طلوع آتیه نو درسازمان تأمین اجتماعی

مطالب مرتبط

۸ دیدگاه‌

 1. بهروز گفت:

  سلام:جناب آذرخرداد فرمودید:
  به راستی بدون داشتن رسانه های حامی چگونه انتظار دارید بار سنگین توسعه رفاه و عدالت اجتماعی به سر منزل مقصود برسد؟
  لطفا پاسخ دهید:
  انصافا هفته نامه آتیه بشکل قدیمش بدست مخاطبان میلیونیش میرسید؟یا فقط در اتاق همکاران توزیع میشد؟خواندنش که بماندوهمچنین روزنامه خورشید که فقط مستهلک میشد وبیش از ۹۰ درصد از گیشه ها مرجوع میشد باعث توسعه ورفاه وعدالت اجتماعی میشد؟
  در ضمن میشه کلمات “مانایی و نامیرائیش” را صریح تر معنی بفرمایید؟

 2. بهروز گفت:

  ضمنا فرمودید نبود رسانه مستقل در سازمان باعث:افول ارزشها وصفات اخلاقی وفرهنگ سازمان شد………….میشه بفرمایید با توجه به کدوم آمار شما متوجه افول اخلاقی وافول فرهنگی سازمان شدید؟یعنی اگر موسسه آتیه نباشه پرسنل سازمان اخلاق وفرهنگ وارزششهاشون افول میکنه؟ اگر فرهنگ واخلاق سازمانی رو تعریف کنید متوجه میشید که ناخواسته چه چیزی به پرسنل سازمان نسبت دادید….فرهنگ سازمانی به مجوعه آداب حاکم برکل یک سازمانه ونه یک شخص که برای انتقاد به اون فرهنگ سازمان رو زیر سوال ببرید

 3. ابوالفضل رنجبر گفت:

  داشتن ماهنامه، هفته نامه و روزنامه برای سازمان تامین اجتماعی مناسب است ولیکن به اینجا ختم نمی شود باید در عرصه های جدید رسانه برای کودکان و نوجوان که نسل های آینده کاری و شغلی جامعه ما هستند همت گمارد. معرفی سازمان در رسانه ملی در قالب های فیلم کودکان و نوجوانان به صورت انیمیشن و فیلم های کوتاه، برای آینده سازمان بسیار موثر خواهدبود، چرا که نسل امروز، برنامه ریزان و تصمیم گیرندگان آینده ی جامعه ما هستند. حتی داشتن شبکه خصوصی و داشتن دانشگاه می تواند در حفظ بقاء سازمان موثر باشد و دوران افول سازمان را به تاخیر بیندازد.

 4. آذرخرداد گفت:

  همکار گرامی جناب آقای بهروز – فرهنگ سازمانی مجموعه ای از ارزشها و هنجارهایی است که افراد یک سازمان را در درک اعمال قابل قبول و غیر قابل قبول کمک می کند . این فرهنگ در واقع قوانین نانوشته ای هستند که در طول زمان شکل گرفته و به یک وحدت رویه رسیده است . فرهنگ سازمانی هرسازمانی آیینه تمام نمای ویژگیهای آن سازمان است .به راستی جنابعالی تغییرو اضمحلال فرهنگ سازمانی در طول یک دهه گذشته را احساس نکرده اید . آیین های سپاسگزاری از زحمات ۳۰ سال کار در سازمان آیا مانند گذشته اجرا می شود . چه تعداد از مدیران قدیمی این سازمان در طول چند سال گذشته بطور ناگهانی و با شیوه های غیر منصفانه بازنشسته و یا از کار برکنار شدند . جناب بهروزخان به راستی اخلاق سازمانی کارکنان هیچ تغییری با گذشته نکرده است . به راستی چرا همکاران اشتیاق فراوانی برای برون رفتن از این سازمان دارند . نوع رفتار مدیران سازمان با همکاران چکونه است . رسانه ها بدون تردید هرلحظه رفتارهای جنابعالی را تحت الشعاع خود قرار میدهند . نوع رأی دادن شما به کاندیداهای لنتخاباتی تحت تأثیر همین رسانه ها تغییر میکند . اگر قبول ندارید که رسانه ها بر رفتارها و عملکردهای انسانی تأثیر گذارند پس از اساس با یکدیگر تفاوت دیدگاه داریم و بحث به جایی نمی رسد . آرزوی مانایی و ماندگاری برای نشریه ای که بدست نابخردان تیشه بر ریشه اش نشسته عملی پسندید است . آنهم در این وانفسای نبود نشریات تخصصی . نمی دانم چرا شما از انتشار مجدد نشریه آتیه بغض کرده و دل نگران هستید . چرا به عملکردهای گذشته نشریه استناد نمی کنید . معتقدم شما با این دنیا بیگانه اید . با این حال از ابراز نظرتان تشکر میکنم .

