سونامی بازنشسته ها

مطالب مرتبط

۹ دیدگاه‌

 1. افشاری گفت:

  باسلام و احترام
  همان مشکل مرغ و تخم و مرغ کذایی در مورد حضرات نمایندگان محترم صدق می کند! یا از اصل ۷۵ قانون اساسی بی خبرند… که خوش به حال مردمی که ایشان نمایندگان آنها هستند، یا باخبرند و چنین می کنند که وا دردا !!!
  خرج که از کیسه مهمان بود …

 2. سعید تاجیک گفت:

  با سلام و احترام

  شخص بدبینی نیستم ولی کمی به اطراف و اکناف گوش بسپاریم:
  سونامی پیری در ایران
  سونامی سرطان در ایران
  سونامی خشکسالی در ایران
  سونامی بازنشستگی در ایران
  سونامی سونامی در تامین اجتماعی ایران !!!
  چهار مورد اول هر کدام بخش هایی از سازمان را متاثر خواهد کرد.
  سونامی سرطان در کنار از دور خارج کردن نیروی کار از گردونه اقتصاد(فقدان حق بیمه) هزینه های متعددی را به بخش درمان تحمیل خواهد کرد.
  سونامی خشکسالی با عث از دست دادن بیمه شدگان بخش کشاورزی و افزایش تعداد مقرری بگیران بیکاری می گردد.
  و اما سونامی پیری و بازنشستگی شاید تیرخلاصی بر تمامی منابع جاری و سرمایه گذاری های گذشته سازمان باشد.
  من فکر می کنم که نمایندگان ما در مجلس شورای اسلامی می خواهند کارخیرخواهانه ای انجام دهند. یاد فیلم و کارتون رابین هود می افتم سازمان نقش آدم پولداره و نقش منفیه را به خاطر پولداری و نمایندگان نقش رابین هود را بازی می کنند پول را از ثروتمندان (سازمان) به زور می گیرند و تحویل مستمندان واقعی می دهند در ظاهر هم خیلی عالی!!!
  پیشنهاد می شود باید فرهنگ سازی را با ذینفعان واقعی باید انجام داد تا نمایندگان مجلس.
  اگر به مستمری بگیران فعلی و شاغلان بیمه شده کارگاهها این موضوع را انتقال دادکه اجرای این طرح موجب کاستی در خدمات و میزان مستمری واقعی جاری و آتی سازمان به شما خواهد شد و این موضوع از جانب ایشان درک شود که عده ای از انتهای صف دریافت به ابتدای صف مراجعه کنند و موجبات تضییع حقوق ایشان را فراهم کنند خودشان نسبت به این مسئله حساس شده و از حقوق حقه خود دفاع خواهند نمود .
  در کنار این فرهنگ سازی شفاف سازی و اطلاع رسانی به مراجع تصمیم گیر و … نیز کارگشا خواهد بود.

 3. اسلام زاده گفت:

  نمی دانم آقایانی که این تصمیمات خلق الساعه را میگیرند چرا قبل از طرح این موارد از کارشناسان امر تحقیق نمیکنند و آیا این طرح در مرکز تحقیقات مجلس قبلا کارشناسی شده است؟ درهر حال با توجه به رد شدن طرح توسط شورای نگهبان و عودت آن به مجلس جای امیدواری هست .
  آنچه که از این مسائل و طرح هائی که به زیان سازمان تامین اجتماعی اخیرا مطرح میشود نشاندهنده تعامل ضعیف سازمان با نهادهای تصمیم ساز و تصمیم گیر است امیدوارم مسئولان جدید فکری بحال این مسئله کنند

  • افشاری گفت:

   جناب اسلام زاده عزیز
   باسلام
   این دلیل دیگری بر ناصواب بودن این تصمیمات از جانب حضرات است. برای اینکه میدانند چه بر سر صاحب مال می آورند!!! البته انشااله که می دانند.
   درواقع این مسئله مثل اینستکه بنده بخواهم خدای نکرده از باغ جنابعالی و شرکا دزدی کنم و پیش از آن شما را مطلع کنم. طبیعی است که ممانعت می کنید!

 4. آفتابی گفت:

  عدم شفافیت در تراز عملکردی سازمان طی سالیان گذشته و عدم آشنایی نمایندگان مجلس با ساختار سازمان تامین اجتماعی باعث تصویب لوایح هزینه زا به این صندوق بین النسلی می شود. محمترین گام برای جلوگیری از ارائه و تصویب این نوع مصوبات، بمباران اطلاعاتی نمایندگان از طریف نمودارهای مالی و عملکردی می باشد

 5. عبدالرضا سالاری / شعبه یک ساری گفت:

  با سلام
  اگر موضوع را از منظرآکادمیک بررسی داشته باشیم در خواهیم یافت که سازمان تامین اجتماعی ، سازمانی حمایتی نیست .
  سازمانی است بیمه گرو بر اساس علم آمار و ریاضی نسبت به تجزیه و تحلیل و محاسبه میزان حق بیمه براساس دوران بیمه پردازی، افراد میتوانند مستمری یا از تعهدات بلند مدت یا مقرر در قانون استفاده نمایند .
  پس مورد دوم شد علم آکچوئری Actuary .
  مورد سوم اینکه سازمان تامین اجتماعی از ردیف بودجه عمومی دولت استفاده نمی نماید .
  بعضا طی توافقات حاصله در بعضی از انواع بیمه ها مقرر گردید دولت بار مالی ناشی از بیمه های خاص را جبران نماید .
  پس نتیجه اینکه طی ماده ۳ قانون تامین اجتماعی و موارد پیشگفت و اینکه سازمان مذکور دارای سند چشم انداز و ماموریتها و رسالتها است چگونه ممکن است به آسانی بیاییم بگوییم با این مقدار سابقه میتوانیم در فلان کمسیون مجلس این مورد را قانون کنیم .
  پس جایگاه مجموعه قوانین و مقررات تامین اجتماعی کجاست .
  توضیح اینکه اینجانب با همکار گرانقدر خود آقای حیدری کاملا موافق میباشم . سالاری /شعبه یک ساری

