مافیای تولید دارو یا واردات دارو ؟

مطالب مرتبط

۳ دیدگاه‌

 1. رضا اسلام زاده گفت:

  با سلام خدمت برادر بزرگوار جناب آقای حیدری
  بنظر میرسد سازمان دچار روز مرگی شده و در ارکان سازمان فرد اهل مطالعه و در جریان اخبار جاری کشور وجود ندارد تا در این مواقع واکنش نشان دهد . بعنوان فردی که عرق سازمانی ام علیرغم بی مهری های سازمان به بازنشستگان هنوز جاری است از جنابعالی که همواره مدافع منافع سازمان هستید صمیمانه سپاسگزارم. اجرکم عندا…

 2. آذرخرداد گفت:

  درود و وقت بخیر
  مطلب قابل تأملی است . موضوع بازار دارو و وجود دستهای آلوده و روابط رانتی در این حوزه سال ها است در بین کارشناسان مطرح می باشد اما این موضوع که وزیر محترم بهداشت بخواد از آب گل آلود موجود در سازمان تأمین اجتماعی و بویژه هلدینگ دارویی آن ماهی صید کند جای بحث علمی و کارشناسی دارد . هرچند با نظر جناب آقای حیدری موافقم اما معتقدم نباید بطور یکجانبه هم وجود روابط ناسالم در بازار تولید داروی کشور را رد کرد . بطور کلی اگر در این زمان که دولت و وزیر بهداشت برای جدا سازی بخش درمان از بدنه سازمان نقشه های مختلفی را طراحی و اجرا می کنند ممکن است این نوع حواله دادن وزیر بهداشت به منظور فضا سازی در حواشی سازمان تأمین اجتماعی باشد .

 3. حسن زاده گفت:

  با سلام
  ضمن تشکراز مطالب کارشناسی و نکته سنجی جناب آقای حیدری ،اینکه نیت جناب آقای وزیر بهداشت از بیش فعالیشان در حوزه بهداشت ودرمان جنبه عمل به وظیفه شرعی یا قانونی دارد و یا نه صرفا مقاصد تبلیغاتی در پس آن می باشد قضاوتش کار سختی است ولیکن موضوعی که می توان به روشنی به آن از اقوال آقای وزیر پی برد متضمن این نکته است که زیر مجموعه ایشان با اجرای طرح نظام تحول سلامت به شدت در مضیقه مالی می باشد پس منطقی است که بر موج حاشیه به منظور کم رنگ کردن انتقادات وارده بر حوزه عملکردشان سوار شوند واز دیگر سو در پی دستیابی به خواسته غیرقانونیشان در خصوص تجمیع منابع صندوقهای بیمه ای از جمله سازمان تامین اجتماعی (به رغم حق الناس بودن منابع آن وهم چنین استثناء شدن سازمان طبق برنامه توسعه پنجم از ادغام)به منظور یافتن مفری از قبل منابع موجود در سازمان در راستای پوشش ضعفهای وزارتخانه متبوعشان ،کماکان اصرار ورزند.در این بین سهم کارشناسان وافراد خبره سازمانی در روشنگری وآگاهی بخشی افراد ذی نفع در سازمان در جهت جلوگیری از اجرا وبه نتیجه رسیدن سناریوی تدوین شده در وزارت بهداشت نمود و جلوه یافته وبا ارزش تر از پیش می نماید.
  یا علی مدد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.