مديران عامل سازمان تامين اجتماعي

اين نوشتار به مطالعه تاريخچه عملكرد مديران عامل سازمان تامين اجتماعي از 1329 تا کنون مي پردازد. اين نوشتار به هيچ عنوان قصد نقد عملكرد هيچ يك از اين مديران را، كه تعدادي از آنها هم اکنون در قید حیات نمی باشند را نداشته و صرفا به منظور ثبت تاريخچه سازمان تامين اجتماعي و غني نمودن آن اين اقدام صورت پذيرفته است. لذا خواهشمند است در صورت دسترسي به اطلاعات بيشتر آن را از طريق ايميل، ارسال نظر و … ارسال فرمائيد تا اين نوشتار غني و كامل گردد.

این نوشتار در تاریخ 95.02.08 مورد بازبینی قرار گرفت.

——————————————————————————————————————————

(1) نام و نام خانوادگي: احمد بختیاریاحمد بختیاری

مدرك تحصيلي:

دوره فعاليت: ؟؟؟ ماه 1329 تا ؟؟؟ ماه 1331 (تقریبا 24 ماه معادل دو سال)

بیوگرافی:

——————————————————————————————————————————

(2) نام و نام خانوادگي: محسن خواجه نوریمحسن خواجه نوری

مدرك تحصيلي: دکترا

دوره فعاليت: ؟؟؟ ماه 1331 تا ؟؟؟ ماه 1333 (تقریبا 24 ماه معادل دو سال)

بیوگرافی: محسن خواجه نوری فرزند محمد علی در ۱۲۹۵ش در تهران به دنیا آمد. تحصیلات خود را در رشته علوم تجارت در دانشگاههای لوزان سوئیس طی کرد و به کشور بازگشت، در تهران، وارد دانشگاه تهران و در رشته حقوق لیسانس گرفت و سپس به سمت مشاور عالی و فنی، وارد وزارت دارائی شد. پس از مدتی به وزارت کار منتقل شد و در سمت هایی چون مدیرکل فنی وزارت کار، عضو هیات مدیره سازمان بین اللملی کار، مدیر عامل صندوق تعاون و بیمه کارگران و کارشناس متخصص امور بیمه های اجتماعی خدمت نمود. در دوره های ۲۲ و ۲۱ مجلس شورای ملی از شمیرانات وارد مجلس شد و با توجه به اینکه عضو حزب ایران نوین بود، ریاست فراکسیون پارلمانی آن حزب را در آن مجالس برعهده داشت. او علاوه بر سمت های فوق، از اعضاء هیات امناء دانشگاه ملی (شهید بهشتی)، عضو هیات امنای انجمن مبارزه با سرطان و بنگاه درمانی تراپ و باشگاه خلبانی کشوری بود. مدتی هم مدیر عامل باشگاه ورزشی نور بود. او آثاری را نیز به زبان فارسی ترجمه کرده است که از آن جمله می توان به آثار آندره ژید اشاره کرد. او که در دوران خدمات اداری-سیاسی خود به خاندان پهلوی نشان درجه ۴ همایون را گرفته بود، بعد از پیروزی انقلاب دستگیر و بعد از محاکمه در دادگاه انقلاب اسلامی، محاکمه و به اعدام محکوم شد که حکم مزبور در مهر/۱۳۵۸ به اجرا درآمد.

——————————————————————————————————————————

(3) نام و نام خانوادگي: محمد مهرانمحمد مهران

مدرك تحصيلي: دکترا

دوره فعاليت: مرداد ماه 1333 تا اسفند ماه 1333 (تقریبا 7 ماه)

بیوگرافی: متولد سال ۱۲۷۷ شمسی و فرزند میرزا صادق بروجردی از قضات دادگستری دوره پهلوی بود، دارای تحصیلات قدیم و آشنا به زبان‌ فرانسه بود. او همچنین استاندار آذربایجان، سیستان و بلوچستان، مدتی پیشکار دارایی گیلان بود، شهردار تهران در دو نوبت، نخست از اسفند ۱۳۲۸ تا تیر ۱۳۲۹ (۴ ماه) و دیگر بار از اردیبهشت ۱۳۳۰ تا مرداد ۱۳۳۱ خورشیدی بود. در سال ۱۳۳۰ قول اتمام لوله‌ کشی آب تهران را داد، که موفق نشد. مدیر کل غله و نان و قند و شکر شد و تولیت آستان قدس رضوی و حضرت معصومه در زمان پهلوی را بر عهده داشت. وی در سال ۱۳۵۳ در تهران درگذشت.

