فرود درمان، مصاحبه با دکتر حسن زاده

مطالب مرتبط

۴ دیدگاه‌

 1. افشاری گفت:

  سلام و عرض ادب
  همانگونه که تقریبا در تمامی مباحث مطرح است ، تزلزل و عدم ثبات در مدیریت درتمامی ارکان کشور خصوصا در سازمان تامین اجتماعی اصلی ترین عامل مشکلات حاکم بر سیاستگذاریها بوده و طبیعی است که درچنین فضایی اصول ده گانه مدیریت و شاخصه اصلی آن یعنی انگیزش رنگ می بازد. بانگاهی به هشت ساله گذشته به وضوح می توان شاهد فرار کارکنان به انواع لطائف الحیل ازجمله بهره گیری ازقانون بازنشستگی پیش از موعد با هر شرایطی اشاره کرد چرا که عموما آینده روشنی را نه برای سازمان ، نه بیمه شدگان و نه حتی خودشان متصور نبودند.
  قطع و یقین درمان سازمان نیز از این قائله مستثنی نیست ، مضاف براینکه اصولا در بخشهای خدماتی که با عامه مردم (آنهم در شرایط نامتعادل به دلیل آلام روحی و جسمی) مواجه هستند، تبعات و ضروریات خاص خود را می طلبد، چرا که در چنین فضاهایی (به قول جناب دکتر نوربخش) حتی در صورتیکه سنگین ترین و پرهزینه ترین اقدامات درمانی صورت گرفته ولی کرامت مخاطبین در نظر گرفته نشده ورعایت نگردد ، نتیجه معکوس را شاهد خواهیم بود که ظرف سالیان گذشته عملا چنین بوده است.
  سایر مواردی که جناب آقای دکتر فرمودند از قبیل برنامه ریزی مدون و غیره در سایه ثبات در مدیریت و به تبع آن امنیت خاطر بدنه و زیردستان حاصل می شود و دراین میان می بایست به این نکته نیز اشاره شود که متاسفانه پس از انقلاب شکوهمندمان در هیچ دوره ای شاهد جلوس احدی از کارکنان خدوم سازمان بر کرسی مدیرعامل سازمان نبوده ایم به عبارت دیگر بدنه کارشناسی سازمان امیدی به ارتقاء به سکوهای بالاتر ندارند، لذا کلیه برنامه ها درچارچوب دیگری رقم خورده و شکل و شمایل دیگری به خود می گیرد. کسانی از بیرون به سازمان تحمیل می شوند که هیچ آشنایی با سازمان ندارند (وچه بسا همچون آقای …. به راهنماییهای کارشناسی هم گوش ندهد ) وحتی اگر اندک تجربی ای در تاریخ کوتاه مدیریتی خود درسازمان بیاندوزند ، بار دیگر کنتور صفر شده و فرد ناثواب دیگری بر مسند جلوس می کند !!!
  امیدواریم در دولت تدبیر و امید حتی اگر مش ممد باغبان هم بر این مسند جلوس کرد، لااقل ثبات داشته باشد تا بلکه در بلند مدت دریابد که سازمان چیست ، با اصل ۲۹ قانون اساسی تفاوت بنیادی دارد، اساس هر سازمانی را منابع و سرمایه های انسانی آن تشکیل می دهد، منابع این سازمان متعلق به همه مردم نیست و …..
  موفق باشید

 2. میثم دریوش گفت:

  جناب آقای دکتر حسن زاده مگر عضو محترم هیئت مدیره و معاون درمان در زمان دولتهای نهم و دهم نبودند؟ لطفا مکتوبات خود را که این اشتباهات را در حوزه سلامت و درمان در همان زمان به هیئت دولت وقت و یا هر مرجع ذیصلاحی ارائه نموده اند در اختیار تامین پرس بگذارند .

 3. کیان گفت:

  با سلام واحترام
  خدمت دوست عزیز م آقای دریوش عرض می کنم آقای دکتر حسن زاده فقط در دوره کوتاه مدیریتی آقای دکتر ذبیحی عضو هیات مدیره بوده اند و همان زمان نیز اعتراض های ایشان در رسانه ها تا حدودی که امکان داشت درج شده است، ایشان در خصوص گفته های خود مدارک مکتوب دارند و مقامات محترم نیز در جریان امور بوده اند .
  علی ایحال از حسن نظرتان و دلسوزی تان به سازمان سپاسگزارم، و امید وارم همان طوری که دوست عزیزمان آقای افشاری نیز یاد آور شدند در دوره جدید با روی کار آمدن مدیری دلسوز و مدبر بتوانند با به کار گیری نیروهای متخصص سازمانی گام هایی ارزنده ای برای سازمان و کشور مان بردارد.
  آرزوی همه ما اعتلای کشورمان ودر این بحث اعتلای سازمان تامین اجتماعی می باشد.

 4. میثم دریوش گفت:

  جناب آقای کیان عزیز زمانیکه در خلاف جهت منافع شرکای اجتماعی سازمان اتفاقاتی می افتد و شما ( شمای نوعی و یا هر کس دیگری ) عضو هیئت مدیره سازمان هستید( یعنی عالیترین مرجع تصمیم سازی یک ارگان ) نمی توانید بعدها به سادگی از آن همه اتفاق انتقاد کنید ،قصد انتقاد از جناب آقای دکتر حسن زاده نیست (که بدون تردید از فرهیختگان سازمان هستند ) بلکه غرض اینست که در آن زمان هیئت مدیره سازمان در مقابل بسیاری از اقدامات غیر قانونی به کدامین سو رفته است ، اگر هیئت مدیره سازمان انقدر از کنترل عاجز بوده است چگونه استعفاءنداده ؟ علی ایحال رسالت رسانه ارائه مستدلات است دوستان بنده در تامین پرس از یک رسوائی به نام “واترگیت ” در تاریخ رسانه به خوبی خبر دارند ، توصیه می کنم عزیزانی که با تامین پرس مصاحبه می کنند مستندات و مستدلات خویش را نیز در اختیار این رسانه امین قرار دهند تا اذهان خبرگان ، متخصصان و فعالان تامین اجتماعی نیز روشن شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.