ویژگی مدیران بد

مطالب مرتبط

۳ دیدگاه‌

 1. همكار گفت:

  با تشکر. بنظر این حقیر در سازمان افراد داری سمتهای مدیریتی به دو گروه عمده تقسیم می شوند: بخشی از آنها افرادی هستند که استعداد و دانش مدیریتی (نه مدرک مدیریت) نداشته ولی به واسطه حمایتهای مقامات سازمانی و عمدتا فراسازمانی ، سمتهای مدیریتی را اشغال کرده اند. این افراد به غیر آسیب به منافع و منابع سازمانی و از بین بردن انگیزه کارکنان و تحمیل آسیب های روحی و روانی به پرسنل کار دیگری از ایشان ساخته نیست. این افراد اکثرا در سطوح عالی مدیریت قرار دارند.
  هر چقدر حامی قوی تر باشد شما پستهای بالاتری می توانید اشغال کنید. مثلا اگر دائی شما پست مهمی در یکی از وزارتخانه های حساس داشته باشد. نانتان برای همیشه در روغن است. شما اصلا مدیر زاده شده اید. خوش بحالتان.
  این گونه افراد با کمترین سوابق کار در سطوح عملیاتی و شعب خیلی سریع در سلسله مراتب سازمانی رشد می کنند و از این پست به پست دیگر دائما در حال پرواز هستند. اکثر این افراد در زمره مدیران بد هستند و سوهان روح زیردستانشان.
  اما مدیران خوب! یافت می نشوند یا به ندرت یافت می شوند.

 2. همکار گفت:

  بنده نیز با نظر همکار محترم موافقم مدیرکل استان ما (هم؟؟؟؟؟) هم از همین مدیران فرمایشی دوره آقای ذبیحی هستند و تمام افتخارشان هم این بود که خود ایشان آقا را معارفه کردند و بدین ترتیب دوران سلطنتشان آغاز شد. از اقدامات جسورانه ایشان می توان به انتصاب خواهر گرامیشان از پست کارشناس نامنویسی به مسئول امور مستمریها با سابقه نه چندان زیاد بلکه سابقه زمان پانچیستی دوره ساماندهی نام برد. چه می شود کرد کلا خانوادگی عشق به خدمت دارند آن هم درقسمتهای پر پول سازمان، حالا تخصص سابقه می خواهند چکار. تازه بنا بر شنیده هر چند وقت یکبار دست نمایندگان شهر را میگیرد میبرد سازمان مرکزی که تعریف و تمجیدش کنند و خواهان برقراری سلطنتش باشند. البته از خجالت آنها هم در می اید و هر چه فامیل و آشنا و … آنها را بدون آزمون و حتی شرایط استخدام بر سر کار می آورد. ما هم تماشا می کنیم و به این عوامل مخلص دست مریزاد می گوییم.

 3. همکار گفت:

  البته ای کاش دوست بزرگوارمان که این یادداشت را ارسال فرمودند یک اشاراتی هم به سابقه خود می کردن واینکه انتصاب خود ایشان از شایستگی شان شروع شد یا با لابی گری مدیرکل محترم وقت خرا؟؟؟؟؟ واینکه آیا خود را مدیر بد می دانند یا مدیرخوب؟ ما نسبت به عملکرد ایشان شناخت داریم ولیکن ای کاش ایشان از افتخارات مدیریتی خود در زمان ریاست شعبه ؟ مش؟؟ ودرحال حاضر ؟ مش؟؟ نیز یادداشتی ارسال نمایند. زیرا حقیر به عنوان مطالعه گر سطور فوق یاد مثل معروف رطب خورده کی منع رطب کند افتادم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.