——————————————————————————————————————————

(4) نام و نام خانوادگي: غلامرضا کیانغلامرضا کیان

مدرك تحصيلي: دکترا

دوره فعاليت: اسفند ماه 1333 تا ؟؟؟ ماه 1335 (تقریبا 24 ماه معادل دو سال)

بیوگرافی: فرزند مرحوم محمد قاسم‏کیان از مالکین عمده قمشه، در ۱۲۸۵ شمسی تولد یافت. تحصیلات ابتدائى و متوسطه را در تهران باتمام رسانید و سپس وارد مدرسه عالى علوم سیاسى شد و در آن رشته لیسانس گرفت و در سال ۱۳۰۷ براى ادامه تحصیلات به فرانسه رفت و دوره‏ لیسانس و دکتراى دولتى حقوق پاریس را گذرانید و پس از اخذ درجه‏ دکترا به ایران بازگشت و وارد خدمات بانکى شد و در بانک ملى به معاونت اداره آمار و مطالعات اقتصادى منصوب گردید و اولین کار وى نشریه‏ بانک ملى به زبان فارسى و فرانسه بود و بعد به ریاست اداره‏ مزبور انتخاب گردید. دکتر کیان در سال ۱۳۱۴ به سمت دانشیار در دانشکده حقوق و علوم سیاسى و اقتصاد تعیین و به تدریس پرداخت. او در سال ۱۳۲۱ به مقام استادى ارتقاء یافت و هم زمان با مشاغل فرهنگى مقاماتى را در نیز در سطح کشور طى نمود. در ۱۳۱۸ مدیر کل گمرک ایران شد و در سال ۱۳۲۰ عضویت هیئت مدیره بانک کشاورزى را عهده ‏دار گردید و یک سال بعد مدیر کل انحصار تریاک ایران شد. دکتر غلامرضا کیان در ۱۳۲۲ در دوره‏ى چهاردهم مجلس شوراى ملى از قمشه به وکالت مجلس انتخاب گردید و در دوره‏ هاى شانزدهم و هفدهم همین سمت را پیدا کرد. از دیگر مشاغل وى میتوان مقامات زیر را نام برد: عضو هیئت عالى تنظیم برنامه‏ هفت ساله، معاون وزارت اقتصاد ملى، عضو هیئت مدیره شرکت بیمه، مدیر عامل سازمان بیمه‏ هاى اجتماعى کارگران، معاون پارلمانى نخست‏ وزیر. دکتر غلامرضا کیان داراى تألیفات متعددى است، از جمله اصول علم آمار، محاسبات عمومى، اصول علم مالیه، سیاستهاى بازرگانى و تجارت بین‏ المللى که غالب این کتب در دانشکده حقوق تدریس میشد.

——————————————————————————————————————————

(5) نام و نام خانوادگي: عیسی آپتینعیسی آپتین

مدرك تحصيلي:

دوره فعاليت: ؟؟؟ ماه 1335 تا تیر ماه 1339 (تقریبا چهار سال)

عمده اقدامات:

سوابق اجرائي:

ساير اعضا هيات مديره سازمان در اين زمان:

——————————————————————————————————————————

(6) نام و نام خانوادگي: رضا سرداریرضا سرداری

مدرك تحصيلي: دکترا

دوره فعاليت: تیر ماه 1339 تا شهریور ماه 1339 (تقریبا 2 ماه)

عمده اقدامات:

سوابق اجرائي:

ساير اعضا هيات مديره سازمان در اين زمان:

——————————————————————————————————————————<

(7) نام و نام خانوادگي: عطاله خسروانیعطالله خسروانی

مدرك تحصيلي: لیسانس علوم اجتماعی

دوره فعاليت: شهریور ماه 1339 تا ؟؟؟ ماه 1340 (تقریبا  دو سال)

