نامه جمعی از فعالان تامین اجتماعی خطاب به رئیس جمهور منتخب

مطالب مرتبط

۱۴ دیدگاه‌

 1. افشاری گفت:

  سلام و عرض ادب
  ضمن تقدیر و تشکر از زحمات جناب حیدری، این روزها از هر ده برنامه صدا و سیما نه مورد به مبحث قانون گریزی اختصاص یافته، صرف نظر از دلیل آن ، قطع و یقین رئیس جمهور منتخب و محبوب چنانچه صرفا همین یک تدبیر را در دستور کار دولت محترم داشته باشند امید را به خانواده بزرگ و زحمت کش تامین اجتماعی باز گردانده و آنرا از گزند قانون گریزی ها حفظ خواهند کرد و به درستی که این بزرگترین کلید برای نجات تامین اجتماعی از ورطه ورشکستگی خواهد بود انشاالله. چرا که تمامی باندبازیها ، سیاسی کاریها و گروهی را بر گروه دیگر اولویت دادنها و غیره همه و همه حاصل قانون گریزی است.

 2. باسلام. اقدام بسیار ارزنده ای است. موفق باشید.

 3. میثم دریوش گفت:

  ُسلام و عرض ارادت دیروز در مقاله ای تعریف کارشناس را میخواندم که به جا دیدم اینجا آنرا عینا بیاروم:
  خود کارشناسی یکی از ترجمه های غلط و طنز آمیز است. کارشناس کسی است که سالها تخصص و تجربه دارد. ما هر کسی که چهار سال در دانشگاه میچرخد و غذای ارزان میخورد و روی صندلی های سفت دانشگاه، مینشیند و اس ام اس بازی میکند و با تقلب در پایان ترم نمره ای می آورد، کارشناس مینامیم!

  لیسانس واژه متفاوتی است. لیسانس یعنی مجوز٫ چیزی مثل جواز کسب!
  من وقتی لیسانس مهندسی مکانیک گرفتم، یعنی میتوانم و مجازم با این دانش، امرار معاش کرده و حق دارم در مورد آن حوزه، تا حد دانشم اظهار نظر کنم.
  من باید چند سال در آن حوزه کار کنم تا به یک «کارشناس» به معنای واقعی کلمه تبدیل شوم.
  به همین دلیل، در عمده کشورهای دنیا، مردم رشته لیسانس خود را با نگرشی به بازار کار و نیازهای روز جامعه، انتخاب می کنند.
  فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد، برای کسانی است که میخواهند در یک حوزه خاص عمیقتر شوند. عموماً وقتی معنی پیدا میکند که کسی لیسانس خوانده و مدتی در آن حوزه کار کرده و سپس تصمیم میگیرد به دانش خودش در آن حوزه عمق دهد.
  مثلاً من مکانیک خوانده ام، سالها در صنعت کار میکنم، میبینم حوزه کنترل و اتوماسیون حوزه جذابی است که دانش من در آن محدود است. به دانشگاه برمیگردم تا دانش خودم را در آن حوزه خاص ارتقاء دهم. طبیعی است کسی میتواند این مقطع را به پایان ببرد که معلومات خود را در حوزه ای با رعایت روش شناسی علمی، به نتایجی کاربردی تبدیل کرده و گزارشی از این فعالیت (تحت عنوان تز یا مقاله) ارائه نماید
  دکترا برای کسانی است که رسالت خود را تولید علم و پیشبرد مرز دانش جهان در یک حوزه تخصصی می دانند.

  امیدوارم معنای کارشناسی زدوده شده از تامین اجتماعی نیز بدان بازگردانده شود این وظیفه دولت تدبیر و امید است که به وعده خود عمل کند و چنان که جناب آقای حیدری در مرقومه خویش به نیکی تمام ذکر نموده اند فارغ از هر جریان سیاسی و برخورد جناحی به کارکردها و رویکردهای تامین اجتماعی توجه شود.

