ایجاد انجمن مشاورین رسمی سازمان تامین اجتماعی

مطالب مرتبط

۱۰ دیدگاه‌

 1. اشراقی گفت:

  با سلام و تشکر

  پیشنهاد بسیار خوبی است که برای آن باید ساز و کاری پدید آورد.

 2. هوشنگ گفت:

  باعرض سلام وادب خدمت
  پیشنهاد می گردد در بحث مشاوره ازهمکاران بازنشسته فعال استفاده گردد وواحدمشاوره درتمامی شعب به صورت فعال دایر گردد

 3. حسینی گفت:

  باسلام خدمت دوست وهمکارعزیز
  دغدغه شمادراین خصوص قابل تقدیر است اما به نظر اینجانب بایستی ابتدااین پیشنهادات کارشناسی شود چراکه به ظاهر این کار خوبی است امامشکلات زیادی بهمراه دارد وبهتراینست سازمان جهت حل این مسائل راسا واردعمل شود

 4. محمدرضا عیوق گفت:

  با تقدیر از دیدگاه همکار گرامی لازم میدانم به اطلاع برساند که موضوع ایجاد مراکز مشاوره در سال ۱۳۷۴در دستور کار موسسه عالی پژوهش قرار گرفت وبا موافقت اصولی جناب کرباسیان مدیر عامل وقت گروه پژوهش که بنده نیز بعنوان پژوهشگر همکاری میکردم کار خودرا آغاز نمود. ضمنا مدیریت حقوقی سازمان نیز مکلف شد تا در تدوین اساسنامه مراکز و آیین نامه نحوه ارتباط سازمان با مراکز مزبور با موسسه همکاری نماید. بعد از یکسال که نتیجه پژوهش آماده شد ، در جلسه شورای معاونین که با حضور مدیر عامل و معاونین و آقای دکتر عباس زادگان ریاست وقت موسسه و گروه پژوهش تشکیل شده بود مطرح گردید . متاسفانه یکی ازمعاونین که معرف خاص و عام است با اصل موضوع مخالف نمود و به همین علت پیگیری موضوع متوقف شد.
  چند سال بعد دوباره همان موضوع این بار از طریق مشاور مدیر عامل وقت مورد پیگیری قرار گرفت و اینجانب تمام سوابق پژوهش را در اختیار ایشان قرار دادم به امید اینکه مثمر ثمر قرارگیرد. جالب توجه است که بدانید کارگزاریها از دل همین بررسیها زاده شد و اصل موضوع ایجاد مراکز مشاوره همچنان مکتوم ماند.
  جالبتر اینکه همان معاون که با اصل موضوع ایجادمراکز مشاوره مخالفت کرده بود بعد از بازنشستگی با در دست داشتن اطلاعات کافی اما بدون مجوز رسمی بهمین کار پرداخت.
  بهر حال همکار گرامی تا زمانی که مدیریت ارشد سازمان به این دیدگاه نرسند ، این پیشنهادها صورت تحقق بخود نمیگیرد مگر با اراده و خواست بالاترین مقام سازمان از لحاظ مدیریتی .
  بدیهی است انتشار این نکته نظر ها میتواند در تنویر افکار مدیریت سازمان و ایجاد اراده لازم در آنها موثر واقع گردد. موفق باشید

 5. پوستین دوز گفت:

  همکار گرامی جناب آقای محمدرضا عیوق
  با سلام و احترام
  تشکر ازتوضیحات گویا و شفاف شما.
  همچنان منتظر توصیه ها،رهنمودها و انتقادات سازنده شما خردمندان هستیم.

