه نیستند و در نتیجه این انتخاب با ضریب اطمینان مطلوب می باشد ولی انتظارات تا چه حدی برآورده شود نیاز مند صبر و حوصله است که این آقایان برای ملاحظات سیاسی ادامه راه گذشتگان خواهند بود و یا جسارت بخرج خواهند و در مسائل دخالت خواهند کرد در هر حال برایشان آرزوی موفقیت و نیل به اهداف در صیانت از این سازمان که مرضی حق تعالی و رهبر معظم و مجموعه قشر زحمتکش کارگر خواهد بود.

 3. سعید تاجیک گفت:

  درود بر همه
  حداقل ۵ نفر از اعضای هیات امنای سازمان افرادی بسیار با تدبیر و کارکشته هستند. انتخاب افراد این چنینی دارای نقاط قوت متعدد و نقاط ضعف کمی هم می باشد.
  نقطه ضعف عدم تمرکز بیش از حد ایشان بر سازمان معظم تامین اجتماعی به دلیل گستردگی فعالیتشان می باشد که شاید باعث مغفول ماندن از نکاتی در رابطه با سازمان شود. از طرفی بالارفتن سن و گستردگی فعالیت و تجارب در سازمانها و جایگاههای مختلف موجبات تنیده گی روابط و پیچیده شدن رفتار شده و شاید امکان ساده دیده نشدن بسیاری از مشکلات شود چرا که بسیاری از مشکلات راه حل های ساده دارد تا اینکه برای آن راه حل های پیچیده پیدا شود.
  به قول دوستی عنوان می کرد آن قدر مسائل سیاسی با مسائل اجتماعی و کاری ما عجین شده شب که به منزل می رویم و از اوضاع درسی بچه ها سوال می کنیم و جواب منفی می شنویم فکر می کنیم بچه ها هم دارند با ما سیاسی کاری می کنند!!!
  و دراین میان نقش تعاملی سازمان و نیز دبیر هیات امناء بسیار پر رنگ و اثر گذار خواهد بود.
  باقی بقای دوستان

 4. طیاری گفت:

  و باز هم نگاه صنفی و دولتی به سازمان.تنها راه برون رفت از این وضعیت بازگشت سازمان به نظام سه جانبه گرایی سابق است ولا غیر.با این ترکیب همچنان باید منتظر تصمیم گیری های دولتی نسبت به سازمان باشیم مثل گذشته.

 5. همکار همکار گفت:

  خداقوت
  جناب طیاری، سه جانبه گرائی رویائی شیرین است و بس. در هر مملکتی وقتی پدیده ای ظهور میکند همگام با آن باید فرهنگ آن نیز توسعه یابد. ظاهرا با ظهور تامین اجتماعی در یک قرن اخیر در کشور ما هنوز فرهنگ صحیح آن که سه جانبه گرائی نیز بخشی از آن است درک صحیح نشده و اجرا و ظهور به معنای کلمه که جای خود دارد! فقط می توان گفت متاسفیم و بس.
  اصلا جناب طیاری سه جانبه گرائی نباشد والله بهتر است. چرا؟ چون با همان یک جانبه گرائی که دولت همه کاره باشد، دیگر هر کسی که با ننه اش قهر کرد نمی تواند بیاید و پاچه تامین اجتماعی را بگیرد. دیگر لوایح ضد کارشناسی و ضد تامین اجتماعی و مغایر با اصول و محاسبات بیمه ای به این راحتی ها تصویب نمی شود. اگر طرف حساب دولت باشد خیلی چیز های دیگر هم اتفاق نمی افتد.
  تامین اجتماعی شده حکایت شتر، گاو، پلنگ یک بار می گویند دولتی است، بعد می گویند نه یک نهاد عمومی غیر دولتی است حالا هم که یکی از حضرات حتی این را هم قبول ندارد و گفته اصلا ما نهاد عمومی غیر دولتی نداریم. پس سازمان تامین اجتماعی چیست اخوی؟
  تکه ای از وزارت بهداشت، یکی از جزایر وزارت کار، حیاط خلوت دولت، مامور سرا، آموزشگاه کارآموزی مدیران نالایق و بی تجربه شما بفرمائید یه چیزی صداش کنید ما هم دنبال شما!
  دولت محترم زمانی که تامین اجتماعی می توانست در دوران طلائی جوانی و بلوغ خود از سرمایه های اندوخته خود در جهت سودآوری برای بازپرداخت تعهدات بلند مدتش استفاده کند، هر چه دار و ندار تامین اجتماعی را گرفت و بدهی بالای بدهی آورد و حالا نمی تواند یا نمی خواهد یا نمی گذارند یا نمی شود که پس دهد. پس چه چیزیش برای سازمان مانده، فقط یک نام همین. شیر بی یال و کوپال!
  باید به واقعیت گفت سازمان دولتی دولتی تامین دولتی اجتماعی که خیال همه آقایان راحت شود. بعد هم می شود مثل سازمان بازنشستگی کشوری که از عهده تعهدات حتی چند ماه خودش هم بر نمی آید و سرریز عدم توانائی در جذب بیمه شدگان جدیدش را به سمت تامین اجتماعی می فرستد. حالا هی دولت بودجه تزریق کند. آنقدر تزریق کند که حالش را ببرد.
  حالا آقای طیاری عزیز کدوم سه جانبه گرائی؟ نماینده کارگر را هم دولت تعیین می کند کجای کاری برادر.
  خواهش میکنم موافقت کنید با یک جانبه گرائی. همین