 4. با سلام , از بیانیه استقبال می نمایم . واقعا باید این نظرات اعمال شود . سازمان تامین اجتماعی طی چند سال اخیر دستخوش برخی تغییرات با رویکرد منفی گردیده ، انتصابات می بایستی از افراد شایسته و متخصص داخل سازمان انتخاب گردد . حقوق و مزایای پرسنل سازمان که در این چند سال مورد بی مهری قرار گرفته می بایستی افزایش یابد و طوری تعیین شود که یک کارمند بتواند زندگی نماید و در طول روز کاری دغدغه ی فکری نداشته باشد . حرفها و درد دلها بسیار است . آقای حیدری بسیار خوب و ارزنده مطالب را بیان فرموده اند . امیدوارم رئیس جمهور محترم درد ما و سازمان ما را دریابند و اصلاحات لازم را به عمل آورند …

  • admin گفت:

   جناب آقای خاوری، با درود و سپاس از ارائه نقطه نظرات جنابعالی، شایان ذکر است که این بیانیه و مکاتبات صورت پذیرفته تا کنون حاصل کار و خرد جمعی است و به صورت انفرادی تهیه نشده است. با آرزوی توفیق الهی

 5. اردشیر ستاکه گفت:

  با سلام و تبریک حضور مردم فهیم ایران که بار دیگر با حضور حماسی خود موجب خلق شگفتی دیگری شدند که تمام معادلات جرم اندیشان و متحجرین را نقش بر آب نمود و امیدوارم این انتخاب موجب اعتلای کشور، نظام و همچنین موجب صیانت از صندوق بیمه شدگان با نصب مدیران پر توان و فارغ از جناح بندی های سیاسی و تصویب قوانینی که موجب تقویت صندوق و تحقق اهداف عالی سازمان بزرگ تامین اجتماعی گردد و از وضع قوانینی که مشابه بودجه سال ۹۲ میباشد جلوگیری گردد.افزایش تعهدات حمایتی بدون در نظر گرفتن بار مالی آن و انتقال این هزینه به صندوق و از طرفی حذف درآمدهای صندوق جلوگیری گردد و بر ریاست محترم جمهرر منتخب تکلیف است که به بیانیه فعالان تامین اجتماعی بها داده و بداند که هدف این دلسوختگان جز سرافرازی نظام جمهوری اسلامی نیست و داشتن تامین اجتماعی قوی کمک دولت خواهد بود و تلاش نماید این ضربات سهمگین ۸ سال گذشته را ضمن جبران نمودن مجددا جایگاه واقعی آن را در جهان به رخ کشاند در این میان از تمامی کسانی که بدون سهم خواهی قدمی را در این وادی بر می دارند از طرف خود و سیل عظیم بیمه شدگان مستمری بگیران و جامعه عظیم کارآفرینان و کارفرمایان تشکر مینمایم باشد تا خدای رحمان و رحیم یاور جناب آقای دکتر روحانی گردد و با انتخاب دولتی قوی پاسخکوی اعتماد ملت نجیب ایران عزیز گردد.

 6. کارمند گفت:

  جناب ستاکه سلام
  ببخشید من منظورتان را از مشکل بودجه سال ۹۲ متوجه نشدم. در ماده ۸۶ و ۸۸ و ۸۹ و ۹۱ و ۹۳ لایحه بودجه ۹۲ به سازمان تامین اجتماعی اشاره شده است کدام قسمتش برای سازمان ایجاد مشکل می نماید. ممنون می شوم توضیح دهید

 7. اردشیر ستاکه گفت:

  با سلام و تشکر از حساسیت جنابعالی نسبت به مسایل تامین اجتماعی.منظورم مصوباتی از قبیل پیشنهادات خانم ؟؟؟؟؟ در رابطه با پرداخت مستمری به بازماندگان متوفی زیر ده سال سابقه بوده گه در صحن علنی مجلس تصویب گردیده بود و بار مالی انهم از محل سازمان بود،

 8. محمدرضا ضیائی گفت:

  با سلام و سپاس از همه عزیزان.
  بسیار به جا و به حق است که تلاش می شود حقوق فراموش شده و بعضا پایمال شده سازمان عزیز تامین اجتماعی که بر عرق جبین و دستان پینه بسته اقشار زحمتکش جامعه و نیز تدبیر و همت همکاران پیش کسوت سازمان بنا گردیده ، در روز های آغازین دولت جدید مطرح و پی گیری می شود و یقینا با غیرت و همت همه فعالان تامین اجتماعی به ویژه بزرگانی چون جناب آقای حیدری عزیز ، به ثمر خواهد رسید. امید است دست در دست یکدیگر در سایه الطاف ایزد یکتا با حمایت دولت جدید ، آسیب های وارد شده در چند سال گذشته به سازمان را جبران نمائیم.

