کارهایی که کرده‌ایم …

مطالب مرتبط

۴۳ دیدگاه‌

 1. محسن گفت:

  ضمن عرض تشکر و خدا قوت خدمت اقای زدا و همه همکارهای گرامی .همکارهای گرامی و ادمین محترم کسی ایمیل اقای زدا رو نداره؟
  mohsen.ghafari@gmail.com
  مرسی

 2. علیرضامختاری گفت:

  باسلام وعرض خسته نباشیدوتشکراززحمات جناب اقای زداوهمکاران گرامی درحوزه معاونت فنی ودرامدالبته باتوجه به امکانات وابزارهای موجوددرحوزه فناوری واطلاعات (IT)سازمان بایستی بسمتی حرکت کندتابعنوان سازمانی پاسخگوی بهنگام تلقی وازرضایت نسبی شرکاخودبرخوردارگردد

  • زدا گفت:

   جناب مختاری
   تقویت فضای سازنده در کنار شناخت بستر هاو موانع پیش رو میتواند مارا به هدف مشترکمان نزدیکتر کند . پیشنهادات عملیاتی شما در حوزه IT تحقیقا مورد بررسی کارشناسی قرار خواهد گرفت .
   از طریق MIS منتظر پیشنهادات شما هستم .

 3. سید حشمت اله حسینی گفت:

  جناب آقای زدا با سلام و سلام دیگر بخاطر همشهری بودن و سوم بخاطر سیاق مهاجرت و النهایه از خدمات ارزنده ای که به همت شما در جریان نهایی شدن است که در حقیقت آربرومداری سازمان معظمی که نیاز مند چنین تحولاتی است زیرا اگر مدعی باشیم که سازمان از انفجار اطلاعات و حرکت به سمت مکانیزاسیون و حذف روش و رفتارهایی که در شان امروز نیست بدون شک چنین تحولاتی مط لبد که بنظر می آید دیر هم شده و نیاز مند سرعت بخشیدن به تحقق چنیت آرمانی است من هرچند از روالهای سنتی موجود در سطح بسیار ناراضی و چه در زمان اشتغال و چه اکنون به یک دغدغه فکری و دلشمغولی و رنج از این اندوه عقب ماندگی سازمان از تکنیک و تکنولژی روز تبدیل شده در واقع با ابزار این خبر خوشحال کردید بهر حال اسندعی دارم که به نقاط ضعف موجود نیز کار کارشناسی شده و بسیاری از همکاران گرانقدری که زحمت می کشند و در دید نیستند آنهارا به این جرگه بیاورید چه بسا افکار و دیدگاهها در گنجهای پنهان گم شده وجو دارد که با بکار گیری خرد جمعی میتواند به تحول و به یادگاری فراموشی نشدنی بیانجامد هنوز تفاوتی بین همکارانی در فضاری بسیار نامناسب شعبه ۲۸ ،شهر ری و…با همکاری که در شعب ۲۵،۲۹،۲۲خدمت می کند وجود ندارد حتی یک مزایا محرومیت نظیر فضای شعبه ،عدم دسترسی به مترو ،بی آر تی و در نظر گرفته شود و همین موضوع به شعب سایر استانها که علیرغم آگاهی ذکری بمیان نمی آورم موفق باشید خدا قوت بدهد

  • محمد حسن زدا گفت:

   جناب حسینی عزیز
   اعمال سیاست های تشویقی در مجموعه سازمان و اتخاذ تدابیر حمایتی برای نیروی انسانی بواقع یک اصل است که امید وارم با بهینه سازی مکانیزم های پرداخت این مهم میسر گردد .
   انشالله استفاده از ظرفیتهای بالقوه دیتا سنتر؛ سازمان را به سمت سازمانی سیستم محور هدایت خواهد کرد .

 4. صادق گفت:

  جناب آقای زدای گرامی
  بسیار خوشحالم از اینکه اراده تغییر و حرکت به سمت بهبود را دارید و اگاهانه اطلاع رسانی می نماید. بر خود فرض میدانم ضنت قدردانی از اقدامات صورت پذیرفته چند مورد زیر را یادآور گردم:
  الف) همانطور که مستحضرید تعداد بیمه شدگان سازمان از ۷۱۶۱۸۶۵ نفر در سال ۱۳۸۳ به ۱۱۴۹۷۰۸۹ نفر در سال ۱۳۹۰ افزایش یافته یعنی ۱٫۶ برابر شده است و در همین ایام تعداد مستمری بگیران از ۹۵۷۰۵۳ نفر به ۱۷۲۶۴۵۷ نفر رسیده یعنی ۱٫۸ برابر شده است و درست در همین بازه زمانی رشد درآمدهای ناشی از حق بیمه ۳٫۷ برابر شده است. تا اینجای کار همه از این اعداد به عنوان کارنامه ای خوب یاد می نمایند. فارغ از اینکه در کنار رشد ۳٫۷ برابری درآمدهای ناشی از حق بیمه ، رشد ۵٫۷ برابری مصارف بیمه ای و رشد ۴٫۴ برابری مصارف درمانی نیز در همین دوره تجربه کرده ایم و متاسفانه در حال حاضر نیز نسبت تعهدات بلند مدت به درامد حق بیمه ۸۶ درصد می باشد. پس نتیجه انکه به جد باید برای روند رشد افزایش مصارف به منابع و عدم عنایت به مدیریت هزینه در سطح کلان و اجرائی فکری نمود و بخش محاسبات آکچوئری را تقویت و با تکنیک های آینده پژوهی راهکارهای بدیلی اندیشید.
  ب) در بخشی از فرمایش خود فرمودید فرایندها را بازنگری می فرمائید که بسیار شایسته است فقط توجه فرمائید در بازنگری جدید دو ویژگی شفافیت و عدم پیچیدگی در آن لحاظ شود.
  ج) فکر نکنم تعدد بخشنامه ها و دستورالعمل های پیچیده که ذاتا جزء ماهیت آنها نمی باشد، لازم و ضرور باشد و نیازمند بازنگری و اصلاح و البته توسط افرادی خبره و شایسته
  د) به اتاق فکر اشاره فرمودید. درود بر شما. امیدوارم در این اتاق ها مبنا محاسبات بیمه ای آینده نگر باشد.
  ه) اما آنچه هم اکنون و پس از استقرار تدبیر لازم است به ان توجه شود ایجاد سازو کارهائی دقیق برای نظام نظارتی معاونت فنی درآمد می باشد تا ضمن اطمینان از اجرای تصمیمات از استمرار و صحیح اجرا شدن آن اطلاع حاصل نمائید.
  و) در پایان ضمن پوزش از تصدیع اوقات باید بگویم معاونت فنی درآمد باید یک معاونت تخصصی غیر سیاسی باشد و وای بحال آن روزی که ماوای سیاسیونی گردد که قواعد علمی بیمه ای را با بده بستانهای سیاسی آلوده نمایند. پس پرهیز نمائیم از این خط قرمز
  امیدوارم موفق باشید و حال که نظام پیشنهادات سازمان علیرغم داشتن کارشناسان متخصص دلسوز درگیر لختی و خواب زمستانی است، خود با درایت و ایجاد مکانیسم های نوین مبتنی بر فناوری اطلاعات پیشنهادات خلاقانه و نوآورانه همکارانتان در سراسر کشور را دریافت نمائید و با تجزیه و تحلیل آن موفق تر از گذشته عمل نمائید.
  در پناه حق باشید

  • محمد حسن زدا گفت:

   جناب صادق
   از حسن نظر جنابعالی به این حقیر ممنونم
   قطعا پیشنهادات و نظرات شما که از پیشکسوتان دلسوزو السابقون سازمان هستید ؛ مورد مداقه قرار خواهد گرفت .

 5. مجتبی رضوانی گفت:

  با سلام واحترام خدمت برادر ارجمند جناب آقا ی زدا
  ارائه عملکرد خوبی بود و واقعا نشان دهنده پویایی وسرزندگی حوزه ی تحت مدیریت شماست.
  امید آنکه همواره موفق باشید.

  • محمد حسن زدا گفت:

   آقای رضوانی سلام
   انرژی مثبت شما باعث غرور بنده و همکارانم است . امیدوارم با همکاری شفاف و مستمر سایر همکاران ستادی و اجرایی ؛ شاهد سربلندی سازمان و اعتماد سازی در بین جامعه هدف باشیم.
   انشالله

 6. هاشمی گفت:

  جناب آقای زدا
  از وفاق و استفاده از توان کارشناسی گفتید. میشه بفرمایید چرا …

  • admin گفت:

   آقا یا خانم هاشمی
   با سلام، با توجه به اشاره شما با نام افراد در دیدگاه تان، از درج کامل آن معذور و نظر شما از طریق ایمیل برای نویسنده این یادداشت (آقای زدا) ارسال شد.
   با آرزوی توفیق
   تامین پرس

 7. مسعود هاشمی گفت:

  با سلام
  خدمت استاد ارجمند عرض کنم ۹۰% مطالبی که به عنوان کارهای صورت گرفته معاونت فنی و در آمد گفته شد بایستی در معاونت مکانیزه یا بهتر عرض کنم در دفتر راهبری ویا شرکت خدمات ماشینی بعنوان کارنامه کاری بیان شود موضوعیت دارد ولی توجه آن معاونت را به پرونده های حسابرسی قابل رسیدگی در موسسه حسابرسی-وضعیت هیات تجدید نظر که کوهی از پرونده های رسیدگی نشده موجود است-وقتهای رسیدگی طولانی هیاتهای بدوی شعب -وضعیت آموزش کارکنان در واحد های در آمد و بیمه ای -اجرای سیاست های محاسبات بیمه ای اکچواری – توجه به فرارهای بیمه ای (هم ریالی و هم تعدادی) شرکتها و صنوف -موضعیت بیمه شدگانی که در تولید خدمات نقش دارند ولی راهکاری برای آنها پیش بینی نشده است(پیکهای موتوری روزانه-تحویل غذاها در شبها توسط موتوریها)-وضعیت معیشتی مستمریبگیران- مغایرتهای تصمیم گیری در شعب در مورد یک موضوع یگسان و….
  فکر میکنم اینها مختصری از مسائل آن معاونت میباشد
  برای حضرتعالی آرزوی موفقیت و بهروزی دارم

  • محمد حسن زدا گفت:

   عرض ارادت خدمت جناب هاشمی
   اذ عان دارید حضور سازمـــان در حـــــوزه فن آوریهای نوین یک ضرورت است که بایستی در تمام واحد های سازمان نهادینه شود . بنظرم هر واحد اجرایی در سطح سازمـــان می تواند به این تغییر رویــــــکرد کمک کند پیشنهادات شما حتما با تحلیل واقعیتهای موجود بررسی خواهد شد .

