پول پاشی خاص پول پاشی عام

مطالب مرتبط

۹ دیدگاه‌

 1. دکتر محمد پوستین دوز گفت:

  با سلام و احترام خدمت همه همکاران گرامی
  تشکر ویژه از جناب آقای حیدری که مثل همیشه حق مطلب را ادا نمودن.

 2. ابوالفضل رنجبر گفت:

  جناب آقای حیدری سلام علیکم
  از اینکه دفاع جانانه ای از حریم بیمه شدگان محترم و درمان سازمان تامین اجتماعی نمودید کمال تشکر و قدردانی دارم.
  همانگونه که مستحضرید درمان در سازمان تامین اجتماعی به ۲ بخش درمان مستقیم و درمان غیر مستقیم تقسیم شده است. دو سوم از منابع سازمان از ۹ درصد سهم درمان در بخش درمان غیر مستقیم هزینه می گردد و یک سوم آن در درمان مستقیم هزینه می گردد.
  داشتن هر دو بخش درمان مستقیم و غیرمستقیم با عث عدم تعادل در توزیع عادلانه درمان به بیمه شدگان محترم سازمان می گردد. بدین گونه که صرف نظر از تهران که آن هم دارای نقایصی می باشد درمان در مراکز ملکی به صورت جامع ارائه نمی شود و درمان غیر مستقیم هم یک عده ای از بیمه شدگان محترم که از تمکن بیشتری برخوردار می باشند با مراجعه به مراکز غیرطرف قرارداد و طرف قرارداد با دفاتر اسناد پزشکی، خدمات درمانی متنوع و متفاوتی را نسبت به درمان مستقیم دریافت می نمایند. از طرفی طرح تحول سلامت می خواهد خدمات درمانی به مردم را از طریق بیمارستان های دولتی توسعه بخشد و بیشتر پزشکان متخصص و فوق تخصص، مطب های خود را تعطیل نموده و در بیمارستان های دولتی مشغول فعالیت شده اند و از خدمات ضریب K استفاده می نمایند.
  با عنایت به اینکه سیاست دولت، ارائه خدمات درمانی به آحاد جامعه می باشد و برای اینکه حقوقی از بیمه شدگان محترم سازمان که جزء آحاد این مردم هستند تضییع نشود باید به دنبال یک استراتژی درمانی کلی در سطح کشور باشیم.
  داشتن هر دوبخش از عدالت درمانی به دور است چرا که هر دو درمان به صورت کامل ارائه نمی گردد. زمانی این سیاست ارائه درمانی مطلوب است که بسته جامع درمانی در هر دوبخش درمان مستقیم و غیر مستقیم وجود داشته باشد آنوقت حق تصمیم با بیمه شده می باشد که می خواهد از کدام سیستم درمانی استفاده نماید درمان مستقیم یا درمان غیرمستقیم؟ ولیکن با توجه به محدودیت منابع سازمان عملاً چنین امکانی وجود ندارد اما می تواند جزء اهداف بلند مدت سازمان قرار گیرد.
  اگر طرح تحول سلامت به درستی در کشور اجرایی گردد سازمان بایستی در استراتژی درمانی خود تغییرات بنیادی و اساسی را به اجرا درآورد.
  پیشنهاد می نمایم برای توزیع عادلانه درمان در سازمان تامین اجتماعی و در کل کشور، سازمان بابت مطالبات خود از دولت، درمان را از ید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خارج نماید و متولی کامل درمان در کشور گردد و وزارت بهداشت تنها هدف گذاری، برنامه ریزی و نظارت بر درمان را برعهده داشته باشد.
  بدین ترتیب صنعت درمان در کشور متولی پیدا می نماید و سازمان می تواند از طریق ارائه درمان در داخل و خارج از کشور محلی برای کسب درآمد برای خود ایجاد نماید.
  روی این پیشنهاد می توان کار کرد چرا که اصل ۴۴ قانون اساسی هم این اجازه رو داده است ولیکن به مطالعات بسیار گسترده ای نیاز دارد تا لوازم ایجاد و بقای آن را از طریق قوانین و مقررات جامع اجرایی نمود.
  امیدوارم مطلب مفیدی باشد و اگر نقصی دارد که حتماً هم دارد راهنمایی بفرمائید تا استفاده نمائیم.
  با تشکر از شما

 3. آگاهی... گفت:

  با سلام و احترام

  امیدوارم مصادف شدن این مطلب جناب آقای حیدری با ایام روز پزشک موجبات نگرانی پزشکان مخلص و زحمتکش سازمان و هر جان کشور را فراهم ننموده باشد. ایشان صرفا در خصوص صحبت های وزیر بهداشت (که برخلاف تمام دنیا پزشک هم هستند) ، شفاف سازی نمودند.
  اگر وزیر بهداشت ما هم به مثابه سایر جاهای دنیا پزشک نبود این تعصب صنفی را نداشت و منطقی تر فکر می کرد و آن فکر را بر زبان می راند…

