سرمایه اجتماعی و همدلی شرکای سازمان تامین اجتماعی، در مسیر راهبردی

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

 1. همکار امیدوار گفت:

  به کجا چنین هراسان ؟
  به قلم: همکار امیدوار
  دلنوشته های یک همکار جهت استحضار مدیرعامل محترم و مسئولین ارشد سازمان بالاخص جناب آقای حیدری عزیز ( هرچند که امیدی به درج این مطلب در taminpress وجود ندارد ولی با این اوصاف امید دارم که برادر گرامی جناب حیدری خواننده این مطلب باشد .)
  هنوز دیرزمانی نگذشته است که در مقابل صحبتهای دوستان و آشنایان که از بی عدالتی و پارتی بازی در سازمانها شکوایه داشتند با افتخار و محکم اعلام می کردیم که نه در سازمان تامین اجتماعی اصلا در حوزه استخدامی این مباحث وجود ندارد ، در حوزه انتصابات ضوابط وجود دارد ، مسئولین سازمان تلاش دارند از حق همکاران و بیمه شدگان دفاع کنند.
  اما اکنون چه؟ وقتی که کارگر ساختمانی را می بینم که با ۴ فرزند هنوز در نوبت بیمه کارگران ساختمانی منتظر بیمه شدن ،هر از چند گاهی به شعبه سر می زند اندوهناک می شوم و اندوهناکتر می شوم وقتی که فلان مهندس عضو……. به سفارش فلان نماینده با کارت مهارتی که هنوز مهرش خشک نشده است به جمع کارگران ساختمانی بیمه شده می پیوندد ! ( گاهی وقتها به این فکر می کنم که آیا این شیوه ای برای رای جمع کردن نماینده نمی باشد ؟)آری وقتی که تنها شرط بیمه شدن کارگر ساختمانی داشتن معرفی نامه از فلان نماینده مجلس می باشد با خود می اندیشم به کجا چنین هراسان !
  اما اکنون چه ؟ وقتی که می بینم فلان همکار با داشتن شرایط اداری و سازمانی موردنیاز برای انتصاب در پستی در مقابل همکار دیگری که دارای سفارش از فلان ارگان و یا فلان نماینده می باشد به کنار گذاشته می شود، با خود می اندیشم به کجا چنین هراسان !
  اما اکنون چه ؟ وقتی که جوانی را که با مدرک کارشناسی ارشد در آزمون سازمان پذیرفته شده است و هنوز به کار گرفته نشده است ولیکن فلان خانم و فلان خانم با ۴۰ سال سن و بدون آزمون استخدامی با سفارش فلان نماینده مشغول به کار شده است . با خود می اندیشم به کجا چنین هراسان !
  اما اکنون چه ؟ وقتی که مسئولین محترم سازمان در قبال شنیدن مشکلات شانه خالی می کنند و اعلام می کنند که از طریق مبادی غیر سازمانی به مدیر سفارش کن و نیز می فرمایند فلانی مدیر است و اختیار تام دارد با خود می اندیشم آیا مسئولی می تواند نعوذبالله مدیری را درجایگاه خدایی قراردهد و مدیر نیز به واسطه بده و بستان با فلان نماینده احساس قدرت خدایی نماید و باز هم با خود می اندیشم به کجا چنین هراسان !
  اما اکنون چه ؟ وقتی که فلان رئیس شعبه به صرف رانت حاصله از منافع مشترک با مدیر و لابی با نمایندگان احساس قدرت لایتناهی می نماید و به راحتی با آبرو ، حیثیت و شخصیت همکار برخورد می کند! با خود می اندیشم به کجا چنین هراسان!
  اما اکنون چه ؟ وقتی که صحبتهای زیبای مسئولین سازمان را در مورد جایگاه همکاران ، مقررات وارزشهای موجود در سازمان در هفته نامه تامین می بینم و مصلحت اندیشی مسئولین سازمان در قبال مدیران و تدابیر مدیران محترم را در قبال نماینده ها و ارگانهای خاص می بینم، با خود می اندیشم به کجا چنین هراسان !
  با تمام اوصاف فوق باز هم من با اتکال به قدرت لایزال الهی هنوز نیز امیدوارم و امیددارم! چراکه هیچگاه نادرستی دوام نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.