 8. سعید تاجیک گفت:

  با سلام و عرض و ادب و احترام
  ممنون از تمامی دست اندرکاران نظام تامین اجتماعی

  سازمان تامین اجتماعی علیرغم صغر سنی در اوان جوانی پیر شده است . بعضی از نشانه های پیری آن در سطور نظرات دوستان درج شده است . برای جلوگیری از فرتوتی و پیری بیشتر نیاز به اصلاحات اساسی و بنیادی فراوانی داریم .
  برای پاسخگویی به شهروندان آگاه امروزین که از جزء جزء حقوق خود آگاه و مطلع هستند و مستمر در حال مقایسه وضعیت و شرایط خود هستند ، نیاز و ضرورت اصلاحات و تغییرات بنیادین بسیار محسوس و ملموس می باشد. اما در نهایت منافع بلند مدت آن شامل آیندگانی می گردد که می بایستی این رویه را بهبود ببخشند.
  دیر شروع کردن هر گونه تغییر و اصلاحاتی بهتر از هرگز شروع نکردن می باشد ، چرا که شناخت نیاز و ضرورت تغییر از تدبیر و تفکر نشات می گیرد و عملیاتی نمودن آن نشانه شجاعت است .
  با امید به استمرار اصلاحات ، خدا قوت ما را در تمامی سطوح سازمان و در هر منطقه جغرافیایی و با تمامی کمبودها پذیرا باشید.
  باقی بقای دوستان

  • محمد حسن زدا گفت:

   جناب تاجیک
   تایید خواهید فرمود که بدنه کارشناسی سازمان بایستی از سطحی نگری و شعار زدگی فاصله بگیرد و همانگونه که اشاره کردید با تصحیح وضع موجود وحرکت به سمت مطلوب بدنبال تامین منافع مشترک ذینفعان خود باشد .
   منتظر پیشنهادات عملیاتی و اجرایی شما هستم

 9. مهدی توکل - اصفهان گفت:

  جناب آقای زدا ضمن تشکر از زحمات کلیه همکاران با توجه به موارد مورد اشاره جنابعالی به نظر میرسد که شما خرد جمعی را در سطح سازمان مرکزی محدود نموده اید که لازم است از نظرات کارشناسی در واحدهای اجرائی که مستقیما با چالشهای سازمان مواجه هستند استفاده نمائید ضمن اینکه این تفکر میبایست به مراکز استانها نیز تسری پیدا نماید امیدواریم. اما مسائل مبتلا به:
  ۱- سازمان تامین اجتمائی در مقایسه برخی موسسات دیگر نظیر بانکها علیرغم هزینه بسیار در حوزه فناوری فاصله بسیاری با شرایط مطلوب دارد. مثلا در مورد صدور و تامین اعتبار دفترجه های درمانی با قطعی های مکرر و طولانی سایت مواجه هستیم.
  ۲- در سالیان اخیر قوانین متعددی در بخش بیمه خاص تصویب و اجرائی شده که هدف گسترش پوشش بیمه ای بوده ولیکن عملا اختیار سازمان به نهادهای برون سازمانی نظیر شرکت تعاونیهای فرش بازرگانی – سازمان فنی حرفه ای و سایر دستگاهها داده شده و سازمان هیچ گونه نظارتی بر این نوع بیمه نداشته و افراد زیادی که در این مشاغل اشتغال نداشته زیر پوشش قرار گرفته و موجب افزایش هزینه سازمان میگردد.
  ۳- در بخش تعهدات بلند مدت با رشد شتابان مستمری بگیران مواجه هستیم. و جالب اینکه درصد بالائی که با شرایط عادی و حتی پیش از موعد مشاغل سخت وزیان آور بازنشسته شده اند کماکان در همان مشاغل شاغل بوده و هیچ قانون محکمی جهت برخورد با ایشان وجود ندارد.
  ۴- شاهد افزایش دخالت برخی نمایندگان محترم مجلس در امور داخلی سازمان نظیر ارتقا و انتصاب کارکنان هستیم که این امر موجب شده چنانچه انتصابی بر اساس شایستگی و به دور از برخی حب و بغض ها و باندبازی ها بخواهد انجام گیرد از مسیر صحیح خارج گردد
  ۵- در سالیان اخیر به نیروی انسانی کمتر توجه گردیده و نگاه کارشناسی به حاشیه رفته است.
  ۶- بدنبال طرح مسائل مالی مدیریت قبلی در سطح رسانه شاهد کاهش چشمگیر اعتماد بیمه شده گان و کارفرمایان به سازمان هستیم که میبایست برای آن تدبیری اندیشید.

  • محمدرضا معماری گفت:

   با سلام وعرض ارادت خدمت جناب آقای توکل
   سازمان به دلیل هرم بلندسازمانی خود هرگز نتوانسته نظرات کسانی را که در اجرا دخیل هستند به بالای هرم برساند ومتاسفانه با وجود داشتن نیروی انسانی توانمند درسطوح اجرایی از خرد جمعی آنها کمتر استفاده گردیده است واین مشکل را در صدور برخی دستورالعملهایی میتوان دید که مشخص است نویسنده ان در بحث اجرا درگیر نیست

  • محمد حسن زدا گفت:

   جناب توکل
   سازمان بایستی با تعقل ، دور اندیشی و ثبات رای در تصمیمات بدنبال حفظ منافع بیمه شدگان و مستمری بگیران خود باشد که امید وارم در سایه بهره مندی از نقطه نظرات همکاران این مهم تحقق یابد .
   ضمنا از طریق سیستم MIS منتظر سایر پیشنهادات در حوزه تخصصی خودتان و شناخت خلاء های موجود و ارائه راهکارهای پیشنهادی آن هستم .

