برآیند نتایج مباحث همایش تامین اجتماعی گذشته، حال و آینده

مطالب مرتبط

۲۳ دیدگاه‌

 1. افشاری گفت:

  سلام و عرض ادب
  بحث سه جانبه گرایی همانگونه که جناب ایزدخواه به خوبی به آن در دوره های مختلف اشاره فرمودند می تواند یه سه جانبه گرایی یک جانبه باشد!!! به چه ترکیبی ، با چه نگرشی، باچه دلسوزی، با چه ریاستی و باچه سطحی از اعضاء؟!
  در خصوص پرداخت بدهی های دولت هم باز طی ادوار گذشته شاهد بداخلاقی های مختلف بوده ایم . اگر این بدهیها در قالب شرکتهای زیان ده باشد یابنا به سیاستهای گوناگون در دوره ای بدهند و باز پس بگیرند که نمونه هایش را همه میدانند، فقط نام ننگی بر پیشانی سازمان باقی خواهد ماند و بس و نهایتا دولت محترم در رسانه ها با صدای رسا اعلام خواهد کرد که تمامی بدهیهایمان را پرداخت کردیم. آنوقت نگاههای بیمه شدگان و مستمری بگیران به سازمان معظم تامین اجتماعی دیدنی است.
  و نکته ای که به نظر حقیر بسیار مهم است و دربیانات بزرگان هم به نوعی آورده شد، مسئله برنامه راهبردی است که حتی در صورت عدم ثبات مدیریت کلان سازمان ، خط مشی مشخص باشد و کسی نتواند از آن عدول کند. امروز یکنفر به پژوهش و امور فرهنگی اعتقاد ندارد ، فردا دیگری به امور استانها، روز دیگر به فنی و درآمد!!!!!! هم جناب دکتر امیری و هم جناب دکتر مومنی به نکات باریک تر از مو مدیریتی اشاره کردند که در راس آنها این مهم است. وشاید تهیه یک برنامه راهبردی مدون و مصوب راباید در بند اول گنجاند.
  موفق باشید.

 2. آفتابی گفت:

  با سلام
  به نظر بنده با توجه به ماموریت سازمان تامین اجتماعی و گستردگی مخاطبان این سازمان معظم چه از نظر کمی و چه از نظر کیفی، ارتباط بدنه این سازمان با موسسات و نهادهای پژوهشی و فرهنگی می بایست بسیار مورد توجه مسئولان سازمان قرار گیرد چراکه تقویت یکسویه و نامتناجس در امور این سازمان باعث عدم تاثیرگذاری و پیشرفت خواهد شد. اصل برقراری ارتباط با دولت به عنوان مهم ترین بخش اجرایی کشور و مجلس در حوزه قوانین مصوب مربت با سازمان مستقیم و غیر مستقیم و از سوی دیگر NGO های فعال در حوزه های اجتماعی و فرهنگی می تواند این سازمان را از لبه پرتگاهی که در آن قرار گرفته است، نجات دهد. البته قطعا این امر امکان پذیر نخواهد بود مگر اینکه بدنه کارشناسی سازمان تقویت شده و با استفاده از ترکیب تجارب مدیران گذشته و تفکر نیروهای جوان و فعال موجود در سازمان راه برای گسترش ارتباطات دوسویه سازمان و مراکز بیرونی همرار گردد.

 3. افشین اورکی گفت:

  به نام یزدان بخشاینده
  با درود و احترام به همه خوانندگان محترم این سایت
  بیش و پیش از آنکه بتوانیم شاهد تعالی سازمان تامین اجتماعی در جهت تحقق شعارهایی که در این همایش و همایش هایی کلیشه ای در این سطح باشیم، ابتدا باید واقعیت های موجود اقتصاد کشور از یکسو و در ادامه ورشکستگی مالی در سازمان تامین اجتماعی را بی تعصب و کج اندیشی بپذیریم و قبول کنیم. آیا اکنون آماده پذیرش واقعیت های تلخ، گزنده و دردآور در سازمان تامین جتماعی بوده و هستیم؟! نکته ای که در شعارهای عزیزان شرکت کننده در این همایش مطرح شد و به طور حتم در همایش های آینده نیز مطرح خواهد شد، همان شعارهای فریب دهنده و عوام گرایانه ای است که در دوره های پیشین نیز توسط مدیران عامل سازمان تامین اجتماعی و هم اکنون نیز توسط مدیریت فعلی این سازمان مطرح شده و می شود. قضیه خیلی روشن و واضح است. ما سازمانی داریم که در شعار و سطح، قرار است یک نهاد غیر عمومی غیر دولتی باشد. اما واقعیت های موجود بیانگر آن است که اینگونه نیست! اکنون مدیران این سازمان دولتی هستند و شعارهای پوپولیستی سر می دهند. همه از تامین عدالت و برابری در میان آحاد میلیونی تحت پوشش این سازمان سخن به میان می آورند و ساعت ها سخنرانی کرده و شعار سر می دهند. اما وقتی به شعبه ها و مراکز درمانی تامین اجتماعی می روید نمود و نشانه های این عدالت و برابری و رفاه بیمه شدگان و مستمری بگیران را نمی بینید و اتفاقا با دولتی بودن مدیران آینده نیز هیچ اتفاقی صورت نخواهد گرفت. چرایی آن را خدمتت همه خوانندگان محترم این سایت وزین عرض می کنم. به باور و اعتقاد بیشتر صاحب نظران و تحلیلگران مسائل سازمان تامین اجتماعی، بخش عمده ای از مشکلات سازمان تامین اجتماعی بیش و پیش از آنکه ناشی از روش های مدیریتی مدیران این سازمان باشد، برخواسته از نگاه دولتی دولتمردان به این سازمان متاسفانه انحصاری بیمه ای در کشور است. وقتی مدیر عامل این سازمان از سوی دولت معرفی شود، شما انتظار دارید که منابع عظیم مالی آن توسط دولت هزینه نشود. امروز مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی با هیات مدیره توصیه شده دولتی آن به تنهایی اختیار و اجازه آن را ندارد تا یک ریال به حقوق بازنشستگان خود اضافه کند! چرا باید اینگونه باشد؟! مگر این سازمان ،سازمانی غیر دولتی نیست؟! اساسا چرا نباید صاحبان اصلی این سازمان که همان کارگران، بیمه شدگان و مستمری بگیران هستند نباید اختیار و اجازه داشته باشند تا با رایزنی با کارفرمایان و دولت به انتخاب مدیریت سازمان بپردازند؟
  آیا در کشورهای دیگر نیز اینگونه است؟ بحث سه جانبه گرایی، شعاری شیرین و دلفریب برای تشکل ها و سندیکاهای مستقل کارگری غیر وابسته به دولت شده است. امروز سازمان تامین اجتماعی نیازمند یک جراحی عمیق، ژرف، بنیادین، زیر بنایی به دور از شعارگرایی و سطحی گرایی است. متاسفانه صاحبان فکر و اندیشه را در این سازمان به حاشیه رانده اند. حوزه رسانه تعطیل شده است. فضای باز رسانه ای که روزنامه نگاران کارشناس و دلسوز بتوانند به طرح مشکلات بپردازند و مدیران را به چالش بکشانند اساسا وجود خارجی ندارد. محافظه کاران و افراد سنتی با افکار کلیشه ای و نخ نما شده در ارکان مدیریتی ستاد مرکزی و شعبه های تامین اجتماعی رسوخ کرده اند. افرادیکه در حد اداره یک شعبه تیپ ۴ هم نیستند. سازمان تامین اجتماعی نیازمند یک اصلاحات عمیق و مدیران اصلاح طلب است. مدیران ترسو، محافظه کار و سنتی اجازه تولید فکر و اندیشه در این سازمان را به هیچ کس نخواهند داد. نتیجه این تفکر از سوی مدیران بیسواد و سنتی همین است که می بینیم. یعنی پیشی گرفتن مصارف از منابع. باید واقعیت ها را بپذیریم. واقعیت این است که سازمان تامین اجتماعی که اینک و در آستانه دولت یازدهم جناب آقای دکتر حسن روحانی به او پیشکش شده، سازمانی ورشکسته است. آقاین کارشناسان و مدیران محترم عامل اسیق سازمان، تو را به خدا قسم اینقدر نگوئید پرچم سازمان سفید است. شما لطفا سری به شعبه ها و مراکز تامین اجتماعی بزنید تا سیاهی ها و تلخی ها، پلشتی ها و کاستی ها را ببینید. من دیده ام. من روزنامه نگاری هستم که اکنون در یکی از شعبه های تامین اجتماعی زیر مجموعه اداره کل شرق تهران بزرگ دوران تبعید خود را سپری می کنم. من بیمه شدگان اختیاری را می بینم که متاسفانه برای تامین هزینه بیمه های نجومی خود، تن فروشی می کنند.
  من مردمی را می بینم که در صف های شلوغ و به دور از چشم حاضران در این دست از همایش های پوپولیستی، شان و شخصیت شان به راحتی نوشیدن یک لیوان آب تاراج می شود. شما چطور؟ شما هم این مردم را می شناسید؟
  شما از تامین عدالت در این سازمان سخن به میان می آورید، در حالیکه بی عدالتی در پرداخت حقوق و مزایا به کارکنان بخش های بیمه ای و درمانی بیداد می کند. هنوز در سازمان تامین اجتماعی نیروهای قراردادی ماده ۲۰ شاغل هستند. می دانید به آنها چه می گویند؟! می دانید با روزنامه نگارانی که یک زمان در موسسه فرهنگی و هنری آهنگ آتیه به انتشار هفته نامه های تامین و آتیه می پرداختند چگونه رفتار کردند؟! راستی شما مدیران و دلسوزان سازمان تامین اجتماعی که روزگاری برای انتشار خبر و عکس تان هر کاری می کردید، اینک از خبرنگاران و گزارشگران آتیه و تامین خبر و اطلاعی دارید؟
  آقایان محترم، چالش ها و مشکلات سازمان تامین اجتماعی در قالب اینگونه همایش ها حل و فصل نمی شود. تا مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی را دولت انتخاب کند، آش همان آش است و کاسه همان کاسه. بیائید خودتان را فریب ندهید.
  سه جانبه گرایی و تغییر اساسنامه واقعی سازمان، یعنی پایان عمر تصدی گری دولت ها بر چاه نفت و سرمایه هنگفت بیمه شدگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی.
  این بیمار(سازمان تامین اجتماعی) نیازمند جراحی است و به مسکن و داروهای مخدر به هیچ وجه نیازی ندارد.
  با تشکر و احترام فراوان – افشین اورکی – روزنامه نگار در تبعید- پنج شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۲ خورشیدی

