مشکلات آقای مدیر عامل در حوزه ارتباطات کم می شود

مطالب مرتبط

۴ دیدگاه‌

 1. سعید تاجیک گفت:

  با سلام و آرزوی سلامتی برای همه

  ضمن تبریک از انتصابات این دو بزرگوار
  ممنون از درج این مطلب .تیتر خیلی خوبی انتخاب شده است و امید است که این حوزه تاثیرگذار بتواند آنگونه که برازنده است به فعالیت خود بپردازد.
  چند نکته :
  ۱- نقش پررنگ مشاور مدیرعامل و مدیرکل روابط عمومی برازنده آقای تقی پور است که سالیان متمادی در این حوزه و در سطح سازمان و جامعه فعالیت دارد.
  ۲- آقای رستمیان نیز بر این حوزه اشراف مناسبی دارند.امیدواریم که اگر قرار است تمرکزی بر انتشار روزنامه داشته باشیم ذهنیتهای سیاسی قبل را از اذهان عمومی پاک کنیم و صرفا بر حوزه ماموریتی سازمان تمرکز داشته باشیم .
  ۳- قطعا مدیرعامل محترم سازمان این نکته ظریف را می داند که جهت برخورد با هر گروهی از شرکای اجتماعی و حضور در رسانه های عمومی چگونه تعامل ، مذاکره و مصاحبت داشته باشد که اثربخشی حضور خود را به عنوان بالاترین نماینده و مسئول سازمان پر رنگ نماید ولیکن با این حال این وظیفه خطیر بر عهده دو بزرگوار فوق الذکر و مشاوران تخصصی مدیرعامل سازمان است که روی کلمه و کلمه سخنان مدیرعامل و حتی لحن بیان مباحث تاکیدات بیشتری داشته باشند.
  ۴- نحوه اطلاع رسانی یکسان و استاندارد سازمان ، نحوه برخورد با رسانه های گروهی در بیان مطالب سازمان، الزام و ضرورت وجود سخنگوی رسمی برای سازمان،پاسخگویی سریع و صحیح به مطالبات شرکای سازمان، تقویت سریع همه جانبه درگاه (سایت) رسمی سازمان، انجام نظرسنجی های فراوان جهت تمامی ابعاد روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان جهت بهبود فرآیندها تنها موارد اندکی از فعالیت های این حوزه می باشد که با اولویت بندی می بایستی به آن دست پیدا نمود.
  ممنون
  باقی بقای دوستان

 2. سیدنوری آقائی گفت:

  اگرچه منکر کارکردهای روابط عمومی سازمانها برای ارایه علمی عملکرد آن سازمان به عموم نیستم؛ اما سازمان تامین اجتماعی بعنوان یک سازمانی منحصر به فرد دارای پایگاه اجتماعی گسترده به وسعتی بیش از یک سوم جمعیت کشور چه مستقیم وچه غیر مستقیم می باشد که بخش زیادی از گفتمانهای ذینفعان آن در محل های ارایه خدمات، یعنی شعب سازمان و مراکز درمانی آن شکل میگیرد.از سوی دیگر ارایه عملکرد سازمان در قالب آمارهای مرسوم، به خودی خود نمیتواند رضایت ذینفعانش که همانا مشتریانش را تشکیل میدهد و روزانه عملکرد سازمان راعملا” لمس میکنند؛ تامین نماید و به همان نسبت چهره سازمان را مثبت جلوه دهد. شاید بیان عملکردی شعب و مراکز درمانی سازمان در این تارنما که محل قلم فرسائی اساتید فن و استفاده کنندگان آن است، بیان واضحات باشد؛اما بی شک همگان بر روی این نکته اشتراک نظر خواهند داشت که به عمل کار برآید به سخندانی نیست. و یا ارایه آمار و ارقام که به خودی خود از عملکرد افراد یک سازمان آن هم سازمان تامین اجتماعی شکل میگیرد کار مهمی نمیتواند باشد؟ اگر روابط عمومی سازمان با نگاهی تخصصی به مسائل و ایجاد ساختاری تخصصی ابتدا مشکلات سازمانی را احصاء و باانعکاس آن به مدیران ارشد سازمان و احتمالا رفع آن اشکالات عملکرد خود را با دیدگاه ذینعانش هماهنگ نماید؛ در غیر این صورت استفاده کنندگان خدمات با مقایسه آنچه به چشم خود دیده اند وتجربه کرده اند دچار تناقض شده و صد البته بعنوان سفیرانی در متن جامعه آن را به زیر سوال خواهند برد. در اینجا شاید انتظار احصاء مشکلات سازمانی وارایه آن به مدیران سازمانی از سوی روابط عمومی سازمان پر بی جا باشد اما اگر به رسانه ملی کشور به عنوان یک روابط عمومی ملی نگاه کنیم هراز گاهی با اعزام خبرنگاران خود به شعب و مراکز درمانی به نوعی با نحوه ارایه خدمات و اشکالات موجود از زبان مردم و ارایه گزارش میدانی، مشکلات را بیان می نمایند.اگرچه انتخاب مدیرانی از جنس آقایان تقی پور و رستمیان میتوانند دغدغه های مدیر عامل محترم را در بیان مسائل داخلی و رفع آن و سپس انعکاس به عموم کارساز باشد اما اخباری که در صف شکل میگیرد به خودی خود نمیتواند اقناع کننده اذهانی باشد که آن را به شکل دیگری لمس مینمایند؛ به عنوان نمونه مشکلات واحدهای مستقر در شعب،عدم بازنگری تشکیلات وانباشت نیروها؛ موازی کاری واحدها، عدم استفاده از نیروهای کارآمد و ده ها مسائل و مشکلات از این دست که کمتر این روزها به آن اشاره میشود؛ میتواند به نقش و تلاشهای هر اداره ای که نام روابط عمومی را بر خود دارد اثر منفی بگذارد.