بیوگرافی: عطاله خسروانی فرزند محمدهاشم محلاتی در فروردین 1298ش در شهرستان محلات به دنیا آمد؛ عطاله خسروانی تحصیلات خود را تا دیپلم در مدرسه ثروت، دبیرستان ایرانشهر، مدرسه سن لویی و دبیرستان البرز گذراند. وی مدرک لیسانس علوم اجتمایی خود را از فرانسه دریافت کرد. او از وابستگان به بریتانیا و دربار بود و با نفوذهای فراوانی که داشت وارد وزارت کار شد در سال 1329ش رئیس اداره کل دفتر وزارت کار شد و در مدتی کمتر از هشت ماه علاوه بر حفظ سمت، مشاور عالی وزارت کار نیز شد و حدود سه سال در این پست مشغول به کار بود. در شهریور سال 1333ش معاون مدیر عامل سازمان بیمه ¬های اجتماعی و یک سال بعد از آن مدیر کل وزارت کار شد، در این شغل بود که در آبان ماه 1334ش نشان درجه 5 همایون را دریافت کرد. در سال 1338ش به پیشنهاد جمشید آموزگار در کابینه منوچهر اقبال به معاونت ثابت اداری وزارت کار مبذول شد. در سال 1339ش با پیشنهاد دکتر احمد¬علی بهرامی (وزیر کار برکنار شده دولت شریف امامی) به سمت معاونت پارلمانی وزارت کار و مدیر عامل اجتماعی کارگران منصوب شد و چندی بعد با پیشنهاد دکتر علی امینی، نخست وزیر وقت و تأیید شاه به سمت وزارت کار منصوب گردید. او سپس به عنوان دبیر کل حزب ایران نوین انتخاب شد و بعد از ده سال وزیر کار بودن، صندلی وزارت کشور را به دست آورد و چند سال مورد غضب قرار گرفت و کلیه مناصب خویش را از دست داد.

—————————————————————————————————————————

(8) نام و نام خانوادگي: محمد زاوشمحمد زاوش

مدرك تحصيلي: مهندس معدن

دوره فعاليت: ؟؟؟ ماه 1340 تا فروردین ماه 1348 (تقریبا  هشت سال)

عمده اقدامات: مرحوم محمد زاوش (خدمتگذار شایسته سازمان) سال‌هاي زيادي به عنوان مديرعامل مسووليت را برعهده گرفت و تلاش زيادي براي توسعه فيزيكي اين سازمان با احداث شعب مختلف و درمانگاه‌ها در شهرهاي مختلف داشت. زاوش در دوراني كه سازمان تأمين‌اجتماعي با تغيير نام و كاركرد تا حد يك صندوق تنزل يافته بود در تأمين‌اجتماعي فعاليت نداشت اما در سال 1357 با بازگشت سازمان تأمين‌اجتماعي مديريت عاملي اين سازمان را برعهده گرفت. يكي از مهم‌ترين فعاليت‌هاي مهندس زاوش تدوين اصل 29 قانون اساسي است. به گفته دكتر خسرو سعيدي، در آخرين فرصت تدوين قانون اساسي و تنها ظرف دو ساعت ضرورت حمايت‌ها و مسائل تأمين‌اجتماعي تهيه و به كميسيون تدوين قانون اساسي فرستاده شد كه به عنوان اصل 29 در قانون اساسي گنجانده شد. دهه چهارم تحولات تامین اجتماعی مرهون فعالیت های وی و تیم همکارانش در این ایام می باشد. اقداماتی همچون شروع فعالیت بانک رفاه کارگران، حذف واژه کارگران از نام سازمان و عنوان قانون بیمه های اجتماعی و شمول این قانون به عموم افراد (به جز کسانی که تابع کشوری یا مقررات خاص بیمه ای بودند)  تسری یافت. رشد تعداد واحدهای سازمان از ۹ واحد اجرایی به ۳۸ واحد اجرایی وهمچنین رشد تعداد کارکنان این سازمان طی دوره مذکور از ۴۵۰ نفر به ۳۴۴۸ نفر رسیده است. تاسیس شعبه کرمان، ساری، کرمانشاه، بابل، تنکابن، تاسیس شرکت خانه سازی ایران با هدف ساخت و ساز واحدهای مسکونی ارزان قیمت برای کارگران و کشاورزان و با سرمایه گذاری مشترک بانک رفاه کارگران و صندوق تامین اجتماعی، تصویب قانون بیمه های اجتماعی روستائیان، تصویب آیین نامه استخدامی سازمان بیمه های اجتماعی و …این خدمتگذار صدیق در سن هفتاد سالگی درگذشت.  كاني‌شناسي در ايران قديم در دو جلد از آثار اوست.

————————————————————————————————————————

(9) نام و نام خانوادگي: جمشید فرمانفرمایانجمشید فرمانفرمایان

مدرك تحصيلي:

دوره فعاليت: فروردین ماه 1348 تا مهر ماه 1348 (تقریبا 6 ماه)

عمده اقدامات:

سوابق اجرائي:

ساير اعضا هيات مديره سازمان در اين زمان:

——————————————————————————————————————–

(10) نام و نام خانوادگي: کورس آموزگارکورس آموزگار

مدرك تحصيلي:

دوره فعاليت: مهر ماه 1348 تا ؟؟؟ ماه 1349 (تقریبا  یک سال)

عمده اقدامات:

سوابق اجرائي:

ساير اعضا هيات مديره سازمان در اين زمان:

—————————————————————————————————————-

(11) نام و نام خانوادگي: منوچهر نیک پورمنوچهر نیک پور

مدرك تحصيلي:

دوره فعاليت: ؟؟؟ ماه 1349 تا ؟؟؟ ماه 1352 (تقریبا  سه  سال)

عمده اقدامات:

سوابق اجرائي:

ساير اعضا هيات مديره سازمان در اين زمان:

———————————————————————————————————–

(12) نام و نام خانوادگي: فضل الله معتمدیفضل الله معتمدی

مدرك تحصيلي:

دوره فعاليت: ؟؟؟ ماه 1352 تا ؟؟؟ ماه 1353 (تقریبا یک سال)

عمده اقدامات:

سوابق اجرائي:

ساير اعضا هيات مديره سازمان در اين زمان:

——————————————————————————————————

(13) نام و نام خانوادگي: حیدرقلی عمرانیحیدرقلی عمرانی

مدرك تحصيلي: دکترا

دوره فعاليت: ؟؟؟ ماه 1352 تا ؟؟؟ ماه 1355 (تقریبا سه سال)

عمده اقدامات:

سوابق اجرائي:

ساير اعضا هيات مديره سازمان در اين زمان:

—————————————————————————————————

(14) نام و نام خانوادگي: محمدرضا نقابتمحمدرضا نقابت

مدرك تحصيلي:

دوره فعاليت: ؟؟؟ ماه 1355 تا اردیبهشت ماه 1357 (تقریبا دو سال)

عمده اقدامات:

سوابق اجرائي:

ساير اعضا هيات مديره سازمان در اين زمان:

————————————————————————————————

(15) نام و نام خانوادگي: حیدرقلی عمرانیحیدرقلی عمرانی

مدرك تحصيلي: دکترا

دوره فعاليت: اردیبهشت ماه 1357 تا بهمن ماه 1357 (تقریبا 9 ماه)

عمده اقدامات:

سوابق اجرائي:

ساير اعضا هيات مديره سازمان در اين زمان:

——————————————————————————————–

(16) نام و نام خانوادگي: محمد زاوش

محمد زاوش

مدرك تحصيلي: مهندس معدن

دوره فعاليت: بهمن ماه 1357 تا آبان ماه 1358 (تقریبا 9 ماه)

عمده اقدامات: ايجاد بنای ساختمان مرکزی و ساختمان کنونی وزارت کار، برقراری ارتباط نزدیک با کارگران و نمایندگان آنها، تمرین تبادل نظر و گفتگو، تدوين اصل 29 قانون اساسي، تدوين دستور رفتار و انتخاب منش متناسب با کار در سازمان کارگری، ايجاد بیمارستانهای بزرگ مانند بیمارستان شماره2، سرخه حصار، خزانه، سوانح و هدایت

سوابق اجرائي: ايشان پس از 18 سال مجددا مدير عامل سازمان تامين اجتماعي شدند.

ساير اعضا هيات مديره سازمان در اين زمان:  آقايان محسن اهري، كرامت الله عليپور و خسرو سعيدي

——————————————————————————————————————————

(17) نام و نام خانوادگي: سید مهدی اسدی خوانساری

سیدمهدی اسدی خوانساری

مدرك تحصيلي:

دوره فعاليت: آبان ماه 1358 تا شهریورماه 1359 (تقریبا 10 ماه)

عمده اقدامات:

سوابق اجرائي:

ساير اعضا هيات مديره سازمان در اين زمان:

——————————————————————————————————————————

(18) نام و نام خانوادگي: محمد مقدسی

محمد مقدسی

مدرك تحصيلي:

دوره فعاليت: شهریور ماه 1359 تا مهرماه 1359 (تقریبا یک ماه)

عمده اقدامات: ایده تکوین و تشکیل شزکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) از ایشان می باشد

سوابق اجرائي:  از مدیران عالی رتبه بانک ملی، مدیر مرکز آموزش بانکداری

ساير اعضا هيات مديره سازمان در اين زمان:

——————————————————————————————————————————

(19) نام و نام خانوادگي: شهيد هاشم جعفري معيري

هاشم جعفری معیری

مدرك تحصيلي: دكتراي پزشكي

دوره فعاليت: آبان ماه 1359 تا تير ماه 1360 (تقریبا 8 ماه)

عمده اقدامات:

سوابق اجرائي: پزشك عمومي در بهداري استان كردستان، پزشك عمومي بهداري خلخال، رئيس درمانگاه خلخال، كفيل بهداري آذر شهر، رئيس بهداري آذر شهر، پزشك بهداري دماوند، رييس بهداري ميانه، مدير عامل سازمان منطقه اي بهداري استان تهران، معاون امور درماني وزارت بهداري