  • admin گفت:

   جناب آقای افشین اورکی
   با سلام و احترام به جنابعالی و نظرتان لازم می دانم در پاسخ و برای تنویر افکار عمومی به چند مورد زیر اشاره کنم:
   فرموده اید این همایش، همایشی کلیشه ای و با شعارهای فریب دهنده، عوام گرایانه و پوپولیستی بوده است. دوست عزیز، فکر کنم داری گل به دروازه خودی میزنی. هزینه این همایش که تقریبا دویست نفر در آن شرکت داشتند با افطاری و اجاره سالن همایش و غیره را فکر می کنید چه کسی پرداخت کرده است؟ لابد فکر می کنید یکی از شرکا سه گانه (مثلا کارگران، یا دولت یا کارفرمایان) داده اند. نه خیر برادر عزیز. عده ای کارمند حقوق بگیر سازمان از خرجی ماهانه زن و بچه شان زدند که این همایش برگزار شود، که چی؟ که بیایند شعار پوپولیستی بدهند! شعار عوام فریبانه بدهند! که چه شود؟ خبرگزاری ها تغذیه شوند؟ نه خیر دوست عزیز. برای اینکه آقایان بفهمند و بدانند که هنوز بدنه کارشناسی سازمان زنده است و نفس می کشد و آنقدر وام دار این سازمان است که از جیب خود خرج کند تا مفاهیم فراموش شده و بنیادین تامین اجتماعی را که به نظر شما مسخره است را یادآور شود. همان مفاهیمی را که اگر مدیران نالایق درک می کردند، الان وضعیت این نبود. برگزار کنندگان همایش آمدند تا بگویند که تامین اجتماعی ضد توسعه نیست بلکه خود توسعه است. میدانی چرا؟ برای اینکه در همین دولت آقای روحانی هستند صاحب منصبانی که تامین اجتماعی را ضد توسعه قلمداد می نمایند.
   برادر من این ها شعار شیرین و دلفریب نیست. اعتقاد قلبی ماست. عین ادبیات تامین اجتماعی است که خیلی ها فهم و درکش را ندارند.
   دوست گرامی مگر برگزار کنندگان این همایش منکر کاستی ها و مشکلات و چالش های سازمان هستند؟ نه خیر ما هم می دانیم. ولی چطور باید حلش کنیم. مثل شما عینک بدبینی بزنیم و بنشینیم و بجای دفاع از حریم و کیان سازمان تامین اجتماعی، مشکل تن فروشی و سایر مشکلات اجتماعی افراد جامعه را که از هزار و یک علت دیگر نیز سرچشمه می گیرد به تامین اجتماعی نسبت دهیم. شما با کدام تحقیق علمی و بر مبنای کدام شواهد مستند و مستدل چنین ناهنجارهای اجتماعی را به تامین اجتماعی نسبت می دهید؟ آیا این حرف منطقی و حرفه ای است؟
   به هر صورت شما اجازه دارید نظر خودتان را بعنوان یکی از اعضاء این سارمان و یکی از شهروندان این مملکت بیان کنید، ولی خواهش می کنم زحمت دیگران را بی ارزش جلوه ندهید. برادر من، سازمان تامین اجتماعی یک سازمان بیمه گر است که قرار است بر مبنای اصول بیمه ای اداره و افرادی را که به آن حق بیمه پرداخت می نمایند را حمایت و کفالت نماید و در مواقع پریشانی ها و از کارافتادگی، در زمان پیری و بیماری و … به دادشان برسد ولی لطفا آن را با سازمان بهزیستی یا سایر ارگلنهای امدادی و حمایتی اشتباه نگیرید و بگوئید اینکه سازمان به جراحی بزرگ نیاز دارد، چطور و چگونه انجام شود؟ این شعار نیست؟ نه ما می گوئیم شعار نیست ولی راه حلش چیست؟ لطفا بفرمائید؟
   لطفا بفرمائید، پس چطور ما چالش ها و مشکلات سازمان را مطرح کنیم و برایش راه حلی پیدا کنیم. اگر در این همایش ها حل و فصل نمی شود پس بقرمائید کجا حل و فصلش نمائیم؟ به دولت مراجعه کنیم؟ به کارگری که بقول شما سازمان پدرش را درمی آورد و یا به کارفرمای زورگو؟ به چه کسی مراجعه کنیم؟
   برادر و دوست عزیز من قدری با تامل بیشتر و وفاق و همدلی بهتر می توان کار کرد. ما نیز مانند شما و شاید کمتر و شاید بیشتر از شما مورد بی مهری و عتاب و … قرار گرفته ایم ولی امید به بهروزی داریم و برای همین تلاش می کنیم و بدون هیچ اجر و مزدی این اقدامات را انجام می دهیم. مطمئن باشید اگر می خواستیم پست و مقام بگیریم در دولت اصول گرا کار خیلی راحت تر از الان بود. مطمئنا همین کارشناس ساده خواهیم بود انشالله و فراموش نفرمائید در این همایش از تمامی مدیران عامل اسبق سازمان دعوت بعمل امد که البته تعدادی از آنها اعلام آمادگی کردند و در پنل قرار گرفتند.
   لطفا اینقدر بدبین و ناامید نباشید.
   با تشکر و احترام
   سردبیر