 6. شایسته شریعتمداری گفت:

  استفاده از پیشکسوتان آگاه وآشنا با مسائل وموضوعات تامین اجتماعی در قالب تشکیل مراکز مشاوره خصوصی تامین اجتماعی پیشنهاد خوبی است که می تواند در بخش پاسخگویی وافزایش سطح اطلاعات ذی نفعان کمک موثری به سازمان باشد

 7. بهروز گفت:

  سلام به همه دوستان واحترام به همه پیشکسوتان
  ما در عصر علم وتکنولوزی هستیم وباید باعلم روز به جلو برویم
  بازنشستگان را تکریم نماییم وبرای آنان که زمینه حضور مارافراهم نمودند وسازمان را حفظ کردند شان والایی قایل شویم ….ولی در امور اجرایی باید به سوی علم روز پیش برویم باید از اقشار جوان وخوش فکر استفاده شود باید به قول فردوسی بزرگ:توانا بو د هر که دانا بود:سازمان ما نیازمند تحول علمیست واین تحول راجوانان دانشمند سازمان بوجود خواهند آورد ….شما خودتان قضاوت کنید انصافا تجربه کارگزاریها وواگذاری آنها به عده ای خاص آیا تجربه موفقی بود؟

  • پوستین دوز گفت:

   نیک اندیش بزرگوار، بهروز عزیز
   با سلام و احترام
   حرکت به سوی پیشرفت با استفاده از تمام توان و ظرفیتها ممکن میسرمی باشد .تجربه ثابت کرده که ترکیب تجربه وخرد پیشکسوتان با انرژی بالا، انگیزه و ریسک پذیری جوانان مشتاق می تواند سرعت بیشتری به این مهم بدهد.
   و اما در خصوص کارگزاریها که با پیشنهاد برادر ارزشمندمان جناب آقای دکتر حیدری استارت خورد،طرحی بسیار مهم برای سازمان بوده و گمان می کنم که در ادامه اصلاح و بهینه سازی آن در دستور کار بزرگان سازمان قرار خواهد گرفت.
   پروژه کارگزاریها پس از شکل گیری ازمسیر واقعی خود خارج و دچار انحرافاتی شد که اهل فن بر آن واقفند.ایجاد انحصار در هر موضوعی مفسده برانگیز است ،لذا می بایست رقابت در ارائه خدمات ایجاد می شد تا هر کس در ارائه خدمات و مشتری مداری موفق تر است از سوی ارباب رجوع انتخاب شود که متاسفانه این امر حادث نشد و با هرنوع عملکردی که کارگزاریها داشتند نسبت به تمدید قراردادشان اقدام شد.
   با این وجود و اگر منصفانه تحلیل کنیم ،باید بپذیریم که تا همین حد نیز وجود کارگزاریها خالی از لطف نبوده است.
   موفق باشید

 8. بهروز گفت:

  جناب پوستین دوز عزیز
  عرایض بنده درس پس دادن شاگردی درمحضر بزرگانست
  وهمین بزرگان فرموده اند”آزموده را باز آزمودن خطاست”
  لذا بهتر نیست فرصتها ی سازمان در بدنه اجرایی د دراختیار جوانان اندیشمندبا انگیزه قرار بگیرد تا نتیجه اش بهتر ازآنچه هست گردد؟

 9. محمد پوستین دوز گفت:

  نیک اندیش ارشمند، بهروز عزیز
  منظور از برخورداری ازهمراهی و همیاری پیشکسوتان،نادیده یا کنار گذاشتن و عدم استفاده از جوانان مستعد حال حاضر نیست.هر اقدام و طرح و یا موضوعی که سیستم بتواند از طرفیتهای نیروهای جوان و پرسنل خویش استفاده و به نتایج درخوری دست یابد عقل حکم می کند که آن را پس از تحلیل های گوناگون (تحلیل هزینه- فایده،تحلیل مزیت و…)خود انجام دهد ولی برون سپاری امری اجتناب ناپذیر در اموری است که سیستم بتواند با واگذاری به بخش خصوصی و نظارت صحیح بر عملکرد آنها نتایج بهتری را کسب نماید.
  در این حالت بهترین گزینه بازنشستگان واجد شرایط می باشند (البته طی دوره گذشته کارگزاریها ،این واگذاری به پاره ای از مدیران و نورچشمی ها صورت گرفت که در تعدادی از آنها مشکلات عجیب و غریبی را هم شاهد بودیم و…)
  احتیاط و نکات مورد اشاره جنابعالی قابل تقدیر و مورد عنایت است. کامیاب باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.