 10. سولماز گفت:

  اقای زدا
  سلام
  از شما و مدیرعامل محترم سازمان به خاطر زحماتی که کشیدید تشکر می کنیم و امیدوارم این نوع از ارائه گزارشات برای همیشه تداوم داشته باشد. چون سبب افزایش اعتماد مردم و کارکنان به مدیران سازمان خواهد شد.امیدواریم در بخش درمان هم تحولات شروع بشه، به خصوص در اداره کل درمان استان تهران که واقعا نیاز به دمیدن یک روح تازه داره.
  یاحق

 11. حمید زادمهر گفت:

  وباسلام و خسته نباشید .همواره برای این همت والا آرزوی موفقیت دارم.جناب آقای زدا یکی ازمهمترین مصارفی که در سازمان هزینه بسیاری بر دوش سازمان قرارداده استفاده بیش از حد کاغذ و مکاتبات کاغذی است با توجه به برون سپاری و هم چنین مکانیزه نمودن امور می توان با کم کردن استفاده از کاغذ هزینه هارا کاهش داد .هزینه هایی که هم موجب هدر رفتن نیروی انسانی و هدر رفتن زمان و هدر رفتن سرمایه سازمان است.استفاده از سیستم مکانیزه برای هماهنگی بین مراکز درمانی ومراکز بیمه ای سازمان بسیار دراین امر موثر خواهد بود.چرا هنوز درسازمانی که اولین کامپیوتر در ایران در ان وارد گردیده است باید روند قدیمی و سنتی امور دیده شود،می توان با استفاده از سیتم اتوماسیون و حذف کاغذ هزینه بسیار زیادی را کاهش داد.نمونه بعدی دفترچه های درمانی کاغذی است آیا نمی توان کارت سلامت را ی نمونه کامل در نظر گرفته یا همچنان بایدبه آن بعنوان یک طرح متوقف شده نگاه کرد.بنظر من اگر نواقصی دارد میتوان آنرا تصحیح کرد . دفترچه درمانی را تبدیل بیک سند مکانیزه معتبر کرد.مگر مردم عزیز ایران چگونه بسوی استفاده از عابر بانک ها سوق داده شده اند و در این سازمان با چنین قدمت باید سریعتر باین فکر بود تا کاهش هزینه ها و از آن طرف ارائه خدمات بهتر وشایسته تر به بیمه شدگان عزیز صورت گیرد .
  بنده در مقامی نبودم که در محضر بزرگان و حضرتعالی ارائه دیدگاه ونظر داشته باشم همواره خودم را بعنوان خدمتگزار کوچک این سازمان می دانم .امیددارم سازمان م به جایگاه واقعی خود برسد
  و بهترین خدمات را به جامعه کارگری وبیمه شدگان ارائه نماید تا موجب افتخارمان گردد. باتشکر.

  • محمد حسن زدا گفت:

   جناب زادمهر
   سلام ارادت بنده را پذیرا باشید
   در مورد حذف کاغذ و انجام امور اداری بصورت ماشینی اقدامات خوبی در دست اقدام است که انشالله بمحض حصول نتیجه مراتب اعلام خواهد شد

 12. محمدرضا معماری گفت:

  با سلام واحترام
  ضمن تشکر قدردانی اززحمات معاونت محترم فنی درامد موارد کارت سلامت و نیز سرعت پایین خدمات بین شعب بسیار با اهمیت هستند ولی درحال فراموش شدند که امیدوارم اهتمام جدی در این زمینه صورت گیرد ضمنا درخصوص اطاق فکر تا بحال نظرخواهی از شعب ذر هیچ زمینه ای نشده لا اقل در محدوده شعبه من! باز هم از زحمات جناب اقای زدا ومجموعه تحت پوشش کمال تشکر را دارم

 13. مهدیزاده اردبیلی گفت:

  با سلام و خسته نباشید وتقدیر و قدردانی از تلاش‌های آقای زدا و دیگر همکاران گرامی
  لازم به یادآوری نیست که با توجه به پیشگام بودن سازمان در امور دولت الکترونیک و الکترونیکی ساختن امور، هر هزینه‌ای در این خصوص در آینده مفافع بیشتری برای سازمان، بیمه شدگان و کارکنان خواهد داشت، لذا به عنوان مسئول فرابری یکی از شعبات سازمان به جهت کمک و تسریع این روند از شما سپاسگذارم.
  اما یک نکته در مورد لیست‌های اینترنتی و آن اینکه هنوز هم همکاران واحدهای ذیربط سازمانی در داخل شعبات با رعب و وحشت بالا رفتن ازدهام کاری به این قضیه نگاه کرده و تلاشی به عکسی در جهت ترغیب کارفرمایان دارند و در واحدهای برون سازمانی نظیر کارگزاریها این امر از جنبه پایین آمدن درآمدهایشان محسوس‌تر است که این خود به عینه سبب پایین بودن بازده لیست‌های اینترنتی شده است که با وجود تلاش همکاران فرابری، کماکان روند رشد ترغیب کارفرمایان به ارائه لیست‌های اینترنتی به کندی صورت می‌پذیرد.