 4. داود میرزایی گفت:

  با درود و آرزوی کامیابی برای همه دوستان دست اندرکار این همایش!
  بی تردید برگزاری چنین همایش هایی کمترین دستاوردی که می تواند داشته باشد هماهنگی و جمعبندی نظرات همه دلسوزان و متخصصان تامین اجتماعی است.
  مباحثی که مطرح شده بسیار بجا و خوب است. مسایلی همانند سه جانبه گرایی، بحران در منابع و مصارف، بحران اقتصادی و به ویژه بحران صنایع و تولید و تاثیر آن در تامین اجتماعی، اهمیت پژوهش و البته آموزش در توسعه تامین اجتماعی، اهمیت داشتن یک رسانه توانا همانند هفته نامه آتیه و … دهها مقوله دیگر که نیاز به بررسی ژرف و دقیق دارد. البته اینجانب می کوشم تا در آینده با توانایی اندکم به برخی از مسایل یادشده بپردازم.
  اما در باره همایش مورد بحث با این که به علت بی خبری در آن شرکت نداشتم و آگاهی ام از مباحث طرح شده صرفا اطلاعات تیترواری است که در این گزارش آمده است، ولی بدیهی است مباحث بسیاز جالبی از سوی دوستان و استادان ارجمندی نظیر آقایان دکتر کرباسیان، دکتر شریفزادگان، فرشید یزدانی، دکتر سلیمانی، دکتر مومتی و … در آن طرح شده است.
  در این میان یادآوری این نکته از اهمیت بسزایی برخوردار است که تداوم چنین همایش هایی برای نقد گذشته و چمعبندی اندیشه ها برای برنامه ریزی آینده، جهت نجات سازمان بحران زده تامین اجتماعی ضرورتی تام دارد…
  *داود میرزایی ( دبیر پیشین خبر و گزارش هفته نامه آتیه و دبیر پیشین گروه کارگری روزنامه خورشید )

 5. فاطمه - م گفت:

  سلام خدمت سردبیر گرامی
  در جواب به کامنت های قبلی شما فرموردید صرفا شما افتخار پوشش خبری همایش را عهده دار بوده اید لیکن در جوابی که به آقای افشین اورکی دادید به نظر نمی رسد مفهوم نوشتار غیر از این باشد
  بهتر نیست پاسخ برخی کامنت ها را به مخاطبش بسپارید تا آنها پاسخگو باشند
  ضمنا از آنجایی که بنده دانشجوی رشته مدیریت بیمه هستم در اغلب سایت ها نوشته هایی از آقای افشین اورکی خوانده ام بد نیست و ایشان همیشه قلمی منتقدانه داشته اند بد نیست به همانجایی که می گویند مراجعه نمایید و مشکلات را از نزدیک ببینید
  من هم علاقه دارم ایشان را از نزدیک ببینم فرمودند در یکی از شعب اداره کل شرق کار می کنند
  ایشان در زمان دولت نهم و دهم یکی از منتقدان وسط گود بوده و به اندازه ای که باید اطلاع رسانی می کرده به وظیفه خود در به قول بعضی ها دوران اختناق عمل کرده است
  حال دو ماه مانده به اتمام این دوران و فرارسیدن آغاز دولت آقای روحانی برخی از کارکنان تامین اجتماعی از جمله دست اندرکاران همایش در فضایی امن تصمیم به اطلاع رسانی جهت بهبود وضعیت آتی سازمان تامین اجتماعی گرفته اند پس تا به حال نیاز به این کار نبود تا به حال کجا بودند حالا که رفته به رفته صندلی های صدارت تامین اجتماعی به فراخور تغییر دولت خالی خواهد شد دوستان تصمیم به اطلاع رسانی گرفته و می خواهند خودی نشان دهند بحث آقای افشین اورکی همین است اگر در فضای باطل ندای حق سر دادی مردی نه در فضای امن شعار حق طلبی دهی
  مصداق بارز این حقیقت آقای … است از ابتدای ۸ سال گذشته با انتشار مقاله های کارشناسی گاهاً با لحن منتقدانه به خانواده تامین اجتماعی اطلاع رسانی و شفاف سازی کرده اند حالا می بینیم آنهایی که تا امروز به کنجی خزیده بودند سر از آشیانه در آورده و ندای هل من ناصر… سر می دهند البته مطالبی هم از آقای … و تنی چنداز همکاران در برخی از سایت ها دیده می شد
  طبیعی است همانهایی که تا دیروز این افراد را تنها گذاشتند امروز در کنارشان می ایستند و می گویند ما هم هستیم
  بنده به عنوان کسی که اخبار تامین اجتماعی را سه سال است به فراخور موضوع تحصیلی دنبال می کنم کاملا مشهود است آنهایی که تا قبل از دولت روحانی همه در پیله خود آرمیده بودند و امروز می خواهد به شکل پروانه ظاهر شوند اما یادمان نرود اینها همان کرمهای گذشته بودند که آب و هوا را مساعد دیده و فرصت را غنیمت شمردند و شعار تامین اجتماعی تامین اجتماعی سر می دهند به نظرم آقای اورکی دقیقا می خواست به این نکته اشاره کند که تا به حال کجا بودید ای ناجیان تامین اجتماعی
  به نظرم آقای اورکی و اورکی ها باید بدانند که اینها در دولت بعدی و بعدی ها هم آزرده خاطر خواهند بود چرا چون هنر هوا شناسی خوبی نداشته و ندارند
  ضمنا نمی دانم چرا سردبیر با توجه به اینکه قبلا هم گفته اند صرفا پوشش خبری همایش را به عهده داشتند چرا اینقدر تند و تیز با انتقاد آقای اورکی برخورد داشتند در کدام جمله آقای اورکی آمده بود که شما و سایر دست اندرکاران پوشش خبری به دنبال پست و مقام هستید
  کمی صبر و تحمل داشته باشید همانطور که فرمودید شما هم زخم خورده همین تفکرات قبلی بوده اید پس شما باید بیش از دیگران احساس ایشان را درک می کردید
  دکتر هایی که الان دستکش دست کرده اند و می خواهند در فضایی (با توجه به تجربه کسب شده در دولت های پیشین بهتر از گذشته)در محیطی آرام سازمان را جراحی کنند در دورانی که سرطان پ۱یکره سازمان را گرفته بود چرا حتی سازمان را پاشویه نکرده اند تا تب تند به قول کارکنان تامین اجتماعی پیکره کارشناسی آنرا نسوزاند
  طاعات مقبول درگاه احدیت

  • admin گفت:

   سر کار خانم فاطمه-م
   با سلام و سپاس از اینکه ابراز نظر فرمودید و مطالب تارنما را پیگیری می فرمائید
   اولا برای اینکه از حقیقتی دفاع کنی، مانند آنچه در همایش مذکور بیان شد، الزاما لازم نیست که برگزار کننده آن باشی. فکر کنم خیلی واضح و قابل درک باشد.
   ثانیا چون شما برگزار کنندگان همایش را و آنچه در ایام مد نظر شما بر آنها گذشته است، خبر ندارید، شاید و تاکیدا شاید حق داشته باشید اینگونه تصور و سناریو سازی کنید. به قول دوستی هر جور راحت هستید.
   ثالثا از ادبیات آشنائی استفاده می کنید که مناسب رفتار های مدنی و یا حاکی از رعایت حقوق گفتگوی مجازی نیست.
   همچنین شایان ذکر است حذف یک نام و قرار دادن علامت … بجای آن به این دلیل است که تعدادی از همکاران با ما تماس گرفته و درخواست دارند تا هر جا نامی از ایشان در نظرات می آید، توسط سردبیر حذف گردد که با احترام به خواسته این دوستان اقدام مذکور صورت پذیرفته است.
   ضمنا فراموش کردم به این نکته اشاره کنم که حداقل آقای اورکی از نام واقعی و ایمیل واقعی خویش برای مکاتبه و یا اعلام نظر استفاده می فرمایند ولی شما از یک نام مستعار و حتی یک ایمیل غیر واقعی استفاده فرموده اید، حالا که به قول خودتان فضا باز شده استفاده از ایمیل واقعی در اعلام نظر که حتی توسط سایر خوانندگان تارنما نیز قابل مشاهده نیست برای شما چه خطر حفاظتی و یا امنیتی دارد؟!
   موفق باشید انشالله
   سردبیر

 6. فاطمه - م گفت:

  سردبیر محترم سلام
  استفاده از … و یا هر چیزی که نام فرد یا افراد را پنهان کند و از اهانت فاحش به آنها چه به حق و چه ناحق جلوگیری نماید کاملا پسندیده و رضای خدا را در بر دارد و نسبت به این مسئله اعتراضی نداشتم
  آنچه که در مورد آقای اورکی انتقاد کردم نوع لحن دفاعیه شما بود
  شما به عنوان پوشش دهنده اخبار باید وضعیتتان بی طرف باشد نه اینکه با تلنگری وارد حالت تدافعی شوید
  در قانون نشریات اگر مصاحبه ای از فردی منتشر شود دفاعیه سردبیر صرفا در مورد اصل متن نشریه است نه نظرات افراد در آن ارتباط
  پس میزان تشخیص حق از باطل شما به عنوان یک پوشش دهنده بی طرف خبری نیستید
  هر فردی آزاد است نظرات خود را اعلام کند و وظیفه دفاع از نظرات را فرد یا افرادی دارند که مخاطب قرار گرفته اند
  مثلا به برنامه در شهر توجه کنید وقتی نظرات افراد را اعلام می کنند می گویند ما منتظر پاسخ از سوی مسئولین مربوطه هستیم
  خودشان میکروفون دستشان نمی گیرند و به دفاع از مسئولین بپردازند
  مثل اینکه شما هم به این ضرب المثل قائل نیستید که ببینید چی می گه نه اینکه کی می گه
  داشتن ایمیل بنده چه تاثیری در اعلام نظر دارد که شما آن را رصد کرده اید بهتر نیست به دنبال اصل باشیم تا حاشیه
  اصلا شما از کجا می دونید فضا برای من و امثال من باز شده شاید همچنان بسته باشد عجولانه قضاوت نفرمایید ماه ماه عزیزی است بهتر است با تصوراتمان برای هم قصه نسازیم
  شما می توانستید به عنوان فردی شناس یا نه همان ناشناس کامنت بگذارید و نوشته آقای اورکی را نقد بفرمایید این بهعنوان یکی از افراد متصل بهتامین اجتماعی حق شماست
  اما به عنوان سردبیر شایسته نبود که اذهان را تحت تاثیر بگذارید و خط و خطوط بدهید که آنها از دادن نظر مخالف پشیمان شوند
  اتفاقا این کار شما منو یاد مصاحبه ای انداخت که با مسئولین یکی از صندوق های بیمه ای داشتم اونها هم همین برخور د را داشتند که تا مدتها خودم را بابت بیان برخی مسائلی که با مردم مطرح کرده بودیم سرزنش می کردم
  دفاع از آقای اورکی به عهده ایشان است نه من و امثال من
  اما چیزی که توجه من را جلب کرد این بود که ایشان به برگزارکننده های همایش اهانت نکردند بلکه به کسانی اشاره داشتند که از نظر ایشان شعار می دادند
  شاید ایشان در جمع افراد مدعوین بودند و با بعضی از افراد ی که می توانستند اذهان را روشن کنند و سکوت کردند و حالا لب یه سخن گشوده اند و مدعی هستند گله کنند
  دقیقا به افراد شرکت کننده اشاره داشتند نه برگزار کننده
  من هم از برگزارکننده ها تشکر دارم زیرا در این جمعهاست که تناقضات رفتاری با عملکردی پدیدار می شود
  اگر خارج از ادبیات آشنای مناسب رفتارهای مدنی استفاده شد که خارج از ضوابط گفتگوی فضای مجازی بود معذرت می خوام نوشته هایی که شما آنهارا بولد فرمودید سخنانی است که بارها از بزرگان شنیدیم و من تاکید داشتم برخی نه همه آیا شما در برخی شک دارید و همه همکارانتان را در وضعیت فعلی سازمان مبرا و پاک می دانید
  حق یار شما

  • admin گفت:

   سر کار خانمه فاطمه-م
   با سلام
   اینجا یک تارنمای خبری نیست مثل ایلنا یا تابناک یا … اینجا تارنمای عده ای از فعالان تامین اجتماعی است که اهداف و مرامنامه آن نیز مشخص است و دفاع از اصول برای ما اهمیت دارد. من خبرنگار نیستم و اگر از عنوان سردبیر استفاده می کنم پوزش می طلیم چون عرف شده است شاید بهتر است بگویم سرپرست تارنما یا هر معادل دیگر
   فقط می خواستم به کسی توهین نشود. این تارنما فضای گفتگوی کارشناسی است نه یک تارنمای خبری. پس اصول گفتگو را رعایت کنیم و جمع نبندیم و به دیگران اهانت ننمائیم وگرنه هر چه می خواهد دل تنگت بگو و انتقاد کارشناسی بفرمائید پذیرا هستیم فقط با رعایت اصول
   امیدوارم موفق باشید مابقی مسائل را خوانندگان تارنما قضاوت خواهند نمود

 7. همکار شعبه گفت:

  آقای ????? شما چرا تبعید را قبول کردی مثل خیلی از اونائی که ریسک کردند و رفتن از دیوان رای گرفتن شما هم برمیگشتی سر جات ضمنا مگه کار کردن تو شعبه چه عیب و عاریه که هی میگی تبعید و زخم و ظلم و ستم. اگه شعبه و ما شعبه ایها نبودیم تا یک قران یک قران حق بیمه جمع کنیم و به بیمه شده ها و مستمری بگیران سرویس بدهیم اونم با بخشنامه ها و دستورالعملها و دست گل های شما ستادیها نه سازمان می ماند نه ستاد که شما بیائی خزعبلات خودتو به خورد مردم بدی. بابا اول برو بفهم کار سازمان چیه وظیفش چیه تعهدش چیه بعد بیا ادعا کن. جنابعالی اینجا رو با روزنامه و مجله عوضی گرفتی. نمی دونم شما کجا تن فروشی برای پرداخت حق بیمه را دیدید یا می بینید ولی اینبار بجای تماشا کردن این فعل حرام و گناه را بگردن سازمان انداختن بهتره نوک قلم خود را به سمت دولت و مجلس تیز کنی نه سازمان را که سرمایه آن آن را بیشتر کارگران زحمت کشی تامین میکنند که دولتی سر رجال سیاسی و دولت مردان در اقتصاد بیمار کشور بجای تن فروشی با عرق جبین کار میکنند حق بیمه پرداخت میکنن
  آقای ????? شما لیاقت کار کردن در سازمانی مثل سازمان تأمین اجتماعی را که از ان سر در نمی آورید را ندارید

