مشق قانون

مطالب مرتبط

۳ دیدگاه‌

 1. سهرابی گفت:

  متاسفانه بخش بهداشت و پیشگیری که از اصول توصیه شده و بی شبهه و تردید سازمان جهانی بهداشت است در دولت یازدهم به کل نادیده گرفته شده و به جای آن توسعه و نوسازی مراکز درمانی و بحث تجهیزات پزشکی گران قیمت و هتلینگ مطرح شده است که از سیاه چاله های توسعه در بخش بهداشت کشورهای در حال توسعه می باشد. متاسفانه برخی پزشکان و پرسنل در خانه ها و مراکز بهداشت روستایی دریافتی بسیار بالایی دارند اما از نظر کارایی متاسفانه در حد پائینی هستند. بعضاً ساعت ۱۰ در سرکار خود حاضر شده و بسیار پیش از موقع شیفت خود را ترک می نمایند و روستاییان مجبورند با برنامه آنها خود را مطابقت دهند. بنده به شخصه هیچ مرکز را تاکنون نیافتم که بحث پزشک مقیم را اجرایی نماید و در عمل هیچ تفاوتی با آنکالی نداشته و فقط هزینه بسیار زیادی را به سیستم تحمیل نموده است و عملاً پزشکان حضور بسیار کم رنگی در بیمارستان ها داشته اند. از نظر تبعیض در دریافتی سایر همکاران درمانی با پزشکان نیز آنقدر مطالعات مختلف و مقاله نوشته شده که اظهر من الشمس است. بخش بهداشت یک آدم ظریف می خواهد نه نمایش و ظاهر سازی إإإ؟؟

 2. پیروزآگاه کارشناس ارشد اقتصا د درمان گفت:

  با سلام و احترام
  درسال ۱۳۱۳ شمسی دانشگاه دانشکده پزشکی تهران بر اساس اسلوب غربی و پزشکی امروزی راه اندازی شد و افراد تحصیل کرده در فرانسه کلمه پزشک را جایگزین دکتر کردند که بعد ها هم کلمه پزشک ماندگار شد و هم لفظ دکتر جایی نرفت!!!!

  این پزشک طرف موثق دولت و حکومت شد و شروع به ادامه مشاوره داد و پزشکان پیشکسوت توانستند خدمات بزرگی در بخش بهداشت و سلامت کنند.
  منتهی این طرف موثق در تمامی حیطه هایی که لفظ سلامت یا پزشکی مطرح بود شروع به اظهار نظر کرد.

  حتی در زمان وزارت مرحوم دکتر شیخ اسلام زاده به حیطه رفاه و تامین اجتماعی نیز دخالت کرد.

  این رویه و نظرات صنفی این گروه به حدی شده است حتی در مباحث سلامت ، بیمه ، اقتصاد درمان ، رفاه اجتماعی، مدیریت سلامت ، تعرفه شروع به اظهار نظر کرده اند که در واحدهای دانشگاهی تحصیلشان جایی ندارد.

  متاسفانه مدرک دکتری شش ساله و یا تخصص مجوز دخالت در تمام عناصر عالم را داده است .

  با همین رویکردها فعلی رتبه بهداشتی و درمانی ایران از قول وزیر که ظاهرا خودشان هم به تعرفه خود هم اعتقاد ندارند از ۹۹ به ۱۱۸ رسده است.

  به هر حال ما جزو معدود کشورهایی هستیم که پزشک محترم و فداکار را وزیر سلامت می کنیم.

  درس جامعه شناسی به ما میاموزد که بزرگ کردن افراد و دادن امتیازات اجتماعی در جوامع همیشه مشکلاتی را به همراه دارد.

  به هر حال سخت است که انسان بتواند همزمان استاد دانشگاه باشد جراحی کند بخش خصوصی کار کند ، کارمند و وزیر دولت باشد ، شرکت داشته باشد و همزمان در حال مصاحبه انتخاباتی هم باشد.

  واقعا خسته نباشید می خواهد.

 3. ابوالفضل رنجبر گفت:

  خدمت همگی همکاران عزیز خسته نباشید عرض می کنم و ولادت حضرت معصومه(س) کریمه اهل بیت(ع) و دهه کرامت تبریک می گویم.
  ریاست محترم دفتر در استان ما در جلسه هماهنگی سازمان های بیمه گر که در دانشگاه علوم پزشکی برگزار شده بود شرکت فرموده بودند و از قول ذیحسابی دانشگاه، تهدید وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر عدم پذیرش دفترچه های بیمه های درمانی بیان کردند.
  بنده عرض کردم اگر سازمان تامین ۳۲۰۰ میلیارد تومان را از محل منابع بیمه شدگان که جزء اقشار آسیب پذیر جامعه هستند جهت اجرای قانون تحول سلامت مانند سایر بیمه ها تامین نمی کرد و منتظر دولت می ماند تا ازمحل هدفمند کردن یارانه و در صورت تامین اعتبار هزینه می کرد وزیر محترم هرگز چنین اظهار نظری نمی کردند.
  وقتی بیمه پایه مربوط به عموم و تمام آحاد جامعه است، بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی هم مانند سایراقشار جامعه بایستی از بیمه پایه که جزء تکالیف دولت است برخوردار گردند.
  واکنش منفعلانه تصمیم گیرندگان سازمان در پذیرش تامین بودجه سلامت از محل منابع سازمان، دولتیان را بر در اظهارنظرهای فاقد هرگونه منطق عقلایی تشویق نموده است.
  سازمان تامین اجتماعی بالغ بر ۹۶ هزارمیلیارد تومان از دولت طلب دارد و این در مقایسه با بدهی چند میلیارد تومانی دانشگاههای علوم پزشکی کشور به شرکت های دارویی کشور که سهام اکثر آنها مربوط به سازمان تامین اجتماعی است رقم بسیار ناچیزی می باشد که حسب آئین نامه مالی و معاملاتی سازمان، وزارت بهداشت می توانند بدهی خود را به شرکت های دارویی در ازای مطالبات بیمارستان های دانشگاهی از سازمان تامین اجتماعی تهاتر نماید.
  برفرض که بیمارستان های دولتی بیمه شدگان سازمان را نپذیرد خوب مردم می روند به دنبال یک راه چاره ی دیگری و متقاضی پذیرش دفترچه سلامت می شوند. آن وقت چی؟ آیا وزیر محترم می توانند برفرمایند که آقا برای این چهل میلیون متقاضی دفترچه سلامت صادر نکنید؟
  دولت متولی اصلی بهداشت، درمان و سلامت جامعه است و امروزه دولت در قبال سلامت جامعه دارای مسئولیت اجتماعی است و نمی تواند از این مسئولیت عظیم شانه خالی نماید.
  آنگونه که بیان شد وزیر محترم رفاه هم نظر وزیر محترم بهداشت را درخصوص بیمه تایید فرمودند که جای تأمل دارد؟
  خداوند به همه خدمت گزاران واقعی به این نظام و انقلاب هدایت و آگاهی عنایت فرماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.