 6. همکار گفت:

  آقای حیدری
  سلام
  چندی است که مقاله ها و خبرهایی را در سایت های مختلف می بینیم از جمله مصاحبه جنابعالی در روزنامه ایران در نوشته های اخیر دوستان صحبتی از معاونت امور استانها و نقش آن در دوران طلایی خود قبل از این هشت سال عنوان نشده اما بارها و بارها از صدمات وارده به سازمان بواسطه حذف معاونت فرهنگی نشریات آتیه موسسه پژوهش و … صحبت به میان آمده علت مظلومیت معاونت امور استانها با آن خدمات برجسته پیشین در چیست ؟ آیا نباید امیدی به احیای آن داشت ؟

 7. همکار گفت:

  سر دبیر محترم سلام
  ضمن تشکر و احترام نسبت به فضای آزادی که برای تبادل نظرها فراهم نمودید به منظور بررسی امنیت آن به استحضار میرساند برایم عجیب بود چرا مطلبی که هنوز توسط سردبیر تایید نشده برای من قابل رویت است
  ملاحظه بفرمایید
  همکار
  دیدگاه شما در صف بررسی مدیریت است .
  نوشته شده مهر ۱, ۱۳۹۲ در ۸:۴۹ بعد از ظهر
  آقای حیدری
  سلام
  چندی است که مقاله ها و خبرهایی را در سایت های مختلف می بینیم از جمله مصاحبه جنابعالی در روزنامه ایران در نوشته های اخیر دوستان صحبتی از معاونت امور استانها و نقش آن در دوران طلایی خود قبل از این هشت سال عنوان نشده اما بارها و بارها از صدمات وارده به سازمان بواسطه حذف معاونت فرهنگی نشریات آتیه موسسه پژوهش و … صحبت به میان آمده علت مظلومیت معاونت امور استانها با آن خدمات برجسته پیشین در چیست ؟ آیا نباید امیدی به احیای آن داشت ؟

  در خاتمه ضمن احترام به روح درگذشتگان خواهشمندم فضائی ایجاد نکنید که از افراد نچندان خوشنام قدیس ساخته شود !

 8. باسلام با همه
  با تشکر از جناب آقای حیدری که همواره در طرح دیدگاه های کارشناسی سازمان در رسانه ها پیشتاز بوده اند، نکاتی را به آگاهی دوستان می رسانم:
  ۱٫ باتوجه به آیین نامه داخلی مجلس، امور مربوط به بیمه ها به طور عام در حیطه وظایف کمیسیون بهداشت و درمان قرار گرفته است . این تقسیم کار مربوط به زمانی است که بیمه ها زیر نظر وزارت بهداشت بودند ولی تاکنون اصلاح نشده است.
  ۲٫ علاوه بر موضوع بند ۱، ارجاع طرح ها و لوایح به کمیسیون ها، حسب نظر هیأت رئیسه انجام می شود. بنابراین اعضای هیأت رئیسه می توانند بر نحوه ارجاع دستورکارها مؤثر باشند.
  ۳٫ طی سال های گذشته بسیاری از موضوعات کاملاً نامربوط به مباحث بهداشت و درمان (از قبیل بیمه کارگران ساختمانی، بیمه اجتماعی فراگیر، بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان آور و …) در کمیسیون بهداشت و درمان بررسی شده اند که باوجود حسن نیت اغلب اعضای کمیسیون، جبنه های تخصصی و کارشناسی موضوع مغفول مانده است.
  ۴٫ لازم است بدانیم که برای اینگونه موضوعات، کمیسیون تلفیق نمی توان تشکیل داد. کمیسیون تلفیق تعریف خاص خود را دارد. شاید منظور جناب آقای حیدری کمیسیون مشترک است.
  ۵٫ رویه جاری در تقسیم کار بین کمیسیون ها حکم می کند که موضوعات مربوط به بیمه های اجتماعی به طور عام به کمیسیون اجتماعی ارجاع شود و موضوعاتی که به طور خاص مربوط به بیمه سلامت است به کمیسیون بهداشت ارجاع گردد. اما متأسفانه ارجاع دهندگان در هیأت رئیسه این رویه را رعایت نمی کنند.
  ۶٫ شاید لازم باشد سازمان تعاملات بیشتری با اعضای هیأت رئیسه داشته باشد و در خصوص اینگونه موارد اطلاع رسانی کند.
  ۷٫ نکته آخر اینکه : خوب است همکاران محترم بدانند که اعلام نظر شورای نگهبان در این خصوص ـ و موارد مشابه در قانون بودجه ۱۳۹۲ ـ که در نوع خود بی نظیر بود، به دلیل ارتباطات قوی و اثرگذار واحدهای تخصصی سازمان با اعضای محترم شورای نگهبان بوده است. در این خصوص به همین اندازه اکتفا می کنم.
  با آرزوی توفیق برای شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.