 8. فاطمه - م گفت:

  سرپرست تارنمای تامین پرس یا به روایت بهتر روشن نمای تامین پرس
  سلام
  چون فرموده بودید سردبیر از موضع گرفته شده تعجب کردم شما ببخشیداز محبت شما سپاسگزارم ممنون از اینکه به دنبال دفاع از اصول راستین تامین اجتماعی هستید ممنون
  امیدوارم سایر بیمه ها هم همچون تامین اجتماعی دارای فعالانی دلسوز و کارشناس باشند که از اصول و اهداف واقعی آن دفاع کنند
  با آرزوی سلامت و قبولی عبادات فعالان عرصه حق و حقیقت خصوصا فعالان تامین اجتماعی

 9. افشین اورکی گفت:

  به نام خداوند دوستدار زیبایی ها
  با درود به همه خوانندگان فهیم این به قول دوست خوبمان سرکار خانم فاطمه-م (روشن نمای تامین پرس)
  راستش را بخواهید نمی خواستم دوباره وارد این موضوع شوم.اما بیشتر حرف های مرا این خواننده محترم پاسخ داد. به قول استاد مباحثه روزنامه نگاری ایران(استاد ضرابی)کار بعضی ها شده است آیینه داری در شهر کوران!
  جناب آقای سردبیر محترم تامین پرس؛خوشحالم که شما اعتراف دارید که روزنامه نگار نیستید.این جسارت شما قابل تحسین است.من نیز بیان نکردم که مدیر کل تامین اجتماعی و یا مدیر کل ستادی شاغل در سازمان تامین اجتماعی ام.کجای مطلب من این برداشت را برای آن خواننده محترمی که خودش را همکار شعبه معرفی کرده و به جای درک واقعی پیام من،ترجیح داده تا از برخوردهای رادیکالی و اهانت آمیز استفاده کندایجاد کرده است؟!
  همکار شعبه؟!۴مرداد۱۳۹۲-ساعت:۷:۴۲
  (آقای ????? شما چرا تبعید را قبول کردی مثل خیلی از اونائی که ریسک کردند و رفتن از دیوان رای گرفتن شما هم برمی گشتی سر جات ضمنا مگه کار کردن تو شعبه چه عیب و عاریه که هی میگی تبعید و زخم و ظلم و ستم. اگه شعبه و ما شعبه ای ها نبودیم تا یک قران یک قران حق بیمه جمع کنیم و به بیمه شده ها و مستمری بگیران سرویس بدهیم اونم با بخشنامه ها و دستورالعمل ها و دست گل های شما ستادی ها نه سازمان می ماند نه ستاد که شما بیائی خزعبلات خودتو به خورد مردم بدی. بابا اول برو بفهم کار سازمان چیه وظیفش چیه تعهدش چیه بعد بیا ادعا کن. جنابعالی اینجا رو با روزنامه و مجله عوضی گرفتی.
  نمی دونم شما کجا تن فروشی برای پرداخت حق بیمه را دیدید یا می بینید ولی این بار به جای تماشا کردن این فعل حرام و گناه را بگردن سازمان انداختن بهتره نوک قلم خود را به سمت دولت و مجلس تیز کنی نه سازمان را که سرمایه آن آن را بیشتر کارگران زحمت کشی تامین می کنند که دولتی سر رجال سیاسی و دولت مردان در اقتصاد بیمار کشور به جای تن فروشی با عرق جبین کار می کنند حق بیمه پرداخت می کنن.
  آقای ????? شما لیاقت کار کردن در سازمانی مثل سازمان تأمین اجتماعی را که از ان سر در نمی آورید را ندارید
  همکار محترم شعبه؟!)
  قصد پاسخ دادن به کسی که جنس ادبیاتش توهین و افترا است را نداشته و ندارم.اما حضور سایر خوانندگان محترم این سایت عرض کنم که بنده هیچ وقت در ستاد مرکزی سازمان تامین اجتماعی مشغول به کار نبودم و اساسا هیچ وقت سمت مدیریتی هم نداشته ام.با افتخار عرض می کنم که به عنوان یک روزنامه نگار با حدود ۲۱ سال سابقه کار در مطبوعات کشور و از سال ۱۳۸۳ در ویژه نامه های تامین و آتیه به طور جدی مباحث سازمان تامین اجتماعی را دنبال کرده و می کنم.اطلاعات بیمه ای من و سایر همکارانم در هفته نامه های تامین و آتیه نیز اگر از مدیرنماهای فعلی تامین اجتماعی بیشتر نباشد،به طور حتم و یقین کمتر هم نیست.بماند.آقای محترم همکار شعبه؛من هیچ گاه به قول شما فعل حرام تن فروشی را ندیدم.اما افراد زیادی از بیمه شدگان برای تامین مخارج بیمه ای خود مبادرت به این کار می کنند.من ادعا نکردم که موقع تن فروشی آنها را دیده ام.اما ادعا می کنم که از وضعیت تعدادی از آنها که بدون هیچ درآمدی با مشقت و سختی ،پول بیمه اختیاری خود و خانواده های شان را تامین می کنم خبر دارم.نیازی هم نمی بینم تا این ادعا را به افرادی مانند شما ثابت کنم.به آنهایی که باید اطلاع دهم،اطلاع داده ام.اگر می خواهید مرا بیشتر بشناسید به گزارش ها و یادداشت های اینجانب در باره مشکلات بیمه شدگان،مستمری بگیران،کارکنان قراردادی موقت ماده ۲۰ و مطالب بیشمار دیگری که در باره تضییع حقوق قانونی کارکنان قراردادی ماده ۴ و رسمی در سایت های خبری و تحلیلی بهارنیوز،بولتن نیوز،خبرگزاری ایلنا،روزنامه ملت ما(در حال حاضر منتشر نمی شود)،روزنامه شرق و …انعکاس یافته است مراجعه بفرمائید.خوشحالم که ادبیات اینجانب مانند شما نبوده و نیست.خوشبختانه من و سایر همکاران مظلوم و متواضع ام در هفته نامه تعطیل شده تامین و آتیه به فرمایش سرکار خانم فاطمه-م،هنر هواشناسی نداریم.راستش را بخواهید از سال ۱۳۸۸ تاکنون دیگر با اینگونه ادبیات توهین و دشنام و برخوردهای رادیکالی و ؟؟؟؟ و حذفی خو گرفته ام.به قول شاعر گرانمایه استاد ایرج جنتی عطایی:
  در شهری که مردمانش عصا از کور می دزدند،
  من از خوش باوری اینجا،محبت آرزو می کردم!
  جناب آقای علی حیدری سردبیر محترم تامین پرس:
  من بدبین نیستم.من واقع بین هستم.در ضمن به یاد داشته باشید که با حلوا حلوا کردن،دهان شیرین نمی شود.
  شما در پاسخ به سرکار خانم فاطمه -م فرموده اید که باید حرمت افراد در نوشته ها حفظ شود.اما متاسفانه اجازه داده اید تا نوشته من از سوی یکی از خوانندگانتان «خزعبلات» تلقی شود.اشکالی ندارد.عرض کردم که سال هاست با اینگونه ادبیات پاسخ گویی از سوی مدیران سابق سازمان تامین اجتماعی مانند ؟؟؟؟ آشنا هستم.من ننوشتم که کار در شعبه چندش آور است.یکبار دیگر یادداشت مرا بخوانید.من نوشتم به خاطر نوشته ها و گزارش هایم و دفاع از حقوق قانونی و مشروع بیمه شدگان و مستمری بگیران توسط آقای … به یکی از شعبه ها تبعید شده ام. خوشحالم که اجازه ندادم تا عیدی نیروهای قراردادی موقت ماده ۲۰ نیم بها پرداخت شود.خوشحال هستم که آنقدر در باره این نیروهای زحمتکش در رسانه های مختلف مطلب،یادداشت و خبر و گزارش نوشتم تا سرانجام مدیران کنونی سازمان اجازه دادند تا آنها تبدیل وضعیت شوند.هرچند که به حقیر اجازه حضور در آزمون تغییر وضعیت را ندادند!من نیز مانند شما به دنبال پست و مقام نبوده و نیستم.اساسا ما روزنامه نگاران با دنیای مدیریتی آشنایی نداشته و نداریم.حرف من این است که دوستانی که حالا مدعی دفاع از حقوق بیمه شدگان و مستمری بگیران شده اند تاکنون کجا آرمیده بودند؟!چند گزارش و یادداشت انتقادی از مدیریت های دولت اصولگرایان در سازمان تامین اجتماعی داشته اند؟!چند بار تاکنون به خاطر نوشته های شان به مراکز ؟؟؟؟ احضار شده اند؟!آن زمان مدیر بوده اند و حالا نیز داعیه دفاع از حقوق تامین اجتماعی را دارند.شما به این چندگانگی رفتاری چه نامی می دهید؟
  اتفاقا در بیشتر گزارش هایم نوشته ام که سازمان تامین اجتماعی،سازمانی امدادی نبوده و نیست.من نگفتم که اگر زنی تن فروشی می کند،باعث و بانی این عمل سازمان تامین اجتماعی است.من گفتم که بیمه شدگانی هستند که برای تامین پرداخت مخارج بیمه ای خود(حق بیمه اختیاری و حرف و مشاغل)تن فروشی می کنند.شما مدرک می خواهید؟!
  اگر به شما مدرک نشان دادم چه خواهید کرد؟زندگی اقتصادی آنها را تغییر می دهید؟!آینده برباد رفته آنها را اصلاح خواهید کرد؟!
  جناب آقای سردبیر محترم تامین پرس؛
  دگر اندیشی یکی از راهکارهای برون رفت از وضعیت موجود در سازمان تامین اجتماعی است.جناب آقای سردبیر؛سازمان تامین اجتماعی متعلق به همه بیمه شدگان و مستمری بگیران این مرز و بوم است.متعلق به همه کارگران و زحمتکشانی است که به قول آن خواننده محترم که مرامش فحاشی و هتاکی است قران قران پرداخت کرده و می کنند.راستی اگر آن همکار محترم قران قران دریافت می کند،باید بداند که این کارگران زحمتکش بوده و هستند که با تاراج هست و نیستشان قران قران به شما همکار محترم در شعبه پرداخت می کنند.قبول دارید که این سازمان به کارگران این آب و خاک تعلق دارد و نه مدیران پشت میز نشین در ستاد مرکزی سازمان تامین اجتماعی؟
  جناب آقای علی حیدری؛
  من راهکار ارائه دادم و باز هم می دهم.من می گویم سه جانبه گرایی خوب است.اما واقع بین باشید.دولت ها اجازه نمی دهند تا سه اصل زیبای جانبه گرایی در سازمان تامین اجتماعی تحقق پیدا کند.چرا که در این صورت،سازمان تامین اجتماعی از شمار سرزمین های تملک شده اش خارج می شود.
  امروز دولت یک تیول دار بزرگ و غیر قابل رقابت در سازمان تامین اجتماعی است.این را همه خوانندگان فهیم و هوشیار تامین پرس به خوبی درک کرده و می کنند.همه غیر از برخی از کارکنانی که عرض کردم برای شان فرقی نمی کند جناب آقای دکتر شریف زادگان مدیر عامل سازمان شود و یا حسن آقای بقال و یا همین قاضی سعید مرتضوی که نمی دانم چرا شما به جای اسم او … می گذارید.
  در پایان حضور سردبیر محترم تامین پرس عرض می کنم که بنده نمی دانم شما از وجود کدام دولتمردان صاحب منصب ضد توسعه در دولت جناب آقای دکتر حسن روحانی سخن به میان می آورید،اما خدومتتان عرض شود که برادر بزرگوار سردبیر تامین پرس؛جناب آقای دکتر حسن روحانی در حال حاضر رئیس جمهور منتخب هستند و تاکنون نیز که دولتی تشکیل نداده اند تا ما بتوانیم در باره تیم وزرا و مدیر عامل احتمالی سازمان تامین اجتماعی آن اظهار نظری داشته باشیم.اما نیک می دانم که منتقدانی دگر اندیش مانند اینجانب بازهم در دوره های بعدی در حاشیه خواهیم بود.
  از صبر و حوصله همه شما بزرگواران صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم.هم از سرکار خانم فاطمه -م و هم از آن همکار شعبه ای که تشخیص داد من لیاقت کار کردن در سازمان تامین اجتماعی را ندارم.امیدوارم که ایشان لیاقت لازم را داشته باشند.
  با تشکر و احترام فراوان-افشین اورکی
  خبرنگار و گزارشگر پیشین هفته نامه های تامین و آتیه و سرویس کارگری روزنامه خورشید و دبیر کنونی سرویس اجتماعی
  سایت خبری و تحلیلی بولتن نیوز و شاغل در یکی از شعبه های تابعه اداره کل تامین اجتماعی شرق تهران بزرگ
  ——————————————————————————————————
  توضیح سرپرست تارنما: آقای علی حیدری سر دبیر این تارنما نیستند

