DBیاDC؟ مساله این نیست

مطالب مرتبط

۴ دیدگاه‌

 1. مطالب جناب آقای حیدری بسیار سنجیده و کارشناسی میباشد .
  امیدوارم با پیاده سازی الگوی درست ، شاهد سازمانی رو به توسعه و رشد باشیم

 2. عباس کیانی گفت:

  باتشکر ازاستادگرامی جناب آقای حیدری در تحلیل روشهای نحوه تامین طرحهای مستمری ، باید گفت انتخاب روش DB یاDC نشات گرفته ازعدم تفکر سیستمی است که در حال حاضر گریبانگیر سازمان شده وسازمان راتنها در قالب وصول حق بیمه خلاصه نموده است واز دیگر جنبه های سازمانی نظیر منابع انسانی ،ساختار وتشکیلات ،توانمند سازی نیروی انسانی ،بهبود روشهای انجام کار و…به دور کرده است دراین تفکر راه نجات تنها درآمد وصولی است وفلسفه وجودی تامین اجتماعی که حمایت ازآحاد اقشار جامعه بوده به فراموشی سپرده شده است واز روشهای که به هرنحوممکن بتواند درآمدها راافزایش دهد نظیر روش DCحمایت میگردد .
  روش ترکیبی نشات گرفته از تفکر سیستمی است که به همه جوانب کار اهمیت داده وخیر وبرکت را هم برای سازمان وهم برای مخاطبین آن به ارمغان می آورد امید است در تصمیم گیریهای خود تک بعدی عمل نکرده وهمه متغیرهای تاثیر گذار را در نظر بگیریم.

 3. حسن زاده گفت:

  با سلام واحترام خدمت جناب آقای حیدری بزرگوار
  ضمن آرزوی قبولی طاعات ،مطلب مفیدی بود وای کاش در حوزه تشکیل یک تشکل صنفی کارکنان تامین اجتماعی وبر پایی رگلاتوری بتوان اقداماتی انجام داد مطمئنا بر پایی این دو اثر گذار خواهند بود و می توان از جناح این دو مقوله کمکهای شایانی به سازمان نمود.
  یاعلی

 4. ابوالفضل رنجبر گفت:

  جناب حیدری سلام علیکم
  به عرض می رسانم از جنبه های مختلف و از زوایای گوناگون به عوامل و متغییرهای متعدد تاثیر گذار به درستی اشاره فرمودید.
  تا زمان تصویب و اجرای “سازمان تنظیم مقررات بیمه های اجتماعی ایران” برای اینکه نرخ وابستگی از این مقداری که هست یعنی یک هفتم کاهش پیدا نکند ناچار هستیم کارکنان شرکت ها در بخش خصوصی و کارکنان دولت تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی را براساس سیستم DC محاسبه نمایم.چرا که اولاً ثبات در بیمه پردازی دارند ثانیاً می توان از تمام حقوق و مزایای آنان حق بیمه کسرنمود. از طرفی دولت بایستی نسبت به بیمه پایه بیمه شدگان تامین اجتماعی همانند سایر بیمه شدگان دولت اهتمام داشته باشد و مسئولیت سازمان در ارتباط با بیمه پایه را به عهده بگیرد. بیمه شدگان سازمان وقتی بدانند در استفاده از مزایای درمانی محدودیت دارند خود را ملزم به استفاده صحیح از سهم درمان خود می نمایند در غیر اینصورت بار مراجعات تکراری کاهش نخواهد یافت.
  خلاصه سازمان بایستی این ریسک را بپذیرد و نسبت به تغییر سیستم نحوه تامین منابع مالی خود به صورت جایگزین و تدریجی اقدام نماید. برای گذر از سیستم قدیم نحوه تامین منابع مالی به سیستم جدید می تواند بودجه ای را برای چند سال محدود مثالاً سه ساله تصویب نماید تا با آسیب کمتری از این مرحله عبور نماید. زیرا خواه ناخواه سازمان بایستی به این سمت حرکت نماید.
  سازمان متاسفانه برای اینکه بتواند تا حدودی پاسخگوی نیاز بیمه شدگان باشد، تغییرات پارامتریک را برای جلوگیری از افت شدید منابع خود اجرا می نماید که موجبات نارضایتی بیمه شدگان محترم را فراهم کرده است.
  بنابراین اجرای این رفرم خودش یک نوع اصلاح است که با تصویب و اجرای “سازمان تنظیم مقررات بیمه های اجتماعی ایران” تکمیل می گردد و با وجود چنین نهادی دیگر مجلس، قوه قضائیه و سایر صادر مبادیی که موجبات بر هم زدن محاسبه بیمه ای را رقم می زنند مانند سدی از آن محافظت می نماید.
  به امید موفقت و اعتلای ایران عزیز در تمامی عرصه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.