  • محمد حسن زدا گفت:

   آقای مهدیزاده گرامی
   پیشگام بودن سازمان درعرصه خدمات الکترونیک نیاز به همت وتلاش تمامی همکاران در سازمان دارد و نبایستی با ترس و تردید به این مقوله نگاه کرد .
   امید وارم نگرش ضرورت IT دربین همکاران سازمان فراگیر شود .

 14. تیکان گفت:

  باسمه تعالی
  باسلام وارادت خدمت جناب آقای زدا
  بدون مقدمه عرض مینمایم کارهایی راکه قراراست درآینده انجام شودوفعلادرمرحله آزمایش وخطامیباشد رابحساب <> گذاشته اید نمیدانم شما هنوزبذر رانچیده درحال درو کردن چه چیزی هستید؟
  ب خواهشمنداست به افعال کلمات زیر دقت فرمایید:
  ۱- انشاا… درآینده تما م شعب به دریافت لیست اینترنتی مجهز میشوند.
  ۲-پرونده الکترونیک کلید خورده است .
  ۳- ابلاغ الکترونیک درحال آزمایش میباشد.
  ۴- تسهیل درضوابط بیمه اختیاری وحرف ومشاغل موردبررسی قرارگرفته اماعملا…
  ۵- برون سپاری فعالیتها اخذودرحال انجام میباشد.
  ۶- تعمیم وگسترش پوششهای جدیدپیش بینی شده است .
  دقت فرمایید همه به آینده موکول گردیده وحال اگر امیدوارباشیم که اتاق فکرتشکیل شده به سرنوشت اتاق فکر سابق دچارنشودودیدارچهره به چهره بانمایندگان مجلس فقط درخصوص عزل ونصب کارکنان نباشد . نتیجه میگیریم آرزو برجوانان عیب نیست .

  • محمدرضا معماری گفت:

   باسلام به نظرم موجی ازدید منفی را بروز داده اید آیا به نطر شما اگر فردی تصمیم به انجام کارهای بزرگی دارد که سالها پیش میبایست در سازمان انجام می شد اینگونه بایداز وی حمایت کردآیا این امور با کمک تک تک همکاران صورت نمیگیرد؟

  • محمد حسن زدا گفت:

   تیکان عزیز سلام

   مرحوم قیصر امین پور میگه :

   این حنجره این باغ صدا را نفروشید
   این پنجره این خاطره‌ها را نفروشید

   در شهر شما باری اگر عشق فروشی است
   هم غیرت آبادی ما را نفروشید

   تنها، به‌خدا، دلخوشی ما به دل ماست
   صندوقچه راز خدا را نفروشید

   سرمایه دل نیست بجز آه و بجز اشک
   پس دست‌کم این آب و هوا را نفروشید

 15. مهناز گفت:

  سلام آقای زدا
  امیدوارم این مطلب در شرح وظایف شما بگنجد؛ یا حداقل پیام مرا به همکاران مربوطه برسانید، البته اگر فکر نمی کنید که ممکن است برایتان دردسر ساز باشد، چرا که برقراری ارتباط الکترونیکی با شما آسان تر است. حدود ۵ یا ۶ سال پیش طی فراخوان آزمونی جهت کارگزاری برگزار شد. ….

  • admin گفت:

   همکار گرامی
   پیام و انتقاد شما برای یکی از مسئولین ذیربط ارسال گردید.
   امیدواریم پاسخ قانع کننده ای را به شما اعلام نمایند.
   با تشکر از اعتماد شما، تامین پرس

  • سعید تاجیک گفت:

   سرکار خانم مهناز
   با سلام و احترام
   ۱-بدلیل نیاز شدید استان خوزستان به کارگزاری در سفری که مدیرعامل محترم سازمان تامین اجتماعی به آن استان داشتند قول مساعد راه اندازی کارگزاری های این استان ظرف یک ماه داده شد که سرعت عمل همکاران در برگزاری مصاحبه باعث برقراری تماس از سریعترین روش های ممکن با تمامی متقاضیان به صورت یکسان گردید.
   ۲-تمامی اطلاعات لازم برای آزمون کتبی و مصاحبه قبلا طی یک لوح فشرده (CD) در سال ۱۳۸۷ به متقاضیان ارائه گردید و محتوی آزمون کتبی و مصاحبه در خصوص اطلاعات سازمانی از محتویات آن بود و سایر سئوالات مصاحبه نیز بیشتر به رفتار و منش اداری و شناخت نحوه تعامل با مخاطبین مرتبط بود.
   ۳- برای جلوگیری از هر گونه سوء تعبیر و سوء تفاهم و جلوگیری از تک رایی شدن نتایج همانگونه که در روز مصاحبه ملاحظه و مشاهده فرمودید تعداد زیادی از افراد گزینش شده از واحدهای مختلف و متعدد سازمان نسبت به انجام مصاحبه اقدام نمودند.
   ۴- نتیجه نهایی از جمع آزمون کتبی و مصاحبه استخراج می گردد و تمامی مستندات آن نگهداری و حفظ می گردد.