 10. سعید ت گفت:

  با سلام و احترام

  اینکه تمامی مشکلات جامعه را برگردن سازمان مظلوم تامین اجتماعی بیاندازیم اشتباه است.
  اینکه تمام یا تعادی از همکاران را به علت یک نشست کارشناسی که با هزینه شخصی تعدادی از دست اندر کاران و برای اولین بار برگزار شده ، تخطئه کنیم اشتباه است .
  اینکه بین خودمان (صف – ستاد – بیمه – درمان و حوزه اقتصادی) اختلاف بیاندازیم اشتباه است .
  اینکه صرفا مشکلات را بیان کنیم و راه حلی ندهیم اشتباه است.
  اینکه آن قدر تمرکزمان بر روی مشکلات و مشکل آفرینان باشد اشتباه است.

  سازمان تامین اجتماعی عقبه ای ۶۰ ساله دارد که از طریق همین افرادبازنشسته و شاغل در هر حوزه ای به این جا رسیده و هنر ما این باشد که اثری مثبت باقی بگذاریم و آن را تحویل آیندگان بدهیم . بسیاری از انسانها دوست دارند فرد مهمی باشند اما اندک و قلیل اند کسانی که می خواهند کار مهمی انجام دهند. برگزاری این همایش کار مهمی در راستای استقلال فکری نیروهای کارشناسی سازمان بود و این صرفا از تبعات مثبت بر روی کار آمدن افرادی ضعیف در گذشته است که نتیجه اش چنین شد. بیاییم با درست اندیشیدن این نشست های کارشناسی را گسترش و توسعه دهیم وجلوی این حرکت زیبا را نگیریم.

