جلوس بر کرسی مدیر عاملی سازمان تامین اجتماعی

مطالب مرتبط

۱۰ دیدگاه‌

 1. میرزا رضا اسلام زاده گفت:

  ضمن تائید کلیه موارد فوق که نشان از شناخت کامل نگارنده از محیط و دامنه سازمان دارد پیشنهاد میشود در بخش باز سازی منابع انسانی ,از افراد مطلع وتوانمندی که به اجبار و باتوجه به شرایط سازمان در سنوات اخیرباز نشسته و یا باز نشسته پیش از موعد گردیده اند مجددا برای مقاطعی متناسب با نیاز به بازسازی منابع انسانی و نیز باز یابی اطلاعات سازمان دعوت بکار شوند.

 2. علیرضاعونی گفت:

  باسلام واحترام
  مطالب بسیار خوب سرکار خانم رحیمی مقدم در خصوص کسی که شایستگی جلوس بر کرسی مدیریت سازمان را دارد، خواندنی است. بطوریکه هم قابل توجه کارکنان سازمان و هم قابل توجه تصمیم گیرندگان در رابطه باانتصاب مدیرعامل واعضای هیات مدیره و سایر مدیران است.اینجانب به توانمندی و کاردانی سر کار خانم مقدم از نزدیک آشناهستم و میدانم از شایستگی ایشان در پیشبرد امور سازمان نه تنها خوب استفاده نشده بلکه از یک سو باانتصاب افراد غیر موجه در مسئولیتهای بالاتر و از سوی دیگر با تعیین محل خدمتش در واحد غیر مرتبط و عدم استفاده از دانش و توانمندیش موجبات نارضایتی و فرصت سوزی از ایشان و سایر کارشناسان مشابه را فراهم کرده است و در اثر آن بهره وری در بخشی از امور سازمان پایین امده است. بنابراین مقاله مزبورعلاوه بر توجه دادن به تصمیم گیرندگان درخصوص انتصاب مدیران واجد شرایط این واقعیت را یاداوری مینماید که خانم رحیمی از کارشناسان توانمند و اگاه از مسایل سازمان است. متاسفانه سازمان در عدم استفاده مطلوب از کارشناسان با کفایت و کاردان به خطا رفته و حقوق آنان را نادیده گرفته است.امبداست با تغییر مدیریت و در جهت ساماندهی امور سازمان از ایشان و سایر کارشناسان مشابه وی در خور شایستگی های آنها بطور مطلوب استفاده گردد.

 3. رضا گفت:

  با سلام و عرض ادب خدمت دوستان و تشکر از جناب آقای عونی، پیشکسوت فرهیخته که نام و یاد خدمات ارزشمندش در هیات مدیره سازمان همیشه پا بر جاست. حکایت سرکار خانم رحیمی مقدم حکایت سرنوشت مدیران و کارشناسان صدیق و زحمتکش و مجرب و دلسوز سازمان است که در ۸ سال گذشته و به خصوص از زمان مدیر عاملی ***** به ناحق چوب سیاست های غلط شاه سلطان حسینی *** را خوردند و به گوشه ای تبعید شدند و دم بر نیاوردند و چه ظلمها که به این مدیران و متخصصان توانمند و مظلوم نشد و چه بلاها که به سر آنان نیاوردند و کسانی از همین دوستان سابق که بر اریکه قدرت سوار بودند و تا رده های معاونت مدیر عامل سازمان هم با زرنگی رسیده بودند و می توانستند برای آن مظلومان کاری کنند خود را به خواب خرگوشی زدند و دم را غنیمت شمردند و جالب انجاست که با تغییر دولت و وزیدن نسیم اعتدال همان دوستان نارفیق دیروز و فرصت طلبان امروز از همه اصلاح طلب تر شده اند !!!!!!!!! و اینجاست که باید گفت و مکرو و مکر الله ولله خیر الماکرین

 4. محمدرضا ضیائی گفت:

  در کتاب شریف غررالحکم و دررالکلم روایت زیبایی از امام علی (ع) در باره‌ی عوامل فروپاشی جامعه وجود دارد
  «یستدل على إدبار الدول بأربع: تضییع الأصول و التمسک بالفروع و تقدیم الأراذل و تأخیر الأفاضل»
  چهار عامل فروپاشی دولت‌ها عبارتند از:
  ۱٫ رها کردن اصول
  ۲٫ تمسک به فروع
  ۳٫ فرومایگان را برتری دادن
  ۴٫ منزوی نمودن افراد بافضیلت و ارزشمند
  متاسفانه در سنوات اخیر روندی مشکوک و نامیمون در سازمان تامین اجتماعی شکل گرفت که سرمایه های انسانی به ویژه افراد مجرب و موفق را به انزوا سوق داد. بنده عقیده ندارم که عملکرد آنان که مشمول این توطئه عامدانه گشتند کاملا بی نقص بوده است و با نهایت ارادت به یکایک آن عزیزان، بعضاانتقاداتی را به نوع نگرش یا عملکرد آنان وارد می دانم، لیکن در مجموع تغییرات چند سال گذشته در بسیاری از عزل و نصب ها را، اقدامی برای حذف خردورزی و تعهد می پندارم و این نکته ای است که مدیریت آتی سازمان باید به آن بپردازد و راهکاری برای ترمیم زخم هایی که این هجوم به پیکره انسانی سازمان وارد آورده بیاندیشد.

