بیچاره سازمان تامین اجتماعی

مطالب مرتبط

۸ دیدگاه‌

 1. سعید تاجیک گفت:

  با سلام و احترام
  همه منظوره ممنون که همواره سعی بر این دارید که انجماد فکری و ذکری سازمان را بشکنید .
  ایجاد یک فضای باز گفتگو در بلند مدت و یا حتی در کوتاه مدت آثار مفیدی بر جای خواهد گذاشت . بسیاری از همکاران صدیق ما جرات و جسارت بیان دیدگاهها و نظرات و نقدهای خود را ندارند تنها به این علت که فضای مناسبی را برای این موضوع پیدا نکرده اند . این فضا حاکم نخواهد شد مگر اینکه فاصله بین سطوح مختلف سازمان در بیان دیدگاهها کاهش پیدا کند .
  شاید کمتر کسی تصور می کرد شما همچنان و علیرغم فشارها و مصائب عدیده سازمان و قلت زمان همچنان دست به قلم باشید ولیکن شما همچنان ثابت نمودید که هر کجا باشید می توان به اندازه جایگاه خود در حال و آینده سازمان اثربخش و اثرگذار باشید .
  دعای خیر همکاران بدرقه راه و قلم شما.

 2. سعید تاجیک گفت:

  با سلام و احترام
  سازمان تامین اجتماعی در چشم است. زیبایی ظاهری آن همه را محو می کند. در یک نظر دیگر (پست های قبلی) دلیل آن عنوان شد که سازمان صرفا با اعوان و انصارش (شستا و…) باعث در چشم بودن است.
  شاید عمده ترین دلیل آن هم این باشد سازمان “بی صاحب” است و کسی که بی صاحب باشد همه خود را ولی و قیم آن می دانند.
  و برای اینکه این ادعا ثابت شود صرفا یک سئوال بیان می گردد:
  ۱- بنیاد مستضعفان و جانبازان
  ۲- آستان قدس رضوی
  ۳ و…
  اولا کسی جرات و جسارت دخالت در کوچکترین امور آن را دارد.
  ثانیا منابع و دارایی های ایشان خیلی بیشتر از دارایی های ظاهری و باطنی سازمان است.
  ثالثا هیچگونه تعهدی نه کوتاه مدت و نه بلند مدت به مثابه سازمان برای ایشان وجود ندارد (پرداخت مستمری و درمان و….)
  و…
  نتیجه:
  ساختار قوی اجازه دخالت اغیار را گرفته و ساختار ضعیف در کنار زیبایی ظاهری همه را مجذوب خود می کند.

 3. همکار گفت:

  سلام و عرض ادب
  آقای حیدری
  مثلاها را فرمودید یقینا چون، زیرا یا دلیل آنها را هم حدس می زنید می توانم خواهش کنم در حد امکان در مورد آنها هم توضیح بفرمائید
  (البته امیدوارم سر دبیر محترم -خدمتشون سلام عرض میکنم- که نوشته ها و سوالات منو سانسور میکنه این سوالمو سانسور نکنه )

 4. داریوش تام گفت:

  با سلام
  دوست عزیزم همیشه گفتن نیمی ازواقعیت برای شروع یک بحث پوپولیستی کافی است به عنوان مثال “کارگران ۳۰ درصد درآمد خود را به تامین اجتماعی می دهند” این خبر یک هفته نامه اقتصادی دراستان گیلان بود
  آیا دروغ میگوید ؟ نه ولی راست هم نمیگوید، چون ۷ درصد این مبلغ سهم کارگر است حال تو بیا انرژی صرف کن تا افکار جامعه هدف را روشن کنی
  بحث های که امروز هم در اطراف سازمان است از این دست است با نظرشما و آقای تاجیک کاملا موافقم
  بیچاره فرهاد….

 5. حمید رضا اله یاری گفت:

  جناب آقای حیدری؛ با سلام و درود
  حکایت بیمه شدگان تأمین اجتماعی به مانند طفل یتیمی است که میراثی و سرمایه ای(سازمان تأمین اجتماعی) از پدر و مادر مرحومش (نسل های قبل)به جا مانده است، اما به دلیل صغر سن، هیچ اجازه و اختیاری ندارد. در عوض اقوام دور و نزدیک مثل عمو ها و خاله ها ودائی ها و …(دولت ، مجلس و …) که سالهاست به پدر و مادر طفل بدهی مالی نیز داشته اند علی الظاهر جوش طفل را زده و سالها سرمایه او را در اختیار داشته اند و درعین حال فرزندان خود را (صندوق های بازنشستگی دولتی و …) در مقایسه با طفل یتیم، بیشتر دوست داشته و نوازشش می کنند. حال که فرد عاقل و بالغ شده، واگذاری ارث به میراثدار اصلی آن سخت و ناگوار است و برای پس ندادن آن هزار بهانه و ایراد می آورند. بدهی مالی را هم که به نرخ زمان حیات پدر و مادر او حساب می کنند!!!!