 11. سعید ت گفت:

  “ضرورت توسعه فرهنگ مدارا در ایران”

  لطفا مقاله مذکور که برای ایرانیان این روزگار بسیار مفید است خوانده شود.

  http://modaara.org/component/k2/item/27-2013-07-12-11-28-30

 12. مرادی گفت:

  با سلام خدمت دوستان و تشکر از دست اندرکاران سایت تامین پرس بابت فضای مناسبی که برای گفتگو و تضارب افکار ایجاد کرده اند.
  در رابطه با مطالبی که همکار محترم جناب آقای اورکی بیان کرده اند، باید عرض کنم که انصافا بسیاری از نقد هایی که در ارتباط با وضعیت حال تامین اجتماعی مطرح کرده اند، مقرون به صحت می باشد، لیکن بسیار جای تاسف هست که نقد های درست و به جای ایشان، با نگاه رادیکال و افراطی، قضاوت های احساسی و غیر منصفانه ایشان در ارتباط با مسائلی که اطلاع کافی از آن ندارند(مواردی مانند محتوی و کم و کیف همایش مورد بحث)، خدشه دار و فاقد ارزش کارشناسی شده است.ای کاش آقای اورکی با این توان نقد و نگارشی که دارند بتوانند در آینده مشکلات و مسائل شخصی و احساسی را با نقد کارشناسی خلط نکنند و قضاوت هایشان را در ارتباط با مواردی که اطلاع کافی از کم و کیف آن ندارند، قدری بیشتر به تاخیر بیاندازند. در انتها و در این ماه مبارک و این روزهای عزیز، دوست دارم دعای بسیار زیبای دکتر شریعتی را در حق خودم، جناب آقای اورکی و کلیه صاحبنظران دلسوز داشته باشم که:
  خدایا! عقیده ی مرا از دست عقده ام مصون بدار.

 13. همکار شعبه گفت:

  آقای ؟؟؟؟ من چه توهینی کردم و چه افترائی زدم این عین عبارت شماست “من بیمه شدگان اختیاری را می بینم که متاسفانه برای تامین هزینه بیمه های نجومی خود، تن فروشی می کنند” حودتان گفتید می بینم
  ضمنا خیلی هنر کردی برای تبدیل وضعیت خودتان از قراردادی به رسمی مقاله نوشتی ؟!
  یه مدیر عامل از نیروهای قراردادی و ماده بیستی ستاد که عمدتا به واسطه فامیل یا آشنا در ستاد جا خوش کرده بودند چوب جارو و سینی جای یا ماشین تحریر را گرفت و خودکار دستشان داد و فرستاد شعبه تا در کنار ما شعبه ایها که سالها خاک سازمان را سرمه چشممان کردیدم بجای تعداد بیشماری از جواانان تحصیل کرده و مستعد که امکان اشتغال دولتی و سازمانی نداشتند و دارند با مدرک دانشگاهی جارو میکشند یا جای میبرند تا تایپ میکنند حالا جنابعالی برای تبدیل وضعیت نیروهای ماده بیستی ادعای رشادت و مبازه می کنی؟!!!!!!!!!!!!!!!
  شما چطور حساب کردی که میگی حق بیمه نجومی ؟!!!!!!!!!!!!!
  آقای منتقد دگر اندیش
  آن کس که نداند و نداند که نداند در جهل مرکب ابد و الدهر بماند خصوصا اگر نخواهد که بداند

 14. افشین اورکی گفت:

  به نام یزدان بخشاینده
  با درود و آرزوی موفقیت
  از جناب آقای سعید ت و آقا یا خانم مرادی صمیمانه سپاسگزارم.از جناب آقای علی حیدری نیز برای اینکه ایشان را سردبیر سایت تلقی کردم، صمیمانه پوزش می خواهم.بی نیاز از انتقاد نیستم آقا یا خانم مرادی.سعی می کنم توصیه زنده یاد دکتر علی شریعتی را اجراء کنم.برای همه شما خوبان پیروزی و سبزکامی ازیزدان بخشاینده خواهانم.
  با تشکر و احترام بی پایان – افشین اورکی

 15. خبرنگار گفت:

  سلام
  وقتی از اولین کامنت آقای اورکی انتقاد تند شد نمی خواستم به عنوان یک خبرنگار وارد معرکه تامین اجتماعی شوم چون خبرگان آن مجموعه در این مقال کم نیستند اما از آنجایی که ” همکار شعبه ” صحبت از قلم کرد دیدم سکوت خیانت است به اهل قلم
  ابتدا باید بگویم برای خودم متاسفم که قطره قطره خون و عمر گرانمایه آدمها یی مثل من و امثال من اینقدر کم ارزش است که قران قران حق بیمه نامیده می شود و متاسف تر اینکه وارد سازمانی می شود که کارمند شعبه اش اینگونه بی پروا همکار خود را مورد تاخت و تاز قرار میدهد متاسفم که فردی با چنین بیانی قیافه حق به جانب می گیرد و از فرد دیگری اینچنین نقد میکند و به قول صاحب تارنما که دیگر با توضیحات داده شده نباید آنرا سردبیر نامید با چنین ادبیاتی سخنوری نماید و تشخیص دهد چه کسی لیاقت دارد در سازمان تامین اجتماعی کار کند و چه فردی باید بند و بساطش را جمع کند و رخت از سازمان بربندد.
  خواهر یا برادر عزیز همکار شعبه تو قران قران حق بیمه جمع می کنی اما آن بالادست کرور کرور آنرا صرف مقاصد و اهداف سیاسی آن می کنند به نظرم ایکاش به جای قران قران جمع کردن قلم دستت می گرفتی و شفاف سازی می کردید تا لااقل نه کرور کرور بلکه جلوی ریخت و پاش های خروار خروار را می گرفتی
  اما اورکی این کار را کرد
  اورکی با ۴۷ سال سن متاهل دارای ۲ فرزند بزرگ است ۲۱ سال سابقه کار خبرنگاری دارد مستاجر است بعد از تعطیلی نشریه آتیه خیلی ها در به در شدند و همین همکاران شما در ستاد برای آنها نسخه ماده ۲۰ پیچیدند چون استخدام پیمانی آنها برای سازمان بار مالی داشت حتی یک لحظه هم فکر نکردند که ضرر و زیانی که از سوی ؟؟؟؟؟ مدیرعامل وقت به نیروی انسانی وارد آمده باید توسط همکاران شما التیام بخشیده شود که وا اسفا همین همکاران شما در شعبه به واسطه اینکه اینها از ستاد آمدند به دنبال تسویه حسابهای رفتارهای ناپسند برخی از همکاران ستادی سابق شما به آنها بی احترامی کردند آنها را بازی ندادند و کارهای بایگانی و … به آنها سپردند آنهایی که به دیوان شکایت نکردند و در شعبه و سایر واحدهای شما چه درمان و چه بیمه جای گرفتند کار کردند و ثابت کردند جای جای این سازمان سرای من است تا به ؟؟؟؟؟ و ؟؟؟؟؟ ها بفهمانند بیش از آنچه مسائل شخصی برایشان مهم باشد سازمان آرمان واقعی سازمان مهم است مانند آقای … و آقای … و خیلی از مدیرانی که در واحدهای اجرا از آن زمان مشغول بکارند برخی از آنهایی که به دیوان شکایت بردند قادر نبودند در واحدهای اجرایی کار کنند و اینان همانهایی بودند که در دوران زمامداری خود در ستاد نیز کار چندانی برای سازمان شما نمی کردند
  اما اورکی بارها و بارها مورد خطاب و عتاب مدیران کل خود که تحت فشار دفتر مدیرعامل و … بودند قرار گرفت و تا پای اخراج رفت و تبعید شد
  بارها دوستان او به او گفتند دست از کارهایش بر دارد و آرام یکجا بنشیند و نان زن و بچه اش را با قلمش در این دوران باطل نشانه نرود اما او در کمال احترام می گفت بالاخره یکی باید قربانی شود تا روشنگری شود
  اما صحبت اصلی سر این است که همه می دانیم چه کسانی به واقع به دنبال منافع سازمان بوده و چه کسانی فضا را آماده می بیند.
  بحث افراد به اصل برگزاری همایش که اینقدر تاکید می شود با پول شخصی تدارک دیده شده نیست شاید تاکید بر این مسئله کنایه زدن به افطاری گزاف اجلاس سران و یا افطاری هتل هما است.
  بحث افراد بر سر آنست که آقایان در زمان خود چه کردند ببخشید مدیر عاملان قبل از ؟؟؟؟ و بعد از ؟؟؟؟ در مقایسه با عملکرد بد ؟؟؟؟ در نزد همکاران خوب جلوه کردند و الا آنها هم دارای عملکردهای نابخشودنی بودند و هستند اما همکاران شما چه کنند که لنگه کفش در این دروره وانفسا غنیمت است.
  کمی با هم مهربان باشید که در دوران خدمت خبرنگاری خود در یکی از سایت های کشور تجربه کرده ام که سازمان تامین اجتماعی به دلیل همین اختلافها بوده است که مورد تاخت و تاز بیگانگان قرار گرفته سیب تامین اجتماعی از داخل کرموست آن را دریابید.
  این عریضه دفاع از اورکی نیست بیان درد مشترک برخی همکاران شماست که همیشه به خاطر گفتن واقعیت سربدار شدند.