 6. سید نوری آقائی گفت:

  صرف نظر از ترکیب هیات امنای فعلی سازمان که از استخوان بندی خوبی از نظر سیاسی و اقتصادی برخوردار هست و برخی از آقایان نیز تجاربی را البته در دوران ماه عسل سازمان در کارنامه خود دارند باید منتظر بنشینیم وببینیم چگونه در برخورد با مسائل درونی و بیرونی سازمان از خودشان ابتکار عمل به خرج میدهند. هیات امناء در سازمان حکم هیات منصفه و یا به عبارتی وجدان ذینفعان جامعه را دارد و علاوه براینکه طبق ماده ۱۱۳ قانون خدمات کشوری وظیفه نظارت و سازماندهی سایر صندوقها را دارد. باید مفهوم تامین اجتماعی را بداند و صرف اینکه این صندوق فقط به این دلیل که افراد جامعه متولی بیمه ای ندارند متکلف اموری بیمه ای آنان شود و یا با نگاه امدادی وظیفه سایرین را انجام دهد نباشد.
  آنچه ما باید نگرانش باشیم ترکیب هیات مدیره آینده سازمان هست که چقدر به مسائل بیمه ای آشنا باشد و در ثانی چالشهای پیش رو اعم از چالشهای بیرونی و داخلی را بشناسد و با آسیب شناسی و احصاء مشکلات مسائل را برای حل و فصل به هیات امناء ارایه کند. بحٍث سه جانبه گرائی در طی چندین سال گذشته بیش از پیش توسط متولیان و صاحبان تشکلها بیشتر آسیب دید و آنان بودند که بجای مبارزه برای احقاق حقوق با تمکین به حداقل ها با صاحبان قدرت عکس یادگاری انداختند و حتی در حیف و میل منابع این سازمان به متولیان وقت دست مریزاد گفتند. شک نکنیم که سازمان نیازمند سه جانبه گرائی است. اما صاحبان تشکلهای کارفرمائی وکارگری دارای دانش و خط و مش سنتی بوده و این سازمان هست که برای رسیدن به هدف نهائی میبایست فکری به حال این تشکلها بنماید و حداقل کاری که میتواند بکند با تزریق بازنشستگان و افراد با تجربه سازمانی به بدنه آنها حتی به عنوان مشاور غیر مستقیم آنها را برای شناخت مسائل صحیح از ناصحیح یاری نماید.

 7. سوابق اجرائی و تجربیات ارزنده تعدادی از اعضای هیات امنای جدید سازمان تامین اجتماعی حاکی از عزم دولت تدبیر و امید در حل مشکلات سازمان و برون رفت از وضعیت خطر می باشد، مشروط بر اینکه با نگاه به آینده و لزوم حفظ و پاسداری از سرمایه بیمه شدگان و صاحبان اصلی صندوق ، به سمت سازمان غش کنند!!!

 8. دکترمظفر کریمی گفت:

  با سلام
  قرار نسیت هیأت امنا کار تخصصی سازمانی بکند. برخلاف گذشته، این هیأت امنا مختص سازمان نیست بلکه هیأت امنای مشترک همه صندوق هاست. پس باید انتظارات ما نیز متناسب با همین وضع باشد. مگر آنکه با تلاش و پیگیری همکاران، قانون اصلاح شود و شورای عالی تأمین اجتماعی با قوت و اقتدار گذشته احیا گردد.
  هیأت امنای فعلی رابط بین سازمان تأمین اجتماعی با سطوح حاکمیتی است بنابراین، هرچه قوت سیاسی آن بیشتر و درک اعضای آن از مصالح سازمان و شرایط عمومی کشور واقعی تر باشد، موفق تر نیز خواهد بود.
  از چنین هیأت امنایی انتظار می رود که رابطه سازمان را با دولت و مجلس بهبود ببخشد، مصوبات دولت و قوانین مصوب مجلس را با الزامات و سازوکارهای بیمه ای سازگار سازد، نقش سازمان را در اقتصاد و فضای کسب و کار با شرایط کنونی کشور تعریف و تنظیم کند و مناسبات فیمابین را بهبود بخشد. به نظر می رسد اعضای کنونی از چنین توان و تجربه و بینشی برخوردار هستند و امیدواریم در جهت ایفای این نقش موفق باشند. انشالله.

 9. آفتابی گفت:

  با سلام، به نظر بنده انتخاب انجام شده نسبت به هیلت امنای قبلی قابل مقایسه نیست. ولی کاش از کانون عالی کارفرمایان که مورد تایید سازمان نیز می باشند در خصوص نماینده کارفرمایان مشورت گرفته می شد. با این حال با توجه با نقش کلان هیات امنا در سیاست گذاری های سازمان و انتخاب هیات مدیره با توجه به حضور شخصیت های برجسته و تاثیر گذاری چون آقای دکترنوبخت و دکتر نهاوندیان و تجزیه و تحلیل کارشناسانه این دو عزیز از وضعیت اقتصادی کشور امید به آینده بهتر را نوید می دهد. امید است دکتر نوربخش نیز از حضور این عزیزان در جهت تعامل بیشتر با دولت محترم استفاده حداکثری را بکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.