در باره ما

بانک فعالان تامین اجتماعی (تامین پرس) در راستای اعتلای نظام رفاه و تامین اجتماعی با همت انجمن مردم نهاد راز تسنیم حیات (نهاد غیر دولتی فعالان حوزه رفاه و تامین اجتماعی، NGO) که دارای مجوز شماره 2863-22 مورخ 1389.1.23 از وزارت کشور (استانداری تهران) می باشد، با اهداف زیر در سال 1389 تاسیس و راه اندازی شده است:

 1. تشکیل بانک اطلاعاتی از فعالان حوزه رفاه و تامین اجتماعی به منظور شناسائی و معرفی توانمندی ها و قابلیت های کارشناسی، بهره مندی از تجارب گرانسنگ تمامی مدیران و کارشناسان حوزه مذکور بویژه بازنشستگان در راستای تکمیل بانک دانش و تجربه
 2. مستند سازی تاریخ شفاهی تامین اجتماعی به منظور انجام تلاشی ساختار یافته در ثبت اتفاقات مهم در ادوار مختلف سازمانی، ثبت تجارب مفید و ارزشمند و تلاشهای کارکنان و کارشناسان حوزه رفاه و تامین اجتماعی
 3. جمع آوری بانک اطلاعاتی غنی از مقالات بیمه ای، درمانی، سرمایه گذاری، حقوقی و … در حوزه رفاه و تامین اجتماعی که قطعا در راستای اعتلای تحقیق و پژوهش در این حوزه چراغ راه دانشجویان، اساتید و علاقه مندان به این حوزه خواهد بود.
 4. ایجاد یک پل ارتباطی میان ذی نفعان حوزه رفاه و تامین اجتماعی در بخش های مختلف درون و برون سازمانی و تقویت ساختار ارتباطی فیمابین شرکاء سه گانه (کارگر، کارفرما و دولت)
 5. ترمیم و جبران خلاء ناشی از عدم وجود هسته های فکری، بخش های پژوهشی، فرهنگی اجتماعی و … در حوزه رفاه و تامین اجتماعی

شايان ذكر است با تلاش و همتی که تا کنون مصروف گردیده با افتخار می توانیم مختصری از کارنامه عملکرد خویش را به شرح زیر تقدیم نمائیم:

 1. درج بیش از 200 عنوان / چکیده/ فایل حاوی متن مقالات در بخش های مختلف بیمه ای، درمانی، حقوقی، سرمایه گذاری و … در حوزه رفاه و تامین اجتماعی تا این لحظه
 2. جمع آوری و ارائه اطلاعات بیش از سی شماره فصلنامه تامین اجتماعی که از سال 1387 به دستور مدیرعامل وقت سازمان تامین اجتماعی، فعالیت انتشار آن متوقف گردید و پس از آن متولی مشخصی نداشت در حالیکه مطالب و محتویات علمی غنی آن بنا به گزارش های آماری موجود و پس از قرار گرفتن در این تارنما تا کنون و بطور تقریبی 6000 مرتبه دانلود شده است.
 3. انجام چندین مصاحبه با چندین تن از پیشکسوتان تامین اجتماعی در قالب پروژه مستند سازی تاریخ شفاهی سازمان تامین اجتماعی که تعدادی از آنها هم اکنون در جوار حضرت حق آرمیده اند و آنچه از متن مصاحبه با آنها استخراج و درج گردیده همچون سرمایه ارزشمندی است که مانند دری گرانبها تنها در این تارنما یافت می شود. قابل ذکر است تا کنون متن سه مصاحبه در این قالب منتشر گریده است.
 4. ثبت و ساماندهی اطلاعات  تعداد زیادی از فعالان حوزه رفاه و تامین اجتماعی در بانک فعالان تامین اجتماعی
 • توجه: در بخش ارائه مقالات و در راستاي رعايت اصل امانت داري در اخذ اطلاعات، در يافتن بسياري از مقالات از مطالب مندرج در فصلنامه تامين اجتماعي و همچنين در يافتن بسياري از چكيده ها از اطلاعات موجود در بانك اطلاعات نشريات كشور (magiran.com) استفاده شده است.
 • شایان ذکر است این تارنما در ستاد ثبت اینترنتی پایگاه های خبری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی) به نشانی به ثبت رسیده است.

درباره ی نویسنده