 9. طیاری گفت:

  با سلام و خسته نباشید.به نظز من ابتدا این اصلاح و تغییر نگرش باید از خود سازمان ودیدگاه مدیران شروع بشه.قطعا زمانی که نگاه کارشناسانه و استدلال حقوقی و قاونی جای خودش رو به حفظ جایگاه و میز مدیریت بده این سازمان هیچگاه به سر منزل مقصود نمی رسه.چه بسیار دیده شده مدیران و کارشناسانی که به خطرات و آسیبهای تصمیمات مدیران عالی سازمان واقف و آشنا بوده اند اما دم نیاوردند که مبادا جایگاه خود را از دست بدهند.به نظر من سازمان علاوه بر مدیرانی آگاه و کاربلد به انسانهایی دلسوز و معتقد به نگاه کارشناسانه نیازمند است

 10. آریایی صدر گفت:

  با درود و تشکر از زحمات دست اندرکاران این سایت ، بیانیه تهیه شده حاوی مطالب ارزنده ای می باشد که امیدوارم به آن توجه گردد ، هر چند که هیچیک از کاندیداها در مناظره ها از تاثیر گذاری تامین اجتماعی در جامعه که بسیار حائز اهمیت نیز می باشد سخنی به میان نیاورده و برنامه ای برای بهبود آن ارائه ندادند. از طرفی در بدنه مدیریتی و کارشناسی سازمان نیز در سنوات اخیر ریزش زیادی صورت گرفته و اکثر همکاران با تجربه و با تدبیر یا بازنشسته گردیده و یا بسیار بی انگیزه در انتظار بازنشستگی و خروج از سیستم می باشند ، لذا لازم است مدیران ارشد آتی سازمان ضمن ایجاد همدلی بین همکاران ( همانند زمان اجرای طرح ساماندهی سوابق بیمه شدگان ) با رویکرد ایجاد تغییرات اساسی در ارکان ، تشکیلات و فرایندهای کاری سازمان ، تامین اجتماعی را با استفاده از تمامی ظرفیتهای سخت افزاری و نرم افزاری به یکی از سرآمد ترین سازمانهای کشور تبدیل نمایند و مطمئناً همکاران عزیز سازمان نیز در راستای تحقق اهداف عالیه سازمان از هیچ کوششی دریغ نخواهند نمود.

 11. علی هاشمی نیا گفت:

  واقعا جای بسی خرسندی و شعف دارد که هنوز بعداز پشت سرگذاردن سختیهای بسیار زیاد در چند سال گذشته که هنوز هم ادامه دارد , کارکنان سازمان عرق و عشق به سازمان را در دل و روح خود پرورش داده و همه دغدغه سازمان را دارند امیدوارم با ایجاد تغییرات بنیادین شاهد پویایی گذشته سازمان باشیم و با استفاده از تجارب ارزنده ی افرادی چون جناب حیدری شاهد رشد روز به روز سازمان در جهات مختلف باشیم و یادمان نرود که کارکنان سازمان والاترین سرمایه اجتماعی آن میباشند .

 12. سعید ت گفت:

  اعتقاد من بر این است در این دنیا محال وجود ندارد . هر کاری را می توان از راهش و در مسیر درست انجام داد . کار نشدنی نداریم حتی مرگ را اگر بتوان تنها چیزی دانست که امکان جلوگیری ندارد این امکان وجود دارد که آنرا تا سالها عقب انداخت.
  برای سازمان یادگیرنده نیز ما راهی بس طولانی داریم و امید داریم به آن برسیم . اما با کدام سرمایه انسانی و مادی ؟ آیا ما متعهد واقعی به اهداف سازمان خودمان هستیم بدون چشمداشتی مادی؟ آیا همراه خواهیم بود حتی اگر منفعتی نصیب ما نشود؟ اصلا واقعا می خواهیم کار کنیم یا نه؟
  همه صفات خوب و بد در ما جمع است . آینده سازمان را افراد آن می سازند . اگر این افراد همراستا باشند دیگران سرتعظیم فرو خواهند آورد اگر ما بدنبال گروه بندی های جناحی خود باشیم چیزی بنام سازمان نخواهیم داشت و سازمان یادگیرنده پیش کش.
  تا من و ما نخواهیم امیدی به تغییر این سیستم وجود ندارد و میزان تاثیر ما بر سازمان نسبت به عوامل بیرونی بیش از ۵۰ درصد است . مشکل را در خودمان ببینیم.روزنه های هنوز وجود دارد. منافع تک تک ما در منافع جمع و جامعه باید دیده شود.

 13. م میرلوحی گفت:

  ازهمکارانی که درراه اندازی این سایت تلاش نموده اند سپاس گذاری کرده امیدوارم بتوانیم بابرنامه ریزی دقیق قدم مثبتی درجهت بهبودوضعیت همکاران وسازمان برداریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.