 5. اردشیر شیران گفت:

  اى مالک!بدان من تو را بسوى کشورى فرستادم که پیش از تو دولتهاى‏عادل و ستمگرى بر آن حکومت داشتند.مردم بکارهاى تو همانگونه نظرمى‏کنند که تو در امور زمامداران پیش از خود،و همان را درباره تو خواهند گفت که تو درباره آنها مى‏گفتى. بدان!افراد شایسته را با آنچه خداوند برزبان بندگانش جارى مى‏سازد مى‏توان شناخت،بنا براین باید محبوبترین‏ذخیره در پیش تو عمل صالح باشد،زمام هوا و هوس را در دست گیر و آنچه برایت‏ حلال نیست نسبت‏ بخود بخل روا دار،زیرا بخل نسبت ‏بخویشتن این است‏که راه انصاف را در آنچه محبوب و مکروه تو است پیش‏گیرى. هرگز نباید افراد نیکوکار و بدکار در نظرت مساوى باشند زیرا این‏کار سبب مى‏شود که افراد نیکوکار در نیکیهایشان بى رغبت‏شوند،و بدکاران در عمل‏بدشان تشویق گردند،هر کدام از اینها را مطابق کارش پاداش ده!
  قلب خویش ‏را نسبت‏ به ملت‏خود مملو از رحمت و محبت و لطف کن و همچون حیوان ‏درنده‏اى نسبت ‏به آنان مباش که خوردن آنان را غنیمت‏شمارى!زیرا آنها دوگروه بیش نیستند:یا برادران دینى تواند،و یا انسانهائى همچون توکه گاه از آنها لغزش و خطا سر مى‏زند.وناراحتیهایی به آنان عارض گشته وبدست آنان بطور اشتباه کارهائى انجام ‏گردیده (در این موارد)از عفوو گذشت‏خود آن مقدار به آنها عطا کن، که دوست دارى خداوند از عفوش بتوعنایت کند.زیرا تو مافوق آنها،و پیشوایت ما فوق تو و خداوند مافوق کسى است‏که تورا زمامدار قرارداده است!امور آنان را بتو واگذار کرده،و بوسیله‏آنها تو را آزمایش نموده است.هرگز خود را در مقام نبرد با خدا قرار مده!
  قسمتی از نامه ۵۳

 6. نیک روشن گفت:

  سلام و عرض ادب
  شهامت شما باید الگوی خیلی ها باشد. مصاحبه شما در: (اولین همایش عارضه یابی و مساله یابی سازمان تامین اجتماعی) تحسین بسیاری را بر انگیخت و موجب خشنودی ما شد.
  ضمن اظهار خشنودی از آنچه که بیان داشته اید از شما آموختم؛ دقت و تمرکز بسیار مطلوب بر روی واژه ها، بیان صریح و مناسب مسائل و مشکلات سازمان که بنظرم حاصل تلاش و ممارست مستمر شما در حوزه تامین اجتماعی می باشد و در واقع حرف دل من بوده اما نمیتوانستم آنرا بیان نمایم. از اینروی سعی خواهم کرد که از این الگوی شایسته در کار و زندگی حرفه ای خود نیز استفاده مطلوب و کامل نمایم.
  در پایان بار دیگر از زحمات شما عزیزان به جهت فراهم نمودن این بستر نهایت سپاسگزاری و امتنان را اعلام می نمایم.
  با تقدیم احترام

 7. مسعود هاشمی گفت:

  ضمن تشکر وهمدردی با سرکار خانم مقدم مطلبی به نظر می رسد که ناگفته مانده “متاسفانه باید گفت که بعد از برکناری و بازنشستگی آقایان ملکوند – عونی که نقش بسیاری در هدایت مدیریت ارشد سازمان داشتند امور عالی سازمان به دست کارشناسان شعبه ای که فقط کارشناس بودند و نگاههای عمیق به برنامه های سازمان نداشتند عامل بسیار مهمی بر تغییر سازمان مقتدر به سازمانی پرچم شکل که جهت باد را ترسیم میکند گشت” و نیروهای متخصص خود را محکوم به بازنشستگی پیش از موعد و یا کناره گیری از اثر بخشی سازمانی را اهداف خود نمودند.

 8. سازمانی که برای دانایی افراد سرمایه گذاری می کند ، میوه کار آیی را می چیند ، وسازمانی که برای دانایی افراد سرمایه گذاری نکند چندین برابر بیشتر ، هزینه خطا و اشتباه افراد خودرا پرداخت خواهد کرد.
  با تشکر از همه همکاران دلسوز و عاشق سازمان

 9. با سلام
  از سرکار خانم رحیمی مقدم جز این انتظار نمی رفت.
  امیدوارم یک بار دیگر عطر خوش بوی عقلانیت و تدبیر بر گستره سازمان استشمام شود.
  با تشکر از دلسوزان کروه تامین پرس
  ارادتمند اورنگ

 10. دانشور گفت:

  تشکر برای نگارش این مطلب ارزشمند و درود و سپاس خدمت همکاران دلسوز و عاشق سازمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.