   ۵- دلیل تاخیر در اعلام نتیجه از طریق اداره کل محترم استان خوزستان حاکم بودن سلسله مراتب اداری در سازمان تامین اجتماعی می باشد چرا که پس از جمع بندی نتایج ، مراتب طی مکاتبه اداری جهت استان ارسال و استان نیز مراتب را به نحو مقتضی به اطلاع متقاضیان اعلام خواهد کرد.

   علی ایحال ضمن سپاس از شما که خواهان همکاری با سازمان معظم تامین اجتماعی در قالب کارگزاری بوده اید به استحضار می رساند که تمامی فرایند برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه در کمال صحت و سلامت صورت گرفته و اگر مقرر بود که انتخاب اصلح و گزینشی صورت نگیرد که در این ۵ سال گذشته که با شما تماس نگرفته بودند منبعد نیز با شما تماسی حاصل نمی شد فلذا کوچکترین شائبه ای به ذهن شما در این خصوص خطور نکند.
   موفق و پایدار باشید.

 16. آذرخرداد (روزنامه نگار ) گفت:

  برادر و دوست گرامی جناب اقای زدا با سلام و عرض ارادت
  از اینکه همت کرده و اقدام به اطلاع رسانی در حوزه معاونت فنی و درامد نموده اید خوشحالم – البته باید به دوستانی که خواننده این سطور هستند این نکته را گوشزد کنم که بیش از ۱۳ طرح و برنامه در معاونت فنی و درآمد در حال پیگیری است که در صورت تحقق آنها می توان ادعا کرد در سازمان تأمین اجتماعی انقلابی در حوزه خدمت رسانی الکترونیکی به وقوع خواهد پیوست . البته با حضور فرهیختگانی چون آقای زدا امیدواریم که در آینده نزدیک شاهد بکارگیری سایر اندیشمندان و کارشناسان زبده در تمام سطوح ستادی و اجرایی این سازمان مردم نهاد باشیم .
  جناب آقای زدا من هم با حضرتعالی بر این موضوع هم رایی هستم که افزایش فضای همدلی در مجموع باعث هم افزایی عملکردها در این سازمان می شود اما انتظار این است که سرعت تغییرات کمی افزایش یابد ، متأسفانه سازمان تأمین اجتماعی از چند بیماری ساختاری رنج می برد که یکی از مهمترین آنها عقب ماندگی در حوزه انفورماتیک و بهره گیرگی از شیوه های الکترونیکی به منظور کاهش مشکلات ۳۸ میلیون نفر مخاطب این سازمان است . برخورداری از جسارت و استفاده از توان و تخصص متخصصان برای ساختن سازمانی مبتنی بر دانش لازمه برنامه های آتی شما ست . امیدوارم در سایه اقدامات افرادی چون شما شاهد رشد و شکوفایی پهنه خدمت رسانی به منظور تحقق سازمانی دانش مدار و بدور از سیاست زدگی باشیم .

  • محمد حسن زدا گفت:

   جناب آذر خرداد
   از اظهار لطفتون ممنونم ؛ موافق نظر شما هستم که تسریع در تغییرات مکانیزه لازمه سازمانی همچون تامین اجتماعی است ؛ ولی علاوه بر معاونت فنی و درآمد واحدهای دیگری مانند دفتر راهبری – شرکت خدمات ماشینی تامین و ….. نیز در این تغییر روند سهیم هستند .
   امید آن دارم که این هم راستایی بزودی تحقق یابد .

 17. بسمه تعالی
  عزیز ارجمند جناب اقای زدا
  بنده از فعالین حوزه سلامت و خبر و رسانه هستم. کارهای انجام شده شما را دفعتا مطالعه کردم و از صمیم قلبم از شما و کلیه همکاران عزیز حوزه معاونت فنی و درامد قدردانی می کنم. بدون هیچ تردیدی امروز هر عملکرد مثبتی از سوی شما و همکاران عزیز ما برای ما کارکنان سازمان تامین اجتماعی دو حسن را خواهد داشت: نخست اینکه بر نگرش غلطی که سالهای سال بر مدیریت کلان کشور حاکم بوده و همواره ما را افرادی یتیم و نیازمند قیمی بیرون از سازمان می دانستند خط بطلان خواهد کشید و دوم اینکه افکار عمومی خواهند دریافت که در شرایط کنونی برنامه ای مدون در دست اجراست. امیدوارم که جناب اقای نوربخش نیز اگرچه مشغله فراوانی دارند اما به این دیپلماسی عمومی بپیوندند و هر از چندگاهی به درد و دلهای همکاران دلسوز ما پاسخ بدهند حتی در حد خسته نباشیدو یا یک پیام امیدوارانه. امیدوارم سازمان تامین اجتماعی را به نحوی مدیریت و هدایت کنید که پیام نقد و انتقاد خریداران بیشتری پیدا کند.
  از خداوند منان توفیق روزافزون همه شما خوبان را خواهانم.

 18. اقای معماری
  این دوستمون شاید کمی از وعده و وعیدهای گذشتگان ایینه ای به دست گرفته و با این دید درست می فرمایند. امیدوارم تلاش اقای زدا برای اثبات و انجام برنامه هایی که فرمودند دو چندان شود. من این گفتمان را به فال نیک می گیرم و برای مدیران سازمان لازم می دانم. البته مطمئن هستم که همه ما مثل تماشاگران مشتاق برای پیروزی مدیران سازمانی خودمان منتظر نشسته ایم و مطمئنا باخت آنها را نمی خواهیم چون برای ما حتی اگر مخالف انها باشیم نیز سرتا پا باخت خواهد بود لطفا زودرنجی را کنار بگزارید و اجازه بدهید دوستان و همکاران ما با جسارت تمام نقد کنند. سیاستهای سایت تامین پرس هم اگرچه بعضا به نظر می رسد کنترل شده است اما اینکه مدیران سازمان وقت می گزارند و پاسخ می دهند می تواند اینده خوبی را برای ساختن یک فرهنگ بالا و منحصر به فرد را در سازمان در مضوع ارتباط میان کارکنان و مدیران نهادینه کند.