ساير اعضا هيات مديره سازمان در اين زمان:

——————————————————————————————————————————

(20) نام و نام خانوادگي: سيد ابوالفضل غرضي موسوي خواجوئي

سدابوالفضل غرضی

مدرك تحصيلي: دكترا

دوره فعاليت: آبان ماه 1360 تا آذر ماه 1370 (تقریبا 10 سال)

عمده اقدامات: احداث درمانگاه و بيمارستان با توجه به شرايط جنگ، تاسیس ادارات کل تامین اجتماعی بوشهر، یزد، لرستان، سمنان، مازندران، آذربایجان غربی، چهار محال و بختیاری و تاسیس مديريت درمان تامين اجتماعي استان هاي كرمان، چهار محال و بختیاری، پزد، سمنان، ایلام، لرستان، گیلان، هرمزگان، کاشان، سيستان و بلوچستان، اصفهان، بهره برداری از پلي كلينيك شبانه روزي آيت اله كمالوند خرم آباد، ایجاد شعب سراوان، فارسان و دهدشت چهار محال و بختیاری، تصویب قانون بیمه بیکاری، تصويب قانون الزام واگذاري امر درمان بيمه شدگان به سازمان تامين اجتماعي

سوابق اجرائي:

ساير اعضا هيات مديره سازمان در اين زمان:  آقايان حسين افشار صديق، مهندس عزت‌الله قاعدي، مجيد خاوري، حسين كاظميان تبريز، مهندس محمد جعفر بهرامي، دكتر حسب سيد محسني، انوشيروان بجنود، محمد حسن طريقت منفرد

——————————————————————————————————————————

(21) نام و نام خانوادگي: محمد حسن طريقت منفرد

محمدحسن طریقت منفرد

مدرك تحصيلي: دكتراي پزشكي

دوره فعاليت: آذر ماه 1370 تا بهمن ماه 1370 (تقریبا دو ماه)

عمده اقدامات:

سوابق اجرائي: طي سال هاي گذشته عضو هيأت مديره و معاونت درمان سازمان تأمين اجتماعي، معاونت سياستگذاري و برنامه ريزي وزارت رفاه و تأمين اجتماعي، مدير دفتر مطالعات اجتماعي مركز پژوهش هاي مجلس شوراي اسلامي، مسئول بيمه و درمان كميته امداد امام خميني، مسئول بهداشت و درمان وزارت نفت، عضو هيأت علمي دانشگاه شهيد بهشتي و هيأت امناء دانشگاه سمنان و نيز رياست بيمارستان امام حسين به مدت 3 دوره

ساير اعضا هيات مديره سازمان در اين زمان:

——————————————————————————————————————————

(22) نام و نام خانوادگي: مهدي كرباسيان

مهدی کرباسیان

مدرك تحصيلي: دكترای مدیریت

دوره فعاليت: بهمن ماه 1370 تا مهر ماه 1376 (68 ماه تقریبا معادل 6 سال)

عمده اقدامات: اتمام پروژه هاي درمانگاهي و بيمارستاني نيمه تمام مانند بيمارستان دكتر غرضي سيرجان، تاسیس اداره کل تامین اجتماعی اردبیل، ایجاد شعبه نیک شهر در سیستان و بلوچستان، بهره برداری از بیمارستان تامین اجتماعی در شهر کرد، بيمارستان 256 تختخوابي تامين اجتماعي خرم آباد، درمانگاه شماره 3 خرم آباد، درمانگاه تامين اجتماعي ازنا، بيمارستان تامين اجتماعي تاكستان، بيمارستان امام علي (ع) زرند، تاسیس درمانگاه فارسان ، مرکز درماني آستارا، بهره برداری از بيمارستان رازي قزوين، مركز درماني لوشان، بيمارستان 256 تختخوابي تامين اجتماعي زاهدان، تاسیس شعبه کنارک در سیستان و بلوچستان و شعبه فرخشهر در استان چهار محال و بختیاری، موفقيت در تصويب قوانيني براي بازنشستگي و جريمه كارفرماياني كه كارگران خود را بيمه نمي كردند، تاسيس موسسه املاك و مستغلات، تاسیس موسسه حسابرسي تامين اجتماعي،  تاسیس شركت گروه پزشكي حكمت با هدف اداره و نگهداري بيمارستان صدرا و توسعه و تكميل آن