 16. داود میرزایی گفت:

  با درورد به همه خوانندگان و دست اندرکاران سایت
  بی تردید هستی یافتن سایتی که همکاران و علاقه مندان تامین اجتماعی بتوانند در آن به نقد نطرات یکدیگر و حتی خود سایت بپردازند، پسندیده و در نوع خود تازه است.
  در موضوع نوشتار افشین عزیز و پاسخ سایت و دیگر پاسخ در پاسخ ها، هدفم به هیچ رو، وارد شدن به عرصه تقابل نیست، بلکه طرح مسایلی است که بدون شک دوستم افشین و دیگر دلسوزان و دلسوختگان تامین اجتماعی به آن توجه خواهند داشت. بدینسان، آنچه به نظر می رسد دو نکته و یک تذکر مهم است که می کوشم به کوتاهی آن را بیان کنم:
  – نخست: برای برون رفت و اصلاح هر پدیده اجتماعی پیش از هر چیز باید آن را به بحث گذاشت، برای آن راهبرد های بلند مدت تا کوتاه مدت تعیین کرد، روش های گوناگون رسیدن به آن راهبرد را مشخص کرد و یا به عبارت بهتر طرح مساله کرد و ابعاد و پیچیدگی های آن را شناخت؛ مشکلات و نقص هایش را برجسته کرد و… سپس به نقد و اصلاح آن پدیده پرداخت. یکی از راه های ساده و در عین حال مهمی که در یک فرایند مدرن برای این کار پیش بینی شده برگزاری همایش و گردهمایی های مختلف است. تا مسایل گوناگون مربوط به آن پدیده ( در اینجا سازمان تامین اجتماعی ) به خوبی مورد بحث و نقد و سخن قرار گیرد. از این رو، اصلاح هیچ پدیده ای بدون نقد گذشته و اکنون و ارایه پیشنهاد برای بهبود آینده آن امکان پذیر نیست. بنابراین ادعای این که همایش ها و یا همایش مورد بحث ” پوپولیستی ” و یا ” کلیشه ای ” است، از پیش به قاضی رفتن است. بدیهی است که من مدعی نیستم که همایش یاد شده بی نقص و یا اساسا راه درست را مطرح کرده است. اما مساله اصلی مدنطرم این است که بدون طرح و جمع بندی نظرات همکاران و صاحبنظران و دلسوزان تامین اجتماعی، اصلاح این سازمان اساسا غیر ممکن است.
  ما می توانیم هرچیز و هرکس را به نقد بکشیم؛ اما با طرح شعار چیزی حل نخواهد شد. بدیهی است حل و اصلاح هر پدیده در عمل میسر است و بسیار روشن است که برای دست زدن به کار و عمل اصلاح، نیاز به نظریه و تئوری داریم؛ چرا که هر کنش اجتماعی بدون نظریه مربوط به آن، آب در هاون کوبیدن است.
  – دوم: شکل گیری سایتی که صاحبنظران و همکاران دلسوز تامین اجتماعی بتوانند با کمترین دغدغه، اندیشه ها و نظرات خویش را بیان کنند و یا به نقد نظرات یکدیگر بپردازند کاری است بس پسندیده و مدرن!
  از این رو، تمرین برای تحمل نظرات همدیگر دست کم کاری است که باید انجام دهیم. نباید فراموش کنیم که بسیاری از همکاران در این سالها دچار سختی ها و ناملایمات زیادی شدند؛ و شمار اندک تری سختی های بیشتری را تحمل کردند. بگذریم که امثال ما، به صرف این که روزنامه نگار بودیم و کارمند شدیم به جرم دانایی، افزون بر سختی ها؛ چه بسیار تحقیر و در بخش های نامرتبط با دانش و تخصصمان به کار گمارده شدیم … ( که البته نباید فراموش کنیم که مسببان آن نه در این سایت یا همایش، بلکه کسانی هستند که با نگرش بسته، و تنگ نظرانه خود موجب به کار گماری افراد بی سواد، نالایق، نان به نرخ روز خور و عامی در بسیاری بخش های سازمان شدند. ) اما این نباید سبب گمراهی شود و هر حرکتی را که به قصد اصلاح شکل می گیرد با بی اعتمادی به آن بنگریم.
  – سوم: همگی نیک می دانیم سازمان تامین اجتماعی یک سازمان بیمه گر اجتماعی است که مبتنی بر اشتغال و بر اساس محاسبات بیمه ای اداره می شود ( یا دستکم باید براین اساس اداره شود ) بدینسان کار تامین اجتماعی امدادی و حمایتی نیست، اما متاسفانه دولت ها وظیفه توسعه تامین اجتماعی عمومی را که طبق قانون اساسی به عهده آنها است، فرافکنی کرده و توپ را به زمین تامین اجتماعی می اندازد و باز هم همتاسفانه این شیوه سبب شده که نه تنها شمار بسیاری از مردم و مسوولان دچار این اشتباه می شوند که گاه خود ما نیز دچار احساسات شده و یادمان می رود که اگر کسی توان بیمه شدن یا پرداخت حق بیمه را ندارد، به سبب بی کفایتی سازمان نیست؛ بلکه ریشه در جای دیگر دارد.
  و سخن آخر این که بیاییم اندازه مدارا و تحمل خویش را افزایش داده و از بدبینی و بی اعتمادی به یکدیگر بکاهیم و نوک پیکان نقد و انتقادمان را به سوی کسانی نشانه رویم که سبب بحران و انواع مشکلات کنونی در سازمان تامین اجتماعی شدند.
  داود میرزایی ( روزنامه نگار و دبیر پیشین خبر و گزارش هفته نامه آتیه و دبیر سابق گروه کارگری روزنامه خورشید )

 17. خبرنگار گفت:

  سلام و تشکر فراوان از داود میرزایی عزیز
  اجرکم مقبول

 18. سعید تاجیک گفت:

  سردبیر و سرپرست محترم سایت وزین تامین پرس

  برای گسترش و توسعه همکاری و فعالیت تمامی همکاران شاغل و بازنشسته در تخصص های خود و در راستای بهبود شرایط پیش روی سازمان و جلوگیری از بروز حواشی بی مورد با یکدیگر پیشنهادی دارم که در صورت موافقت نسبت به یکسری تغییرات در سایت جهت دسترسی موضوعی اقدام گردد.

  در اولین فرصت مراتب اعلام خواهد شد.

  ممنون از زحمات شما

 19. همکار شعبه گفت:

  سر دبیر محترم سلام خسته نباشید
  چرا آخرین نوشته من کلا سانسور شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.