 19. همکار سازمان گفت:

  جناب آقای زدا
  از زحمات و تلاشهای بی شائبه جنابعالی و همکاران گرامیتان نهایت تشکر را دارم. و لازم میدانم یادآوری نمایم که بیش از ۹۰% طرحهای شما بر مبنای مکانیزاسیون می باشد. آیا می توان با کارشناسی افرادی که به تازگی از پشت میز دانشگاهها و منازلشان بدون هیچ اطلاعی از روند کاری سازمان تامین اجتماعی وارد دفتر ؟؟؟ شده اند به سمت بهینه سازی مکانیزاسیون سازمان پیش رفت؟ این دفتر به هیچ عنوان از نیروهای کارآمد بیمه ای و درمانی به صورت دائمی استفاده ننموده و کارشناسان مقیم نیز اکثرا یا اصلا در حوزه فعالیت خود کار اجرایی ننموده اند و اطلاعی از صف ندارند و یا تازه از اتوبوس پیاده شده اند لطفا در تشکیلات دفتر ؟؟؟ بازنگری فرمایید.

  • محمد حسن زدا گفت:

   همکار محترم
   استفاده از تمام ظرفیتهای موجود سازمان ؛ ضامن رشد و بالندگی خواهد بود اعتقاد دارم پیوند مستحکم بین تجربه تخصصی و دانش اکادمیک میتواند به فضای خدمت رسانی کمک کند .

 20. محمدرضا عیوق گفت:

  با سلام و تشکر از جناب آقای زدا. بنده از همکاران بازنشسته قدیمی هستم که آخرین سمتم مدیر کل آمار و مطالعات بود و از سال ۶۶ تا کنون به انحاء مختلف با سازمان در ارتباط بوده ام .این توضیحات به جهت مطالبی است که عرض میکنم.
  اول- کارهایی که با مدیریت شماانجام شده ارزنده و قابل تقدیر است .
  دوم- تبادل اطلاعاتی که در این سایت امکان آن فراهم شده فرصت بسیار خوبی فراهم آورده تا آطاق فکری که به آن اشاره فرمودید بدینوسیله کامل تر شود.
  سوم- در نظراتی که ابراز شده نکات جالب و اساسی وجود دارد که قابل توجه میباشد از جمله موضوع محاسبات بیمه یا (آکچواریا) کاری که در سازمان به بوته فراموشی سپرده شده است. غافل از اینکه اساس و شالوده هر سازمان بیمه ای متکی به محاسبات بیمه ای آن است.
  سازمان با چه نرخ حق بیمه ای از کارفرمایان حق بیمه مطالبه میکند؟ آیا این نرخ مناسب وضعیت فعلی است؟
  سازمان با سرمایه گزاری اندوخته های خود انتظار سود با چه نرخی را دارد؟
  آیا تااکنون در سازمان تبصره ۳ ماده ۲۸ قانون تامین اجتماعی صورت اجرایی پیدا کرده است؟
  نیازهای اجرای محاسبات بیمه ای چیست؟
  این موضوع را یک بار در محضر جناب مهندس ضیایی مدیر عامل وقت سازمان در سالن نگین عنوان کردم.ایشان در جواب فرمودند شما وقتی سرکار بودید چرا این کارها را انجام ندادید!
  هدایت و سیاست گزاری در هر سازمانی در مسیر اهداف پیش بینی شده آن توسط مسئولین عالی رتبه آن سازمان صورت میپذیرد. متاسفانه در سازمان از ابتدا تا کنون بجز تنی چند که شاید از سه نفر تجاوز ننماید بقیه مدیر عامل ها فاقد نگرش بیمه ای بودند و بهمین جهت به تذکرات کارشناسان و مدیران میانی توجهی نمی شد.
  در این دوره خوشبختانه هم مدیر عامل محترم و هم احدی از اعضاء هیات مدیره جناب حیدری به موضوع فوق واقف هستند و با وجود مدیرانی چون حضرتعالی امید دارم توجه و اجرای محاسبات بیمه در سازمان تحقق یابد.
  اساس کار محاسبات بیمه وجود نظام حسابهای انفرادی است که با توجه به پیشرفت روزافزون فناوری اطلاعات در سازمان، تشکیل و راه اندازی آن محدودیتی ندارد و با دعوت از کارشناسان محاسبات بیمه اعم از شاغل و بازنشسته و فارغ التحصیلان این رشته میتوان فعالیت آنرا تحقق بخشید.
  چهارم- سیستم بازرسی از کارگاه ها یک سیستم سنتی قدیمی است که با توجه به تغییرات اساسی در روشهای اجرایی، هیچگونه تغییری در آن بوجود نیامده و نیازمند بازبینی بنیادی است. من خودم بین سالهای ۱۳۵۰ تا ۵۳ بازرس کارگاه ها در شعبه ۸ تهران بودم. اعتقاد داشتم و دارم که بازرس کارگاه نماینده سازمان میباشد که به کارگاه ها (بطور اعم) وارد میشود و کارفرما و پرسنل آن کارگاه شاءن و شخصیا ت سازمان را از رفتار بازرس کارگاه ارزیابی مینمایند از اینرو سازمان در انتخاب افراد برای این سمت لازم است شاخص های خاصی را تعریف و به مورد اجرا گذارد و قبل از شروع بکار آموزش های لازم داده شود.
  اما آیا اساسا” با توجه به شرایط امروز نیازی به اعزام بازرس به کارگاهها وجود د ارد؟ بنده طرحی دارم که در صورت تمایل مسئولین سازمان آمادگی دارم آنرا تقدیم و توضیحات لازم مبنی بر حذف سیستم بازرسی از کارگاهها ارایه نمایم.
  پنجم- دفترچه درمان و حذف آن از موضوعاتی بود که در سال ۱۳۷۴ در موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی توسط اینجانب مورد بررسی قرار گرفت که درصورت اجرایی شدن این موضوع بخش صدور و تمدید دفترچه و تامین اعتبار از شعب سازمان برچیده میشود و از بسیاری سوء استفاده ها نیز جلوگیری بعمل خواهد آمد که با عنایت به روزآمد شدن فناوری اطلاعات قابل اجرا است.
  موفق و پیروز باشید.

