تحولات مدیریتی و پارادایم‌های اداره سازمان تامین‌ اجتماعی

مطالب مرتبط

۴ دیدگاه‌

 1. محمدعلی عباس زاده وحید گفت:

  با سلام
  با تشکر از جناب آقای زاهد اسدی که به زیبایی حق مطلب را ادا نموده اند .ولی بایستی یک پارادایم توسعه سرمایه اجتماعی که همانا همکاران عزیز و خدوم سازمان هستند نیز به مطلب اضافه گردد و این همکاران محترم و جانثار سازمان هستند که تمامی مشکلات و معضلات سازمان اعم از سیاسی و اجتماعی را به عهده دارند و در جامعه بایستی پاسخگو باشند یعنی هرگونه فرآیندی برای سازمان( بدنامی و خوشنامی ) جامعه آنرا به کارکنان سازمان تسری میدهد .
  به امید آنروز که مدیران و مسئولان عالی رتبه سازمان شرایط همکاران عزیز این سرمایه های اجتماعی را قدر دانسته و در توسعه آن تلاش نمایند

 2. یزدانی گفت:

  سلام
  با سپاس از آقای زاهدی اصل بخاطر تلاشی که برای نظام مند کردن رویکرد انجام داده اند. چند نکته قابل توجه است. نخست یک اصلاح تاریخی و آن اینکه آقای دکتر ستاری فر تا سال ۸۰ سازمان بودند نه ۸۲٫
  دوم اینکه اتخاذ سیاست اجتماعی با کلیت دولت است نه با سازمان البته وزارت کار، تعاون و رفاه به عنوان جلودار دولت در این زمینه میتواند پیش قدم باشد. سوم اینکه ان بحث شراکت هم با توجه به ماهیت سازمان تا حدودی مبهم است. معلوم نیست کارگر با چه چیزی بیاورد و کارفرما چه چیزی؟ هر دو سرمایه اقتصادی بیاورند و یکی سرمایه اجتماعی و دیگری سرمایه کارآفرینی؟ در ضمن انکه گفته شده مدیر عامل سازمان باید با نگاه وزیر هماهنگ شود. نمی دانم بر اساس کدام رویکرد وزارتخانه چنین پیشنهادی داده می شود. مجموعه مدیریت سازمان باید اصول استرازیک سازمان را تدوین کنند و سعی کنند وزیر را همراه کنند. چون وزیر از نظر حرفه ای با این حوزه کمتر از مدیر عامل سازمان آشناست و البته تیم اندک مدیریتی او هم بسیار کمتر.

 3. محمدرضا قدسی گفت:

  با تشکر از دوست گرامی جناب آقای اسدی که به زیبایی سیرتحولات مدیرتی و پارادایم مربوطه را ترسیم نموده اند ، سلامت و شاد باشید .

 4. ضمن تشکر از تحلیل جالب آقای اسدی، بنظر میرسد در پارادیم چهارم علاوه بر موارد فوق الذکر می بایست توجه جدی به توسعه IT و خدمات رسانی الکترونیک، مدیریت دانش سازمانی، بهبود فرایندها و توسعه نظامهای بهبود مستمر، آموزش و پژوهش، برنامه استراتژیک، بودجه ریزی عملیاتی، کاهش تصدی گری و … بعمل آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.