ضرورت تشکیل شورای عالی فرهنگی در تأمین اجتماعی

مطالب مرتبط

۵ دیدگاه‌

 1. اشراقی گفت:

  با سلام و احترام

  ضمن تایید بعضی از موارد فوق عامل اصلی از نظر اینجانب « عدم بکارگیری افراد با انگیزه در این حوزه » بوده است.
  بیان این مساله که صاحبان اصلی این سازمان ملت برومند ایران است حالا یا در قالب کارفرما یا کارگر بیمه اجباری اختیاری و……. از وظایف بخش فرهنگی است.
  ایجاد باور که این سازمانی جهت تنظیم این تعاون بزرگ طراحی و ایجاد گشته است و خود احاد مردم باید این سازمان را حفظ و حمایت کنند . تشریح تامین اجتماعی و قواعد آن و فرهنگ سازی نیز در این مسیر است.
  امروزه وظیفه سازمان ایجاد خاکریز در مقابل تهدیدات است و قسمت ها ی فرهنگی سازمان باید پیشقراول توسعه این برنامه های ملی و استراتژیک باشند.
  تلطیف ارتباط بین کارفرمایان و سازمان و تاکید بر وظایف ملی این هموطنان عزیز بازهم از اولویتهایی میباشد.
  طراحی مقطع تحصیلی “تامین اجتماعی” بر اساس تجارب سنوات نیز توسط قسمتهای فرهنگی از اولویتهای فعالیتهای لازم میباشد که میتواند در قالب پژوهشکده باشد.
  و ثانیه ها مانند سکه های طلا در حال خرج شدن هستند.

 2. حمید رضا اله یاری گفت:

  با سلام و تشکر از مطلب ارزنده جناب آقای آذرخرداد و ضمن پوزش از مدیران عزیزی که چند سطر انتقاد ذیل متوجه عملکردآنهاست:
  همانطور که جناب آقای اشراقی عنوان نمودند ” ثانیه ها مانند سکه های طلا در حال خرج شدن هستند”.
  با گذشت یکسال از فعالیت مدیران فعلی سازمان باید اذعان نمود علی رغم تلاش های صورت گرفته متاسفانه تغییر چندانی در ارتقاء عملکرد و انسجام سازمانی نه در حوزه فرهنگی بلکه در سایر حوزه ها نیز مشاهده نمی شود. متاسفانه سر از بدنه سازمان کاملا دور افتاده و اتفاق خاص و چندانی که واحدهای اجرائی سازمان را دستخوش تغییر و تحول ساختاری، عملکردی و فرآیندی نماید دیده نمی شود. سروران عزیز! سازمان فقط ستاد مرکزی نیست !
  یکی از معدود اقدامات فرهنگی سازمان در واحدهای اجرائی و درمانی به ارسال چند نسخه نشریه تأمین خلاصه شده که وقتی ورق می زنی مملو است از دیدگاهها ، نظرات و مصاحبه های مدیران ستادی و استانی و ارائه گزارش عملکرد مدیران. اقدامی تکراری ، خسته کننده و قدیمی و فارغ از هرگونه خلاقیت که به زعم بنده تأثیر به سزائی در ارتقاء سطح دانش و فرهنگ سازمانی کارکنان ندارد. مدیران سازمان کماکان تحقق اهداف و آرزوهای فرهنگی را در جایی به غیر از سازمان جستجو کرده و از ظرفیت به زمین مانده شعب و مراکز درمانی سازمان غافلند. برپائی نمایشگاه عکس در مرکز، اقدام به برگزاری آزمون اینترنتی نسخه های آسمانی و برگزاری مسابقات قرآنی از مهمترین امور فرهنگی سازمان در یک سال اخیر محسوب می شود. جالب است بدانید انتخاب کارفرمای نمونه، مستمری بگیر نمونه در حالی صورت می گیرد که امسال در هفته دولت برای اولین بار در طول دو دهه اخیر ، هیچ اقدامی در خصوص انتخاب کارمند نمونه صورت نگرفت. امور فرهنگی و آموزش سازمان اولویت دست چندمی محسوب می گردد در غیر اینصورت و درکنار ایجاد و ماندگاری ردیف های شغلی همچون، باغبان ، آسانسورچی، راننده، منشی و … حداقل می بایست نسبت به ایجاد یک ردیف کارشناس روابط عمومی و امور فرهنگی یا کارشناس آموزش و امثالهم در شعب و مراکز درمانی اقدام می گردید.
  در حوزه های فن آوری، اداری و مالی و بیمه ای نیز عملکرد چندان روشن و امیدوار کننده ای را نمی توان متصور شد.
  و در پایان تقدیم به همه دوستان و همکاران به ویژه مدیران محترمی که خواننده چند سطر انتقاد حقیر بودند :
  دنگ..،دنگ..
  ساعت گیج زمان در شب عمر
  می زند پی در پی زنگ.
  زهر این فکر که این دم گذر است
  می شود نقش به دیوار رگ هستی من…
  لحظه ها می گذرد
  آنچه بگذشت ، نمی آید باز
  قصه ای هست که هرگز دیگر
  نتواند شد آغاز… (شادروان سهراب سپهری)

 3. حسن زاده گفت:

  با سلام واحترام خدمت تمامی دلسوزان سازمان
  بنده چندی است که به عنوان یک خواننده مطالب وعلی الخصوص دیدگاهها را پیگیری می نمایم گاها مطالبی که ارایه می گردد بسیار کلی ودربرخی مواقع خالی از اغراض شخصی نیست .کاش دوستانی امثال آقای اله یاری به جای کلی گویی چند راه حل هر چندمختصرنیز در حوزه هایی که به آن انتقاد دارندارایه دهند تا عیار دوستان در ارایه فکر های جدید سنجیده شود.بی گمان هیچ همکاردرون سازمانی هر چند مغرض نیز وجود نخواهد داشت که از ارایه فکرها وایده های جدید که منجر به حمایت وپایداری ذخایر سازمان شود ونیروی محرکه منابع انسانی به ویژه کارکنان صف وستادها را تامین نماید ,حمایت نکند کماکان منتظر راه حلهای پیشنهادی دوستان که به واقعیت وعمل نیز نزدیک باشد هستیم چرا که هر چیز خوب را همه می پسندند وقبول دارند .
  تمامی همکاران در سایه حق پیروز و پاینده باشند.
  یاحق

 4. سعید باوی گفت:

  در ابتدا از آفای آذر خرداد بخاطر تحلیل و واکاوی جالب تقدیر وتشکر نمایم .
  تشکیل شورای عالی فرهنگی همنطور که در مطلب بالا اشاره شد یک نیاز ریشه ای میباشد که باید جهت جلوگیری از ضررهای مادی و معنوی هر چه سریعتر توسط هیات مدیره پیگیری و تشکیل گردد .

 5. اشراقی گفت:

  با سلام و احترام

  جناب حسن زاده فرموده اند پیشنهادات مشخص :
  ۱- بکارگیری افراد با انگیزه و با برنامه در معاونت فرهنگی
  ۲- ایجاد فروم جهت نظر گیری
  ۳- ایجاد ساختار استاندارد برای بکارگیری کارکنان در ستادها
  ۴- برگزاری برنامه های فرهنگی درون و بیرون سازمانی
  ۵- تولید و جمع آوری محتوی در جهت اهداف سازمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.