  • محمد حسن زدا گفت:

   خدمت جناب آقای عیوق عرض ارادت دارم
   موافق برخی از نظرات شما هستم ؛ نیاز امروز سازمان اصلاحات پارامتر یک است که این مهم با کارشناسی دقیق و صد البته محاسبا ت آکچواری و همدلی بین سایر قوا جهت تصویب آن قوانین میسور است .

 21. عباس اورنگ گفت:

  جناب آقای زدا
  دوست ، استاد و سرور گرامیم
  سلام علیکم
  حضور محترم تقدیم دارم که مستحضرید سازمان تامین اجتماعی از بسیاری از اهرم های که دراختیار دارد همواره یا استفاده موثری ننموده و یا اینکه در برخی موارد با سوء استفاده از اختیارات باعث بدبینی و بدگمانی شرکای اجتماعی خود و در مجموع جامعه شده است.
  یکی از این مکانیزم ها هیات های تشخیص مطالبات است. متاسفانه کارفرمایان در بسیاری موارد به هیات های سازمان خصوصا هیات های بدوی احساس بی اعتمادی دارند که البته دلیل این احساس در شکل این هیات ها است هرچند ممکن است همکاران سازمان در هیات ها حداکثر دقت و بی طرفی را اعمال نمایند.
  در سالهای ۸۳ تا ۸۵ که در وزارت رفاه بودم بسیار تلاش نمودم که نمایندگان وزیر و روسای هیات های و نمایندگان شورای عالی در هیات های بدوی خصوصا در مراکز استانها و شهرهای که دارای چند شعبه هستند و شهرهای که کمتر از ۲۰ کیلومتر فاصله دارند از شعب همجوار تعیین گردند.
  بدون شک این اتفاق چند پیامد را دارا می باشد:
  اولا : کارفرمایان به این باور می رسند که مجری و قاضی از یک دیگر جدا شده اند و نوعی ترمیم و ارتقاء سطح اعتماد پدید خواهد آمد.
  ثانیا : همکاران درآمد و مسئولین شعب به دلیل رقابتهای دیرینه بین شعب مجاور سعی در دقت در فرایند محاسبات پرونده ها خواهند نمود.
  ثالثا : همکاران شعب بی دلیل پرونده را به سمت هیات های تشخیص مطالبات سوق نخواهند داد.
  رابعا : هیات ها در خارج از ساعت اداری تشکیل خواهد شد.
  خامسا : فرایند انتقال تجربه و دانش در محاسبه ، تشکیل پرونده و … بین شعب فعال خواهد شد.
  سادسا : از همه مهم تر هیات های بدوی بی دلیل به تایید بدهی نخواهند پرداخت تا کارفرمایان به خاطر عدم رسیدگی به اعتراض در مرحله بدوی عینا اعتراض خود را به تجدید نظر ارسال نمایند تا فرایند وصول مطالبات بی دلیل به تعویق بیافتد.
  ارادتمند شما
  عباس اورنگ
  رئیس شعبه شهرقدس

 22. محمدرضا قدسي گفت:

  با سلام و احترام خدمت استاد ارجمند جناب آقای زدا،
  از زحمات ارزنده جنابعالی تشکر می نمایم ، یک مدیر به تنهایی فقط یک نفر می باشد مدیرانی که با این تصور زندگی می کنند که خود عقل کل می باشند و در مجموعه تحت سرپرستی خود از همه بیشتر می دانند سخت در اشتباه می باشند ، یک مدیر زیرک و توانمند مدیری می باشد که از خرد جمعی استفاده کند و سازو کاری تهیه نماید که بتواند از پتانسیل مجموعه خود بهره کامل ببرد ، که فکر می کنم با شناختی که در این مدت کوتاه از شما پیدا نمودیم خصوصیات موصوف در شما متجلی می باشد ، سلامت و پایدار باشید . قدسی از اداره کل آذربایجانشرقی
  منظور از خصوصیات موصوف قسمت دوم عرایض می باشد .شاد باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.