سوابق اجرائي:  فرمانداري شهرستان نوشهر، معاون وزارت راه و ترابري در امور حمل و نقل، قائم مقام رياست بنياد مستضعفان، معاون وزير نفت در امور بازرگاني، عضو هيات مديره و مدير بازرگاني شركت ملي نفت ایران، رئيس هيئت مديره و مدير عامل سازمان تامين اجتماعي، معاون وزير و رئيس كل گمرك جمهوري اسلامي ايران، معاون كل وزارت امور اقتصاد و دارايي، عضو هيات رئيسه صندوق اوپک (وين ـ اطريش)، عضو هيات رئيسه بانك توسعه اسلامي(جدهّ)، عضو شوراي عالي بورس و اوراق بهادر، رئيس هيات مديره و مدير عامل شركت منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس(عسلویه)، رئيس هيات رئيسه صندوق بازنشستگي نفت، عضو فدراسيون جهاني بدمينتون، رئيس فدراسيون بدمينتون(88-68)، خزانه دار و عضو هيأت اجرایی کمیته ملی المپیک ج.ا.ا، عضو هیأت مدیره بانک پارسیان، رئیس شورای عالی جامعه حسابداران رسمی

ساير اعضا هيات مديره سازمان در اين زمان: آقای مهندس علی اشرف افخمی، و آقای دکتر ابطحی

——————————————————————————————————————————

(23) نام و نام خانوادگي: محمد ستاري فر

محمد ستاری فر

مدرك تحصيلي: دكتراي اقتصاد گرايش برنامه ريزي و توسعه

دوره فعاليت: مهر ماه 1376 تا شهريور ماه 1380 (47 ماه تقریبا 4 سال)

عمده اقدامات: تداوم  ساخت و ساز بيمارستان ها و درمانگاه ها از جمله ساخت بيمارستان ميلاد، درمانگاه آبيك، مرکز درمانی رودسر، بیمارستان امام رضا (ع) ارومیه، تاسیس مدیریت درمان اردبیل، بهره برداری از پلی کلینیک تخصصی در شهر کرد، درمانگاه تامين اجتماعي كوهدشت لرستان، درمانگاه الوند قزوین، بهره برداری از بيمارستان 32 تختخوابي نرگس دورود، بهره برداری از بيمارستان 32 تختخوابي كوثر بروجرد، بهره برداري بيمارستان 200 تختخوابي حضرت رسول اكرم (ص) رشت، بيمارستان امام حسين (ع) زنجان ، مركزدرماني فومن، بهره برداری بيمارستان استاد عالي نسب تبريز، درمانگاه بوئين زهرا، مركز درماني تالش، كلينيك مستقل دندانپزشكي در شهر رشت، ايحاد شعبه سی سخت چهار محال و بختیاری، ایجاد شعبه میرجاوه در سیستان و بلوچستان، ایجاد شعبه دو زاهدان، شعبه هفشجان در استان چهار محال و بختیاری، شعبه باشت جهار محال و بختیاری پوشش بیمه ای رانندگان حمل و نقل بار و مسافر بین شهری به صورت اجباری از طریق سازمان تامین اجتماعی، تاسيس شركت رفاه گستر تامين اجتماعي، اتوماسیون نوین سازمان تامین اجتماعی

سوابق اجرائي: معاون و قائم مقام سازمان برنامه و بودجه، ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی، عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد علامه طباطبایی

ساير اعضا هيات مديره سازمان در اين زمان:  آقايان سيد تقي نوربخش و رزاق صادق

——————————————————————————————————————————

(24) نام و نام خانوادگي: محمد حسين شريف زادگان

محمد حسین شریف زادگان

مدرك تحصيلي: دکترای توسعه اقتصادی و برنامه ریزی منطقه ای

دوره فعاليت: شهريور ماه 1380 تا مرداد ماه 1383 (35 ماه تقریبا 3 سال)

عمده اقدامات: تصویب قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی، تاسیس اداره كل تأمين اجتماعي خراسان جنوبي، بهره برداری از مرکز درمانی لردگان در چهار محال و بختیاری، و مركز درماني لنگرود

سوابق اجرائي:  استاد دانشگاه شهيد بهشتي و اولین وزیر رفاه و تامین اجتماعی

ساير اعضا هيات مديره سازمان در اين زمان:  آقايان دكتر سلطانعلي فلاح، رزاق صادق و عليرضا عوني

——————————————————————————————————————————

(25) نام و نام خانوادگي: غلامرضا سليماني

غلامرضا سلیمانی

مدرك تحصيلي: دكتراي حسابداري

دوره فعاليت: مرداد ماه 1383 تا آذر ماه 1384 (16 ماه)

