تغییر در ترکیب هیات امناء تامین اجتماعی تکذیب شد

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه‌

 1. محمدرضا عيوق گفت:

  بافت سازمان تامین اجتماعی از دو نظر حائز اهمیت است:
  ۱) بافت جمعیتی که نیروی کار فعال و شاغل و خانواده آنها را تحت پوشش دارد اعم از کارگران و کارفرمایان و مشاغل آزاد. بنابراین تولید مملکت تحت تاثیر مسقیم این جامعه قرار دارد.
  ۲) اندوخته های سازمان که بعد از وزارت دارایی بیشترین دارایی را در اختیار دارد و باید طبق مقررات در بخش های مختلف سرمایه گزاری گردیده تا ارزش نقدینگی آن برای ایفای تعهدات آتی حفظ گردد. این بخش نیز اقتصاد مملکت را میتواند تحت تاثیر قرار دهد.
  بنابراین ترکیب اعضای شورایعالی تامین اجتماعی بنظر منطقی بود و از تمام زوایا مراقب حرکت های سازمان بود. طراحان اولیه تشکیلات سازمان با در نظر گرفتن تمام ابعاد ذیربط از جمله موازین علمی ساختار سازمان را پی ریزی کرده بودند.
  در صورتیکه ساختار هیات امنا فاقد چنین مشخصاتی است با ترکیبی ناهمگن!

 2. آفتابی گفت:

  حفظ اصل سه جانبه گرایی در هیات امنای سازمان تامین اجتماعی یک اصل غیر قابل انکار است. اما متاسفانه هم اکنون این اصل فقط در عناوین افراد معرفی شده استفاده می شود و هیچ کدام از افراد معرفی شده جز نماینده دولت نماینده واقعی شرکای اجتماعی سازمان تامین اجتماعی نمی باشند. امید است که دولت محترم آقای روحانی درخواست بیمه شدگان و ذینفعان این صندوق بین النسلی را اجابت کرده و ضمن کاهش تصدی گری دولت ؛ حتی وزارت محترم تعاون کار و رفاه اجتماعی ترکیب واقعی شرکای اجتماعی این سازمان معظم اجتماعی و اقتصادی را در هیات امنا سهیم نماید. چرا که نقش دولت می بایست نقش نظارتی و راهبردی باشد؛ نه اجرای. به امید انتخاب مدیرعامل شایسته که مورد قبول بازنشستگان، کارفرمایان ، بیمه شدگان و کارکنان این سازمان باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.