 5. کریم گفت:

  آقای آذرخرداد
  با سلام
  از آنجا که من جستجو کردم شما روزنامه نگار هستید و البت کارشناس تامین اجتماعی بودن امکان تحقیقش برای من وجود نداشت تا بدانیم آیا شما در تحلیل هایتان جمیع جوانب را در نظر می گیرید و یا صرفا سمت عرضه را؟ و اما بعد نظر هر کسی و منجمله نظر شما محترم است فقط به شرط انکه هر کس اخلاق حرفه ای را رعایت نماید و از عدالت خارج نگردد. من نیز مانند شما به داشتن رسانه مستقل در سازمانی به گستره سازمان تامین اجتماعی اعتقاد قلبی دارم فقط به شرط آنکه مجیزگوی مدیران آن سازمان نباشد و یا لاقل اگر میخواهد مجیز گو باشد در همان تامین (هفته نامه داخلی سازمان) شوالیه های سازمان را که فاتحانه به تملق زیردستان خویش لبخند می زنند به تصویر بکشد و در سایر رسانه های سازمان مانند آتیه و یا … حقایق پاره ای بی درایتی ها و بی کفایتی ها را نیز به نقد و چالش بکشد و شرط انصاف را رعایت نماید و گرنه همانطور که بهروز گفت همان تجارب تلخ گذشته را مجددا تکرار خواهیم کرد.
  به هر صورت از راه اندازی مجدد این رسانه ها به خیر یاد نموده و امیدوارم منشا برکت برای سازمان باشند.

 6. همکار گفت:

  به نام حق
  اینکه داشتن جریده ،حال چه به صورت روزنامه یا هر چندوقت نامه می تواند حامل پیامدهای مثبتی باشد شکی نیست.واقدام مدیرعامل مهندس در حذف برخی از کانونهای اقدام فرهنگی سازمان به بهانه صرفه جویی به همان میزان که نکوهیده بود اقدام مدیران کنونی در فعال نمودن مراکز مذکور نشان از گستردگی دید وتفکر روشن ایشان داشته و مطمئنا جای تقدیر وسپاس دارد.ولیکن بررسی محتوی نشریه چاپ وارسال شده جهت مطالعه وبهره برداری همکاران علی الخصوص در سال ۱۳۹۳ نشان از کیفیت بسیار پایین آن داشته و روحیه اطلاعات طلب همکاران را اقناع ننموده و به جرات بنده می توانم عرض نمایم در شعبه محل خدمت اینجانب نسخ ارسالی(که ارسال به موقع آن جای تقدیر از موسسه را محفوظ می دارد)با همان لفاف بسته بندی به صورت کامل بدون اینکه حتی یک نسخه آن مطالعه شود به قسمت ضایعات منتقل می شود در صورتیکه در اواخر سنه قبل کم وبیش مطالعه می گردید ولیکن به مرور به دلیل کم بار بودن مطالب هیچ گونه رغبتی به مطالعه مطالب منتشره مشاهده نمی گردد.با آرزوی اینکه دوستان در موسسه آتیه همت بیشتری گمارده وبا ایده های جدید وارایه مطالب همکار پسند وجامع شامل حوزه های تخصصی وعمومی اقدام مثبت مدیران ارشد در فعال نمودن این حوزه را ارج نهند.
  یاعلی مدد

 7. همکارخراسان رضوی گفت:

  من با کاربر بهروز موافقم،همکاران سازمان بی فرهنگ نیستند شایسته است عذرخواهی کنید و نحوه توزیع آتیه مناسب نبود

 8. بهروز گفت:

  جناب آذرخرداد
  سلام
  بنده نیز به فلسفه وجودی هفته نامه آتیه به عنوان لزوم ونه ضرورت اعتقاد دارم وهمانطوریکه گفتم چنانچه در جذابیت وتوزیع آن تفاوتی حاصل نشود نتیجه همان خواهد شد. ولیکن درخصوص افول فرهنگی وافول ارزشهای سازمان بخاطر افول آتیه که جنابعالی مدعی آن هستیدو مطرح نمودید مجدادابه عرض میرسانم که سازمانها بر جامعه و جامعه نیز برسازمانها تاثیر فرهنگی میگذارند ونه از هفته نامه ای که بندرت بموقع میرسید وشاید خوانده میشدلذا از شما دعوت میکنم که درخصوص جامعه شناسی سازمانها مطالعاتی نیز داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.