 6. سولماز گفت:

  اقای حیدری
  سلام
  این حرفهایی که شما می زنید همه و همه درست است اما منظورتون رو نفهمیدم؛ یعنی می خواهید بفرمایید که ما هم باید سازمانمان رو رها کنیم؟! اقای حیدری، اصلا بگزارید که همه جا خراب باشه؟ چه توجیهی برای کارهای ناصواب ما می تواند باشد؟ از شما هم نخواستیم که برایمان معجزه کنید اما در قامت عضو هیئت مدیره ممکن است که بفرمایید که چه اتفاقی در سازمان در جریان است که یکی مثل ر- ص که شرکت اوزان را به خاکستر نشونده از کار برکنار نمیشه و هنوز داره توی هجرت جولان میدهد ولی مدیرعامل موفق فعلی برکنار میشه؟ ممکنه بفرمایید، چه توجیهی برای برکناری مدیرعامل زهراوی وجود دارد درحالی که ایشون سهام زهراوی رو از ۱۷۰۰ تومن در سال گذشته به ۲۷۰۰ تومن رسوند و سود ۳۲۰۰ را در بورس برای هر سهم ثبت کردند؟ اقای حیدری عزیز شما رو به خدا از نگارش دست بردارید؟ تنها یک سال دیگر با بررسی شاخص های بورس و …. مشخص خواهد شد که در شایسته سلاری و پاکدستی و …. تا کجا با ما با صداقت آمده اید. زمان برای شما به سرعت در حال سپری شدن است. جناب اقای حیدری از شما و دکتر نوربخش در برخورد با مفاسد انتظار بیشتری داشتیم، شما امانت دار و عزیز ما هستید و تمام چشمها به شما دو نفر دوخته شده است خواهشا بررسی بفرمایید که بررسی این موارد از وظایف شما در هیئت مدیره است و خواسته نا به جایی نیست.

 7. تیکان گفت:

  باسمه تعالی
  سلام به همکاران گرامی و جناب حیدری عزیز
  بهتراست فرصت سوزی نکنیم وهرچه سریعتر آستین همت رابالازده ودست بکارشویم وابتدا ازخودمان شروع کنیم (کارکنان وکارمندان سازمان) .
  ایجادتغییردرذهنیت بیمه شدگان ،کارفرمایان ،سیاستمداران ودرنهایت جامعه کاربسیارمشکلی میباشدویکدست هم صداندارد هیات مدیره ومدیرعامل محترم به تنهایی نمیتوانندوضعیت وذهنیت موجودراتغییردهند.همه کارکنان به هرنحو ممکن بایدنقش خودراایفانمایند تافضای ایجادشده راتغییروحسی ازامیدرادرجامعه به وجود آورند. به امید آنروز.

 8. مناف صابری گفت:

  با سلام واحترام
  سازمانها زمانی موفق خواهند شدکه پیکره وساختار ان صورت صحیح واصولی شکل گرفته وفرایند مدیریتی ان درست باشد زمانی که با هر تغیر مدیریتی سازمان ،مدیران بصورت خانوادگی وطایفه ای وهم شهری ها وسلیقه ای انتخاب می شوند بیش از این انتظار نیست . انتخاب مدیران باید براساس صداقت ،درایت ،لیاقت، توانمندی ،بدور از سلایق ومنافع شخصی و… انتخاب گردند که دراین صورت اجازه نخواهند داد احدی دست چپاولگری، اختلاس وخیانت را به سازمان بکند سازمان مال بیمه شدگانی هست که اکثریت از قشرمحروم جامعه هستند ما به انهایی که دست غارت این سازمان را دارند بفهمانیم که این دخیره افرادی هست که در کوره خانه هاو…شبهادر سرماوبا شکم گرسنه می خوابندما باید تک تک اعضای سازمان وکارکنان از صیانت صندوق دفاع کنیم دنبال منافع شخصی خودنباشیم بنده ازجناب اقای حیدری که ایشان از بدنه تامین اجتماعی ودر سطوح عالیه سازمان واز افتخارات سازمان ودلسوز منابع سازمان هستند تشکز میکنم وامید دارم ایشان در پیشبرد اهداف سازمان موفق وموید باشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.