  اما چند نکته :
  همانگونه که قانون اعداد بزرگ برای سازمانهای بیمه گر دارای مفاهیم زیادی است … برای اغیار نیز دارای مفاهیم غنی می باشد :
  آن یکی مغضوب عام و خاص است برای عملکرد بدش ، سازمان را (با بیش از ۵۰ % جمعیت کشور )جایگاهی برای تطهیر می یابد …
  آن یکی دیگر به دنبال مشهوریت و معروفیت است و نیاز به رای این اعداد بزرگ !!! دارد و گرفتار ومکروا ومکرالله والله خیرالماکرین می شود…
  وان یکی دارای یک صنف پرقدرت است و تا دوسال قبل از ترک دنیا با آنها تعامل دارد و القصه …

  خرج که از کیسه مهمان بود حاتم طایی شدن آسان بود…

  و این داستان همواره ادامه دارد…

 4. کاظم مرادی گفت:

  باسلام،
  استادحیدری عزیز: تاسازمان تامین اجتماعی کاملا بی پول ونابود ،ورشکست وباخاک یکسان نشودبعضی از دولتمردان ونمایندگان مجلس دست ازسرش برنخواهند داشت،باید منتظراتفاقات پیش رو بویژه انتخابات مجلس باشیم وسوءاستفاده ها و شعارهای تبلیغاتیه کاندیداهاکه به طور مثال برای یک شهر۱۵هزارنفری ساخت بیمارستان تامین اجتماعی طلب میکنند باشیم،حالا سی تی اسکن وام آرآی پیشکش….

 5. فریدون احسانی گفت:

  با سلام
  ضمن خسته نباشید خدمت کلیه همکاران سازمانی ضمن تشکر از جناب آقای حیدری باید عرض کنم که به نظر بنده سازمان هم در این زمینه مقصر می باشد و باید ضمن تعامل نسبت به اظهار نظر (در این خصوص و مطالب مفیدی که مرقوم فرمودید ) برای اعمال در طرح سلامت اقداماتی انجام می داد.

 6. آذرخرداد گفت:

  جناب حیدی سلام
  ممنون و تشکر از مطلب شما

 7. حسن زاده گفت:

  جناب حیدری ضمن تشکر از مطالبی که به درستی اشاره فرمودید آرزو می کنیم در کنار صراحت لهجه و نقدهای کارشناسانه حضرتعالی ،سایر مدیران ارشد سازمان نیز شجاعانه از حقوق سازمان وصاحبان اصلی آن در تمام حوزه ها دفاع نمایند.به امید حق
  یا علی مدد

 8. رضا اسلام زاده گفت:

  با سلام و تشکر از جناب آقای حیدری
  جانا سخن از زبان ما میگویی
  کاملا درست و بجا فرمودید که جناب وزیر آدرس غلط داده و تمام مشکلات درمانی کشور را به فعالترین بخش درمانی نسبت داده تا آنها را هم مثل بیمارستانهای منفعل وزارتخانه متبوعش نماید. البته با اظهار نظرهای ایشان طی دو سال گذشته میتوان فهمید که کارشناسی هایی که توسط افراد بعضا مغرض و بعضا نا آگاه صورت میگیرد تنها وظیفه جناب وزیر نقل قول های غیر کارشناسانه است.بطور مثال موضوع افزودن روغن پالم به لبنیات , بی ضرر بودن پارازیت , آمپولهای تزریقی چشمی که باعث نابینا شدن تعدادی از هموطنان گردید, و ……

 9. سامان افضلی گفت:

  جناب آقای دکتر حیدری

  سلام علیکم
  یادداشت شیوایی بود و این حاتم بخشیها از سوی مسئولین و متولیان امر در وزارت بهداشت موضوع جدیدی نیست و حتی باید منتظر بود و دید که با اجرای فاز جدید طرح تحول سلامت از مهر ماه سازمان وارد بحران جدیدی در حوزه درمان خواهد شد .
  موضوع دیگری که در صدر اخبار طی روزها و هفته های گذشته بود و باید بدان التفات نمود بحث نیروهای بازنشسته است که بر اساس مصوبه اخیر مجلس به جزء افراد مندرج در ماده ۷۵ قانون خدمات کشوری مابقی ظرف ۶۰ روز باید پستهای خود را ترک کنند ، در حال حاضر بخش کثیری از اعضاء هیئت مدیره شرکتهای زیرمجموعه شستا و حتی شرکتهایی که مستقیم زیر نظر سازمان هستند بازنشسته هستند که این موضوع می طلبد سازمان سریعا نسبت به جایگزینی افراد مستعد اقدام نماید تا پس از گذشت این مدت دچار معضل نشود،سوای شرکتهای سرمایه گذاری شرکتی ماموریتی نظیر خدمات ماشینی تامین که طی چند سال گذشته رنگ آرامش ندیده است مجددا باید مدیرعامل بازنشسته خود را برکنار و معزول ببیند به این امید که هیئت مدیره محترم سازمان یک تیم منسجم از خبرگان حوزه IT از درون و برون سازمان را مامور به انجام ” ماموریت غیر ممکن” ( شاید قسمت بیستم )نماید ، البته به نظر حقیر به خودی خود فضای خوبی برای تغییرات مناسب و منسجم در سطح شرکتهای تابعه سازمان به موجب مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی فراهم شده است که باید قدر آن را دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.