عمده اقدامات: اجرائي شدن قانون نظام جامع رفاه و تامين اجتماعي، تحت پوشش بیمه ای  قرار گرفتن طلاب و روحانيون، تاسیس شعبه سه قم مخصوص طلاب و روحانیون، تصویب آئين نامه ايجاد کارگزاري هاي رسمي در سال 1384 و آغاز فعالیت نخستین واحد آن در سياهکل استان گيلان، تاسیس مديريت درمان تامين اجتماعي خراسان شمالي، ایجاد شعبه سرباز در سیستان و بلوچستان

سوابق اجرائي: ستاد اجرائي فرمان امام (ره)، وزارت بازرگاني و چند شركت سرمايه گذاري و معاونت اداري مالي سازمان تامين اجتماعي

ساير اعضا هيات مديره سازمان در اين زمان:  آقايان دكتر سلطانعلي فلاح، فرخ ملكوند فرد و عليرضا عوني

——————————————————————————————————————————

(26) نام و نام خانوادگي: داود مددي

داود مددی

مدرك تحصيلي: كارشناسي ارشد مهندسي مكانيك

دوره فعاليت: آذر ماه 1384 تا تير ماه 1386 (19 ماه)

عمده اقدامات: تاسیس مديريت درمان تأمين اجتماعي خراسان جنوبي، ایچاد شعبه زهک در سیستان و بلوچستان، تصویب قانون بيمه‌هاي اجتماعي كارگران ساختماني

سوابق اجرائي: مدير عاملي يك شركت فنر سازي

ساير اعضا هيات مديره سازمان در اين زمان:  آقايان دكتر سلطانعلي فلاح، فرخ ملكوند فرد و عليرضا عوني

——————————————————————————————————————————

(27) نام و نام خانوادگي: حسينعلي ضيائي

حسینعلی ضیائی

مدرك تحصيلي: مهندس برق

دوره فعاليت: تير ماه 1386 تا اسفند ماه 1387 (19 ماه)

عمده اقدامات: انتشار روزنامه خورشيد

سوابق اجرائي: فرمانداري كرج، مديرعامل صندوق بازنشستگي كشوري

معاونین وقت

 • معاون فنی و درآمد:
 • معاون اداری مالی:
 • معاون اقتصادی و برنامه ریزی:
 • معاون درمان:
 • معاون حقوقی و امور مجلس:

——————————————————————————————————————————

(28) نام و نام خانوادگي: علي ذبيحي

علی ذبیحی

مدرك تحصيلي: دكتراي مهندسي مكانيك

دوره فعاليت: اسفند ماه 1387 تا مرداد ماه 1389 (17 ماه)

عمده اقدامات: كمك به تصويب قانون اصلاح ماده (113) قانون مديريت خدمات كشوري و چگونگي تعيين مديريت سازمان تأمين اجتماعي و صندوق هاي بازنشستگي و بيمه‌هاي درماني، كمك به تصویب قانون بيمـه كليه كارگزاران مـخابرات روستايي، تاسیس اداره کل شرق و غرب تهران بزرگ، بهره برداری پلي كلينيك قدس تاكستان، انحلال معاونت فرهنگي و معاونت امور استان هاي سازمان تامين اجتماعي و تعطيل نمودن موسسه عالي پژوهش تامين اجتماعي و نشريه آتيه

سوابق اجرائي:

ساير اعضا هيات مديره سازمان در اين زمان: حسين پاپي، محمد حسين طريقت منفرد، علي حسن زاده خاكمرداني، سيد حسن اعتمادزاده

معاونین وقت

 • معاون فنی و درآمد:
 • معاون اداری مالی:
 • معاون اقتصادی و برنامه ریزی:
 • معاون درمان:
 • معاون حقوقی و امور مجلس:

——————————————————————————————————————————

(29) نام و نام خانوادگي: رحمت الله حافظي

رحمت الله حافظی

مدرك تحصيلي: دكتراي تخصصی فيزيك توانبخشي

دوره فعاليت: مرداد ماه 1389 تا دي ماه 1390 (17 ماه)

عمده اقدامات:

سوابق اجرائي: جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

ساير اعضا هيات مديره سازمان در اين زمان: بهروز براتي، عليرضا عسگريان، سيد مجيد موسويان

معاونین وقت

 • معاون فنی و درآمد: مهرداد محقق زاده
 • معاون اداری مالی: محمود محمدی
 • معاون اقتصادی و برنامه ریزی: نجات امینی
 • معاون درمان: بهروز براتی – هدایت اله ادیب نیا
 • معاون حقوقی و امور مجلس: ایروان مسعودی اصل

——————————————————————————————————————————

(30) نام و نام خانوادگي: سيد مجيد موسويان (سرپرست)

