سـازمان تامین اجتـماعی، حاشیـه ساز ترین نهاد عمومی غیردولتی در دولت دکتر احمدی نژاد

مطالب مرتبط

۴ دیدگاه‌

 1. محمدرضا عيوق گفت:

  مقاله تندوتیزی بود و به نکات حساس انگشت گذاشته . اما در کنار انتقاد بجا و درستی که انجام شده پیشنهاد میکنم نسبت به آنچه که در آینده باید انجام گیرد اظهار نظر بشود. مثلا سازمان باید به کد ام سمت برود یعنی اهداف کوتاه ،میان و بلند مدت سازمان . مدیرعامل انتصابی سازمان دارای چه شرایطی باید باشد تا سازمان را در جهت اهداف آن مدیریت و هدایت نماید .لازم به ذکر است که شرایط مذکور به صراحت در اساسنامه ذکر شده است (شاید اسانامه قبلی).منظور اینست که اگر مدیر عامل دارای بینش و دانش تامین اجتماعی نباشد همان خواهد شد که در این سالها بر سازمان گذشت .مطلب برای گفتن زیاد است و انشالاه در زمان مناسب عرضه خواهد شد.

 2. میرزا رضا اسلام زاده گفت:

  ضمن تائید اکثر موارد ذکر شده از آقای عزیز آذرخرداد سئوال میکنم که راه اندازی روزنامه خورشید با آن همه هزینه در مرحله اولیه بدنبال چه هدفی بود؟ وآیا موفق بود؟
  با تشکر اسلام زاده

 3. آذرخرداد گفت:

  جناب آقای اسلام زاده ضمن تشکر از اظهار نظر جنابعالی در پاسخ به سئوال شما باید متذکر شوم راه اندازی روزنامه خورشید از سوی اعضای شورای اطلاع رسانی ریاست جمهوری در آن مقطع خاص با تغییر مجوز هفته نامه آتیه صورت گرفت و در همان مقطع تمامی پرسنل نشریه آتیه و تأمین مخالفت خود را با انتشار روزنامه به قیمت ذبح شدن هفته نامه آتیه با ۱۵ سال سابقه انتشار اعلام کردند اما این مخالفت ها هیچ سودی نداشت و شد آنچه نباید میشد. در ضمن شما دیدید که آقایان تحمل انتشار روزنامه ای که بدست خودشان درست شده بود را نداشتند. بنده هنوز هم معتقدم سازمان در حوزه اطلاع رسانی مکتوب باید مجددا به انتشار هفته نامه باز گردد و امکان سوء استفاده را از دولتیان برای تبلیغات سیاسی را بگیرد – شما خود در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم دیدید که با استفاده از حق بیمه کارگران رورنامه خورشید نقش نشریه حزبی را بازی کرد و هیچ کس هم کوچکترین اعتراضی به آن نکرد حتی دلسوران سازمان.

 4. افشین اورکی گفت:

  به نام خدا
  با درود به همه خوانندگان محترم این سایت باید به عنوان یکی از اعضای سابق هفته نامه های تامین و آتیه و خبرنگار و گزارشگر سابق روزنامه خورشید خدمت این خواننده محترم و همه کسانی که این پرسش تکراری و کلیشه ای را مطرح می کنند عرض کنم که نفس انتشار یک هفته نامه و روزنامه به خودی خود نه تنها بد نیست که به اعتقاد و باور من شایسته و ضروری نیز به نظر می رسد، اما مشروط بر اینکه هدف یا هدف های انتشار، مخاطبان و کادر تحریریه از پیش به طور کامل معرفی شده باشند. اتفاقی که در پائیز سال ۱۳۸۷ شکل گرفت، حضور حداکثری نیروهای بیسواد، غیر متخصص و غیر روزنامه نگار در این روزنامه بود. دوست محترم؛ جناب آقای اسلام زاده؛ حدود ۹۰ درصد نیروهای شاغل در روزنامه خورشید سابق توسط آقای «پاریاب» که در خبرگزاری فارس (خبرگزاری وابسته به اصولگرایان) کار می کردند به روزنامه خورشید آورده شدند!
  ما (کادر تحریریه هفته نامه آتیه) نیز با تغییر ترتیب انتشار هفته نامه آتیه به روزنامه خورشید صد درصد مخالف بودیم، اما متاسفانه کسی به اعتراض ما توجهی نکرد.
  می دانید با توقف روزنامه خورشید و هفته نامه آتیه چه بلایی بر سر اندک خبرنگاران و گزارشگران هفته نامه آتیه آمد؟! من به شما عرض می کنم. بیشتر آنهایی را که آدم هایی سازشکار نبودند به شعبه های تامین اجتماعی تبعید کردند و تنها برخی از نیروهای باقی مانده در هفته نامه تامین را به روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی بردند. تعدادی از آنها هم کسانی بودند که روحیه سازشکاری داشتند و متاسفانه هنوز هم دارند. برایشان هم فرقی نمی کند که … مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی باشد یا بقال سر کوچه شان مدیر عامل شود. آنها با هر مدیر عاملی کار می کنند و به اصطلاح خاصیت ارتجاعی دارند! اکنون نیز تعدادی از آنها که در روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی برای خود از این نمد فرسوده کلاهی دوخته اند، منتقد … شده اند!
  در حالیکه می توانستند بنویسند سکوت کردند و تازه بر منتقدان … نیز ناجوانمردانه تاختند. بنابراین باید عرض کنم که اگر سازمان می خواهد به تعالی برسد باید یک تریبون آزاد داشته باشد. تریبونی که در آن سازشکاران و بیسوادان ترسو جایگاهی نداشته باشند. متاسفانه در حالیکه صنف زغال فروشان نیز برای خود تریبون دارند، سازمان تامین اجتماعی با داشتن ۶۰ هزار کارمند در بخش های بیمه ای و درمانی فاقد این تریبون آزاد است. وقتی سخن از تریبون آزاد به میان می آید منظور تریبونی است که به مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی و مدیران وابسته و دلبسته به آن تعلق خاطر نداشته باشد و همه کارکنان بتوانند بدون ترس از اخراج شدن و بازجویی …، به کار خود بی هیچ ترس و دغدغه ای ادامه دهند.
  با تشکر و احترام فراوان-افشین اورکی
  خبرنگار و گزارشگر هفته نامه های تامین و آتیه و معاون دبیر سرویس کارگری سابق روزنامه خورشید
  سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۲ خورشیدی
  ———————————————————————————————
  توضیحات سردبیر: قرار دادن علامت … در بخش هائی از نظرات به دلیل رعایت شان و حریم پاره ای افراد یا حوزه های مختلف و توسط این تارنما در این نظر قرارداده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.