 3. با سلام خدمت دوستان و همکاران گرامی
  در خصوص انتصاب کارشناسان روابط عمومی و سایر مشاغل مهم سازمان در این چند سال اخیر، معیار و ضابطه کارشناسی شده مشخصی تعریف نشده است. یعنی اکثر مدیران ، بنا به تشخیص و سلیقه خود و تحت تأثیر عوامل زیر افراد را به سمت های مهم سازمان در مشاغل ( ستادی، صف، بیمه ای و درمانی) منصوب می کنند :
  ۱٫ میزان ارادت فرد به مدیر
  ۲٫ سفارش و فشار افراد تأثیر گذار نظیر مدیران استانی، نمایندگان مجلس، دوستان و نزدیکان مدیر و…
  ۳٫ وابستگی سیاسی و هم راستائی با خط سیاسی مدیر
  ۴٫ میزان توانائی فرد در برقراری ارتباط با استاندار، نمایندگان مجلس و افراد صاحب نفوذ و … برای چانه زنی و لابی با هدف حفظ و تثبیت موقعیت فعلی مدیر
  ۵٫ و …
  که اگر مدیر عامل محترم برای حل معضلات فوق چاره ای نیاندیشند نه تنها از مشکلات حوزه ارتباطات که درسایر بخش های سازمان نیز کاسته نخواهد شد. گماردن افراد متخصص و متعهد در مشاغل مدیریتی و تخصصی سازمان مبتنی بر اصل شایسته سالاری، مطالبه جدی و به حقی است که کارکنان سازمان از جناب آقای دکتر نوربخش و معاونین ایشان انتظار دارند. بنابراین ایشان می بایست بدون تأثیر پذیری از عوامل متعدد و فشارهای برون سازمانی ( نمایندگان مجلس، استانداران و …) نسبت به تحقق شعار شایسته سالاری و مطالبات کارکنان شایسته سازمان در حوزه انتصابات اقدام عاجل به عمل آورند.

 4. مجتبی رضوانی گفت:

  با سلام
  ضمن تبریک انتصابات جدید یاد شده در متن جناب آقای آذر خرداد و تقدیر از توجه این بزرگوار به این حوزه ، با بخش اعظم این متن موافقم و اعتقاد دارم که اداره کل روابط عمومی باید دراین شرایط تدبیری بیندیشد و مشکلات مبتلا به روابط عمومی که مزمن شده وحداقل از اواخر دهه ۷۰ وقریب به ۱۵ سال است که دامنگیر حوزه ازتباطی سازمان است را حل وفصل نماید وبه اعتقاد این حقیر یکی از بهترین وکوتاهترین راهها استفاده ازنظرات دوستان شاغل در این حوزه است و البته نگاه مثبت مدیر عامل محترم که خود نیز سازمانی است ودغدغه ارتقاء سازمان را دارد و همچنین توانایی مشهود جناب آقای تقی پور که سالها محک خورده است ، در این زمینه جزء دارایی ها ونقاط قوت شرایط فعلی هستند. به امید تحقق خواسته های انباشته شده همکاران روابط عمومی وبطور کلی نظام ارتباطی سازمان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.