سیدمجید موسویان

مدرك تحصيلي:

دوره فعاليت: دي ماه 1390 تا اسفند ماه 1390 (2 ماه)

عمده اقدامات:

سوابق اجرائي:  مديرعامل صندوق بيمه اجتماعي روستائيان و عشاير، عضو شوراي معاونين وزارت رفاه و تامين اجتماعي، عضو شوراي عالي اطلاع رساني وزارت رفاه و تامين اجتماعي ، عضو كارگروه رفع هم پوشاني هاي بيمه اي كشور، عضو شوراي برنامه ريزي راهبردي حوزه رفاه و تامين اجتماعي و رئيس كميته تخصصي صندوق بيمه اجتماعي روستائيان و عشاير، عضو ستاد هماهنگي هدفمند نمودن يارانه ها، عضومركزي تكريم بازنشستگان وسالمندان  كشور، عضو ستاد اصلاح الگوي مصرف وزارت رفاه وسازمان هاي تابعه، عضو شوراي سياست گذاري و برنامه ريزي بنياد بين الملل غدير وزارت رفاه، عضو هيات مديره صندوق تامين اجتماعي

ساير اعضا هيات مديره سازمان در اين زمان: بهروز براتي، عليرضا عسگريان،

معاونین وقت

 • معاون فنی و درآمد: صمدالله فیروزی
 • معاون اداری مالی: محمود محمدی
 • معاون اقتصادی و برنامه ریزی: نجات امینی
 • معاون درمان: بهروز براتی – هدایت اله ادیب نیا
 • معاون حقوقی و امور مجلس: ایروان مسعودی اصل

———————————————————————————————————————————

(31) نام و نام خانوادگي: سعید مرتضویسعید مرتضوی

مدرك تحصيلي: دکترا

دوره فعاليت: اسفند ماه 1390 تا مرداد ماه 1392 (تقریبا 17 ماه)

عمده اقدامات:

سوابق اجرائي:

ساير اعضا هيات مديره سازمان در اين زمان: صمد الله فیروزی، بهنام پرهیزگار، علیرضا عسگریان، سیدنورالدین شهنازی زاده، علیرضا صابر کوچک سرائی،عزیز دولتخواه

معاونین وقت

 • معاون فنی و درآمد: مهرداد محقق زاده
 • معاون اداری مالی: علیرضا رخشنده رو – علی روحبخش
 • معاون اقتصادی و برنامه ریزی: نجات امینی
 • معاون درمان: هدایت اله ادیب نیا
 • معاون حقوقی و امور مجلس: سیدعیسی حسینی

————————————————————————————–

(32) نام و نام خانوادگي: صمدالله فیروزی (سرپرست)صمدالله فیروزی

مدرك تحصيلي:

دوره فعاليت: مرداد ماه 1392 تا شهریور ماه 1392 (تقریبا یک ماه )

عمده اقدامات:

سوابق اجرائي:

ساير اعضا هيات مديره سازمان در اين زمان:

معاونین وقت

 • معاون فنی و درآمد: مهرداد محقق زاده
 • معاون اداری مالی: علی روحبخش
 • معاون اقتصادی و برنامه ریزی: نجات امینی
 • معاون درمان: هدایت اله ادیب نیا
 • معاون حقوقی و امور مجلس: سیدعیسی حسینی

———————————————————————————-

(33) نام و نام خانوادگي: سیدتقی نوربخشسیدتقی نوربخش

مدرك تحصيلي: دکترای پزشکی، فوق تخصص زانو

دوره فعاليت: شهریورماه 1392 تا کنون

عمده اقدامات:

سوابق اجرائي:  رئیس بیمارستان تامین اجتماعی یزد، عضو هیات مدیره و معاون مدیرعامل در امور درمان سازمان تامین اجتماعی، قائم مقام مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی، عضو شورای عالی نظام پزشکی، رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران

ساير اعضا هيات مديره سازمان در اين زمان: آقایان علی حیدری، محسن سرخو، علی ظفر زاده، عباس کبریائی زاده و محمد حسین مهدوی عادلی

معاونین وقت

 • قائم مقام مدیرعامل: رضا راعی
 • معاون فنی و درآمد: محمدحسن زدا
 • معاون اداری مالی: رضا راعی، رحیم اردلان
 • معاون اقتصادی و برنامه ریزی: نجات امینی
 • معاون درمان: محمد علی همتی
 • معاون حقوقی و امور مجلس: عبدالرحمان تاج الدین

ارزش های مطرح شده

 • قانون مداری
 • برنامه محوری
 • پاکدستی
 • پاسخگوئی

——————————————————————————-

درباره admin